Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nasz zbiornik na deszczówkę o poj. 2 m3 szybko się zapełnia


Recommended Posts

Chociaż w budynkach klientów podobnych do naszego, zwykle proponujemy zasobnik o pojemności 4 m3, to nasz ma 2 m3. Zbiornik dość szybko się zapełnia - mówi Rafał, który deszczówkę wykorzystuje od 2018 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/98127-nasz-zbiornik-na-deszczowke-o-poj-2-m3-szybko-sie-zapelnia

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał Sitnik

Mam dom ok 100 m2 3 rynny z tego dachu wchodzą do studni 10 kręgów, gdzie mam wodę na poziomie ok 2/4m w zależności od pory roku, jak jest sucho widzę dno. 1 rynna wchodzi do innej studni gdzie sa połączone 2 studnie obok siebie, jak jedna sie zapełni to przeleje sie do drugiej, obie studnie maja po 3 kregi, z reguły niema w nich wody, i takie rozwiązanie jest najlepsze. Lepiej mieć 2 systemy, głęboką studnie gdzie w sumie zawsze jest woda i Płytkie studnie połączone, lub zamiast jednej głębokiej, Montowałem takie małe zbiorniki z rozsącznikami, no efekt niewydolności przyszedł po 1 ulewie jak wylewało mi się z rynny (buta) i musiałem rozłączyć system. I pomyśleć nad czymś innym. Studnia z reguły reguluje poziom wody, czyli jak zaleje studnie na równo z gruntem to powoli woda będzie wsiąkać w grunt, przy dużych ulewach oczywiście szybko się zapełni, mimo ze ma tak gigantyczną pojemność, trzeba pomyśleć nad czymś, aby woda miała jakieś ujście, i wtedy czy studnia jest na równo z gruntem czy jest np 1 m nad grunt. jak masz na równo z gruntem to temat jest prosty, kapsel od studni z dziurką aby woda sobie wylatywała i po temacie. Jak studnia jest wysoko ponad grunt to trzeba zrobić wykop do studni na ok 1m (strefa przemarzania zachowana) ale to jak kto woli) i zrobienie dziury w studni i prowadzimy rurę do studni, ujście wody możemy ustawić gdzie chcemy na działce, np do rowu za płotem, widziałem cos takiego kilkanaście razy, jak ktoś ma mała działkę to niema innej opcji bo wody nie wypije, chociaż nie wiem jak wielki by miał zbiornik na deszczówkę i 25 m3 :) Ogólnie temat poruszony w tym artykule jest mega na siłę. Pomijam mylący tytuł, "mały zbiornik na deszczówkę" żaden problem reszta wylewa się w trawnik i wszystko jest OK rury 160? serio? ile to kosztuje? same kolanko kosztuje majątek, po co taka wielka rura? sa sitka w butach/rynnach nic się nie zapcha, 110 wystarczy w zupełności, przy połączeniu rur jakiś krótki odcinek proforma można dać rurę 160, a nie rura do deszczówki 160 do zbiornika 2m3 => HAHAHAHAHAHA , no zabiliście mnie, architekci, a wylot z tego zbiornika to jaki jest? jakieś dziurki w tym włazie! Nic się kupy nie trzyma, taki zbiornik jak ten zapełnia się po normalnym deszczu z jednej rynny po chwili na dachu 2 spadzistym, a w artykule mamy 4 rynny HAHAHAHAHA to 5 minut deszczu i mamy gejzer ze zbiornika :D bo już trochę jest w nim wody z poprzednich deszczy.... PORAZKA Pompa zatapialna do podlewania ogródka, jest słabo wydajna ale działa i spełnia swoje zadanie, dodatkowo łatwo ja zamontować i zdemontować na zimę. Artykuł oceniam na 2/10 Patrząc ze to architekci, a nie Kowalski co robi jak umi. :)

 

Rynna rura mniejsza niz -> >70 a rura pod ziemia 160 wchodzi do zbiornika 2m3. Jak myślicie jak długo potrwa aż będzie gejzer z tego zbiornika? Artykuł 2/10 Porażka

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...