Skocz do zawartości

Czym uszczelnić szczeliny w styropianie pod posadzką


Cinek88

Recommended Posts

Cześć,

 

Po rewolucji i przekładaniu instalacji muszę poukładać styropian. Wyszło tak jak na zdjęciu. Szczeliny zasypałem piaskiem czy jednak powinienem wymieszać go z betonem? mam na posadzkę beton B-25, mógłbym wymieszać, ewentualnie zapianować? na to jeszcze pójdzie druga warstwa styropianu.

332628794_609158834377202_5216619924896586090_n.jpg

Link do komentarza
19 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Niezłe puzle. Ja bym wolał to już wełną uszczelnić, niż robić taki "salceson".

 

Zdecydowanie popieram. Bo na pozór, ten "salceson" nie jest niczym złym, Swoje zadanie wypełni. Ale tylko do czasu, gdy "odkryją" go w razie myszy. Kryjówka idealna. a z wełną tak łatwo im nie idzie.

Link do komentarza

Granulat-keramzyt wydaje mi się że najlepszy, bo raz, że wypełni idealnie, nie będzie ciągnął ewentualnej wilgoci, i trzy, że zapewni właściwą twardość w porównaniu do tego salcesonu, a to raczej bardzo istotne. Btw, jest dobrym izoalatorem no i po piąte, wystarczy wysypać i ewentualnie czymś delikatnie zagęścić/ubić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Wbrew pozorom to nie są jakieś duże szczeliny, po prostu tylko piasku się usypało. To mówicie, że mogę to zostawić? wolałbym już nie wchodzić w keramzyty itp. jak zdejmowałem styro to był piach to i niech zostanie, pytanie czy nie wymieszać go z betonem? ewentualnie zapiankować, też mogę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...