Skocz do zawartości

Działka rolna RP1 a budowa czegokolwiek


sebastianm

Recommended Posts

Cześć. Mam możliwość zakupu działki rolnej RP1. Pytanie czy jest sens w ogóle się w coś takiego pchać? Jaka jest szansa, że kiedyś będzie się to dało jakkolwiek przekształcić. Ogólnie w planach miałem na tej działce jedynie domek na zgłoszenie natomiast z tego co widzę z opisu MPZP to nie można zbudować tam niczego ( o ile dobrze rozumiem). W załączniku zdjęcie z uchwały. Z góry dziękuję Wam za pomoc :) 

IMG_6196.PNG

Link do komentarza

Decyzja Twoja zależy od tego, czy chcesz tanio kupić i potraktować działkę jako inwestycję za 10-20 lat. To chyba lepsze od obligacji skarbowych, a jak życie pokazuje, deweloperzy budują dosłownie w lesie. Kilka lat temu byś nie zgadł, ze tu i tam będzie osiedle. Zasięgnij języka i zdecyduj. Te plany w gminie się zmieniają - możliwe, ze kilka lat będzie można tam budować.

 

Teraz faktycznie - tylko uprawy bez możliwości zabudowy zagrodowej.

 

Napisz coś o lokalizacji - jest tam jakaś cywilizacja? Droga dojazdowa - linia napowietrzna, da się to pod farmę PV chociaż wynająć?

Link do komentarza

W obecnym brzmieniu rzeczywiście nie ma tam możliwości postawienia jakiegokolwiek budynku, ani gospodarczego, ani letniskowego. Nawet zabudowa zagrodowa (czyli związana z gospodarstwem rolnym) też jest wykluczona. 

Pozostaje kwestia na ile realna jest jakaś zmiana MPZP. Ale nie znając sytuacji - dostępu do drogi, mediów itp. - nie sposób cokolwiek powiedzieć.  

Link do komentarza

Skoro sprzedawca tak podzielił działki, zainwestował w budowę drogi i założenie KW dla KAŻDEJ działki, to oznacza TYLKO to, że ma jakieś przecieki, wykluczające wątpliwości, że jest już prawie gotowy, nowy MPZP, pozwalający na budowę osiedla domków...

22 godziny temu, sebastianm napisał:

Mam możliwość zakupu działki rolnej RP1

Masz kasę do zainwestowania, to teraz kupuj ile się da tych działek...

 

Oczywiście, nie dam za to głowy, aleeeeeeeee...

Link do komentarza

Gmina zainwestowała 2 miliony w budowę tej drogi. Sam sprzedający podzielił działki tak jak widać i sprzedaje w formie pola po 39zł/m2. Lokalizacja jest bardzo dobra ponieważ jest to pod samym Wrocławiem. I blisko wlotu na S8. Część działek jest już sprzedanych po cenie pola. Z drugiej strony działki budowlane w tej okolicy są ok 300-350/m2, więc gdyby sprzedający miał wpływ na zmianę MPZP to pewnie by czekał tak, aby je przekształcić. 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 2.11.2022 o 19:44, sebastianm napisał:

Cześć. Mam możliwość zakupu działki rolnej RP1. Pytanie czy jest sens w ogóle się w coś takiego pchać? Jaka jest szansa, że kiedyś będzie się to dało jakkolwiek przekształcić. Ogólnie w planach miałem na tej działce jedynie domek na zgłoszenie natomiast z tego co widzę z opisu MPZP to nie można zbudować tam niczego ( o ile dobrze rozumiem). W załączniku zdjęcie z uchwały. Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

IMG_6196.PNG

Nie ma sensu, chyba że masz chody w urzędach albo dla wnuków.

Link do komentarza
Dnia 4.11.2022 o 10:31, sebastianm napisał:

Gmina zainwestowała 2 miliony w budowę tej drogi. Sam sprzedający podzielił działki tak jak widać i sprzedaje w formie pola po 39zł/m2. Lokalizacja jest bardzo dobra ponieważ jest to pod samym Wrocławiem. I blisko wlotu na S8. Część działek jest już sprzedanych po cenie pola. Z drugiej strony działki budowlane w tej okolicy są ok 300-350/m2, więc gdyby sprzedający miał wpływ na zmianę MPZP to pewnie by czekał tak, aby je przekształcić. 

To można ogrodzić i hodować warzywka, tylko ziemianka na łopaty i plony.

217256-b3c8-1100x0-sc1x53257_dzialka-dop

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...