Skocz do zawartości

Naprawa ściany- problem


Recommended Posts

Napisano

 

Hej,

Mam problem ze ściana w pokoju, który chciałbym remontować. Ogólnie pokój był pusty, ale w rogu ściany zgodnie ze zdjęciami zaczyna się łuszczyć ściana. Według mojego odczucia jest chyba lekko wilgotna. Ściany są we wszystkich pomieszczeniach są miękkie i każde uderzenie to widoczne wgniecenie. Oczywiście tak budował deweloper.
Ściana w tym roku sąsiaduje z łazienką. Pokój był robiony 7 lat temu i moje pytanie brzmi co teraz zrobić z tą ścianą i od czego byście zaczęli?

Z góry dziękuję za pomoc.

20221030_134256.jpg

20221030_130724.jpg

20221030_130714.jpg

Napisano
1 minutę temu, Łukasz Szczygielski napisał:

co teraz zrobić z tą ścianą i od czego byście zaczęli?

Zacząłbym od szukania problemu w łazience.

Napisano

Właśnie w łazience nic nie widać i to jest koniec naszej łazienki i sąsiednie mieszkanie właściciela, który w mieszkaniu jest raz na 2 tygodnie.

Właśnie w łazience nic nie widać i to jest koniec naszej łazienki i sąsiednie mieszkanie właściciela, który w mieszkaniu jest raz na 2 tygodnie.

Z jego perspektywy aneks kuchenny.

Jedyne co u nas w łazience jest widoczne to rozszczelnienie silikonu w brodziku. Brodzik jest przy samej ścianie. 

20221030_143402.jpg

20221030_143352.jpg

Napisano

Która to ściana, ta z prysznicem, czy ta gdzie stoją buteleczki z szamponami?

Drugie pytanie, czy wiesz jakimi rurami poprowadzono wodę i którędy?

 

Po zdjęciach ściany widać ewidentnie, że ścianę masz stale i długo moczoną. Niewielki wyciek, ale długotrwały. 

Czy płytki na tej ścianie są do sufitu?

Napisano
55 minut temu, Łukasz Szczygielski napisał:

rozszczelnienie silikonu w brodziku

No i masz rozwiązanie....Ale problem może być bardziej złożony . Pod płytkami i pod brodzikiem brak hydroizolacji . Powinna być co najmniej położona ,,folia w płynie '' .Optymalnie gdyby cały ten kąt był wyłożony matą hydroizolacyjną .....ale jaki deweloper coś takiego robi??:bezradny:.Obawiam się że nawet po wymianie sylikonu w brodziku problem nie zniknie , po jakimś czasie sylikon znów puści .

Napisano
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Wrzucam zdjęcie z prysznicem i kaflami.

Jeżeli chodzi o prowadzenie rur to coś mi tylko świta jak szły rury przed wejściem naszego fachowca od wykończenia.

Fakt po kąpieli czasami lekko woda wycieka z brodzika gdzie był zabezpieczony dół bezbarwnym silikonem, ale również pod upływem lat zaczął się rozszczelniać.

Ogólnie miesiąc temu nie było nic na ścianie więc to ostatnio zaczęło się nasilać i rozszerzać po ścianie.

 

20221030_165943.jpg

20221030_165933.jpg

20221030_170543.jpg

20221030_170517.jpg

Napisano

Parter, a na dole jest gres jeśli dobrze zrozumiałem pytanie :).

Widać ewidentnie, że ta ściana jest jakby efektem tej kabiny bo pokrywa się się z jej ułożeniem.

Pytanie: czemu dopuero teraz i co moze być przyczyną.

Chyba już na samą myśl przerażają mnie koszta tej szkody :(.

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Łukasz Szczygielski napisał:

Parter, a na dole jest gres jeśli dobrze zrozumiałem pytanie :)

Podobne uszkodzenia ścian mogą  również powstać np z powodu przerwania lub wręcz braku izolacji poziomej budynku i kapilarnej migracji wilgoci z gruntu przez długi czas... i to właśnie na najniższej kondygnacji,,,

Zapewne dlatego retrofood zapytał o ten parter...

Równie dobrze może to być skutkiem tego rozszczelnienia silikonu i woda powolutku spływa z brodzik, i stamtąd, z braku hydroizolacji, o której wspomniał joks, również powolutku nasączała ścianę... i wyszła bokiem...

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Napisano

Czyli na chwilę, aby dalej nie ciekło w ściany trzeba zabezpieczyć silikonem rozszczelnienie.

Później demontaż kabiny i sprawdzenie co cudowny fachowiec zrobił.

Będzie trzeba zbijać gres, aby zrobic hydroizolacje? Hydroizolacja dołu i ścian bocznych?

Czym ogólnie osuszyć później te ściany?

Napisano (edytowany)

Na jaką chwilę??? Szkoda pracy i silikonu!!! Kiedy PÓŹNIEJ???

