Skocz do zawartości

Przedścianka w łazience


Recommended Posts

Cześć,

 

Robię przedściankę w łazience, będzie oddalona od głównej ściany o 15cm by się zlicowało ładnie z geberitem. Pytanie czym przymocować profile CD do ściany (wieszaki widzę mają mac długość 22,5cm a ja potrzebuje 30cm, tak? i czy mogę wepchać pomiędzy ściankę a ścianę, wełne? Za ścianką będą rury do prysznica i system podtynkowy.

 

tak to będzie wyglądać, za odpływem (odpływ będzie przymocowany do ścianki, po lewej geberit.

 

334896050_208747218365092_3341855890623892623_n.jpg

Edytowano przez Cinek88 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja bym raczej na wieszakach tego nie robił, wiem że to nieduża konstrukcja, ale ja bym pojechał na tych 30cm całym profilem. A po co tam jakaś izolacja? W łazience wełna raczej słabo, bo po kąpieli wilgotność przekaracza 99%.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
1 minutę temu, vlad1431 napisał:

na wieszakach tego nie robił

Te wieszaki mają trzymać konstrukcję z profili CD, w założeniu oddaloną te 15 cm od ściany...

Na bocznych ścianach daj pionowe profile UD30, do nich poziomo mocuj CD tej przedścianki...

 

Ja osobiście nie robiłbym całej przedścianki, bo szkoda przestrzeni i tego miejsca za nią, gdzie będzie wilgoć i czort wie co jeszcze...

Link do komentarza
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Ja bym raczej na wieszakach tego nie robił, wiem że to nieduża konstrukcja, ale ja bym pojechał na tych 30cm całym profilem. A po co tam jakaś izolacja? W łazience wełna raczej słabo, bo po kąpieli wilgotność przekaracza 99%. 

 

Po młodzieży w wannie to i owszem, ale tylko chwilowo, a przynajmniej tylko chwilowe jest dopuszczalne. Inaczej będzie grzyb. Wychodząc z takiego założenia i zakładając sprawną wentylację, w podobnych dylematach zawsze posiłkowałem się drewnem. wszystkie wzmocnienia pewnych miejsc robiłem listwami, deskami, kantówką itp. Przeważnie zwykła sosna, nawet w kuchni, chociaż w łazience sosnę stosowałbym z rozwagą, znając warunki. Bo prawda jest taka, że to się robi najwyżej na 15 - 20 lat , potem i tak remont.

Link do komentarza
Te wieszaki mają trzymać konstrukcję z profili CD, w założeniu oddaloną te 15 cm od ściany...
Na bocznych ścianach daj pionowe profile UD30, do nich poziomo mocuj CD tej przedścianki...
 
Ja osobiście nie robiłbym całej przedścianki, bo szkoda przestrzeni i tego miejsca za nią, gdzie będzie wilgoć i czort wie co jeszcze...
Jakoś się tymi wieszakami zasugerowałem, a to rzeczywiście jest 15cm a nie 30.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Czyli zostawić pusta przestrzeń za ścianką? boję się, że szum z rur będzie słychać mocniej bo się zrobi pudło głuche. Może wystarczy podwójnie płytami obudować?

 

10 godzin temu, podczytywacz napisał:

Te wieszaki mają trzymać konstrukcję z profili CD, w założeniu oddaloną te 15 cm od ściany...

Na bocznych ścianach daj pionowe profile UD30, do nich poziomo mocuj CD tej przedścianki...

 

Ja osobiście nie robiłbym całej przedścianki, bo szkoda przestrzeni i tego miejsca za nią, gdzie będzie wilgoć i czort wie co jeszcze...

 

A co niby ma się zrobić za ścianką, przecież geberity też się obudowuje, piony też się obudowuje i nic się tam nie robi ;) ścianka będzie zlicowana z geberitem obok, pozatym chce zrobić wnęki na kosmetyki.

Edytowano przez Cinek88 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...