Skocz do zawartości

Dlaczego warto wybrać piec kaflowy?


Recommended Posts

Piec kaflowy podoba się wszystkim. Jest obecny w licznych domach, jako wysoki piec typowy dla miast albo jako wiejski piec izbowy. Zawdzięcza to zapewne temu, że stanowi przedmiot niejako ponadczasowy, który zawsze pasuje do swego otoczenia. Od pokoleń budzi piękne wspomnienia przytulnego domowego ogniska.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/porady/97377-dlaczego-warto-wybrac-piec-kaflowy

Link do komentarza
2 minuty temu, Gość Mimi napisał:

No ale.przeciez PiS każe likwidować piece.kaflowe bo szkodliwe dla środowiska...

 

Jak PiS każe, to lepiej będzie przygotować się na odwrót. Bo niedługo zostanie nam jedynie możliwość  złapania worka i przespacerowania się do pobliskiego lasu na szyszki. A te do pieca kaflowego podejdą akuratnie i będzie ciepło.

 

image.png.7a237207b5fb84c216413b80abf22244.png

Link do komentarza

Pamiętam piece kaflowe z domu rodzinnego, Pamiętam to ciepo i ogień buzujący za ażurowymi drzwiczkami rozpalonymi do czerwoności. Pamiętam również Tatę który wściekał się czyszcząc przewody dymowe i wyklejając palenisko gliną przed sezonem grzewczym. Pamiętam kiedy dorosłem to go w tym wyręczałem, to były fajne czasy bo ludzie byli fajni pomimo że wszystko było do dupy i nikt nic nie miał, była bieda i szarzyzna. 

Link do komentarza

Oj ja też pamiętam jak kleiłem gliną komin w kaflaku jak się przeprowadziliśmy. Piec jeszcze stoi u teściowej, ale akurat dziś żona mówiła, że trzeba będzie zburzyć. Zgłosiła do gminy, nie wiem po co, bo to dekoracja. I raz sam zostałem, bo akurat żona była na porodówce i nie chciało mi się przewietrzyć, padnięty byłem i nie chciało się nagrzać. Także jedna podstawowa zasada, po każdym rozpaleniu izbę trzeba przewietrzyć.

Link do komentarza

A ja kilka lat temu postawiłem nowiutki. Właściwie to stawiał majster a ja byłem inwestorem zastępczym i jednocześnie pomocnikiem.  Przy okazji poznałem dawną technologię stawiania pieców kaflowych. Bo to piec specyficzny. Główna jego część jest w kuchni i robi za piec kuchenny, ale reszta przechodzi na sąsiadujący pokój i go też ogrzewa. Piec ma trzy szybry, a więc trzy obiegi spalin do wyboru. Jeśli nie ma mrozu to wiaderkiem drewna można ugotować obiad i ogrzać te dwa pomieszczenia na dobę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...