Nie czekać, tylko przestudiować - już to chyba zrobiłeś - wątek, który wskazał Ci bobiczek i na nic nie czekać!

Rozbierać kabinę i szukać dziury...

 

11 minut temu, Łukasz Szczygielski napisał:

Będzie trzeba zbijać gres, aby zrobic hydroizolacje? Hydroizolacja dołu i ścian bocznych?

 

Dokładnie tak, jak u bobiczka...

 

 

3 godziny temu, joks napisał:

Obawiam się że nawet po wymianie sylikonu w brodziku problem nie zniknie , po jakimś czasie sylikon znów puści .

Nawet jak silikon nie puści to nie ma możliwości dokładnego osuszenia ściany i jej zabezpieczenia przed wodą...

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Napisano

Tak jak pisze podczytywacz .....nie ma co pudrować trupa , zrobić raz a porządnie .Z tym że to pewnie potrwa...Przed nałożeniem hydro ściany i podłoga muszą być suche.

Choć teraz jest kiepski czas na taką robotę. Na razie możesz zrobić ten sylikon i obserwować , a na wiosnę jak będzie cieplej zrobić konkretnie .

Napisano

Czyli bez zbicia kafli nie możemy osuszyć ściany jeżeli zabezpieczymy rozszczelnienie.

Jakiś wyciągacz wilgoci?

Najgorszy czas na taką robotę ze względu na temperatury i inne czynniki utrudniające taką robotę.

Jeśli mowa o dobrych fachowcu to na jaki koszt trzeba według was się przygotować?.

Ogólnie to mieszkanie i brak alternatywnej łazienki.

Jaki jest orientacyjny czas takiej roboty razem z osuszeniem?

Z góry dzięki.

Napisano
5 godzin temu, Łukasz Szczygielski napisał:

Hej,

Ściana w tym roku sąsiaduje z łazienką. Pokój był robiony 7 lat temu i moje pytanie brzmi co teraz zrobić z tą ścianą i od czego byście zaczęli?

Z góry dziękuję za pomoc.

Wymontuj parawan i brodzik i wstaw hermetyczną kabinę, wężykami podłącza się ją od tylu, po miesiącu jak ściana wyschnie zdrapiesz spuchliznę wypełnisz ubytki pomalujesz.  

Napisano
2 godziny temu, Łukasz Szczygielski napisał:

Tak wygląda kabina po kąpieli według załączonych zdjęć.

To masz tam niemal basen pod brodzikiem...

Gdybyś mieszkał na piętrze, to pewnie już parę lat temu przyleciałby sąsiad z krzykiem, że mu sufit moknie...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ale ja mam nówki, o mocy ponad 0,5 kW każdy, w Niemczech takich wcześniej nie było. 
    • Może ktoś pomoże Chce zaprojektować donice ogrodowe na taras. Taras znajduje sie w budynku 5 kondygnacyjnym nad garażem wielostanowiskowym Jakie jest dopuszczalne obciązenie na 1m2 na takim stropie? Piszą od 150kg do 200kg? to nie za mało? Nadmienie, że nad garażem są tarasy i mieszkania nie jeżdza samochdy osobowe bo nie ma takiej możliwosci pod tarasami tylko wjazd do garazu. Z góry dziękuję za pomoc!  
    • TVN24 ujawniono proceder sprowadzania do Polski starych, używanych paneli fotowoltaicznych z Niemiec, które są następnie montowane jako nowe, często z pominięciem obowiązku informowania klientów o  rzeczywistym wieku i stanie.    Podwójny zarobek raz za utylizacją a drugi raz z dotacji "Czyste Powietrze" czy "Mój Prąd".  
    • A jak wygląda sprawa z wentylacją mechaniczną i wydobywającym się hałasem? Może ktoś ma doświadczenie. Nowy blok w łazience huk wentylacji mechanicznej, także przenikający przez drzwi hałas wentylacji z korytarza. Tak amatorsko sprawdzone w łazience hałas to ok. 55dB w nocy niestety daje się we znaki. Zgłaszałem do wykonawcy i mnie zbywa od miesięcy. Podczas rozmowy w cztery oczy serwisant stwierdził, że nie będzie tego regulował, bo jeszcze komuś kafelki odpadną   Cała wentylacja w bloku mam wrażenie ustawiona na maksa, chyba żeby do końca gwarancji dojechać bez jakiegoś grzyba. Temat dla mnie nowy, bo w poprzednim mieszkanie też z wentylacją mechaniczną prawie była niezauważalna. Do tego hałasująca winda. Czy tutaj można jakoś interweniować? Są jakieś normy? Czy jeżeli powiedzmy jeżeli hałas windy w nocy nie przekracza 30dB jak mówi norma PN-B-02151-2:2018-01, to właściwie pozostaje tylko przywyknąć?
×
×
  • Utwórz nowe...