Skocz do zawartości

Schody stalowe na działce, może ktoś doradzi.


Recommended Posts

Napisano

Witam,

Chce zrobić na działce stalowe schody na piętro i zastanawiam się z jakich profili uspawać te konstrukcje.

Może ma ktoś doświadczenie i może doradzić jakie profile na jaką cześć użyć i dysponuje dobrymi radami.

Z założenie jest by konstrukcja wspierała się głównie na konstrukcji spocznika bo nie chce jej zawieszać na scaniach.

Musi być po części skręcana (spocznik+nogi+wsparcie schodów) bo nie chce spawać w środku.

1.png

2.PNG

3.PNG

Napisano
9 minut temu, retrofood napisał:

A co masz tam na pietrze, że chcesz aż pancerne schody?

Pancerne schody?

A jaka jest twoja propozycja?

Dodam ze spocznik jak i stopnice chce dębowe.

Napisano
1 minutę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

retrofood to wcale nie są pancerne schody, wszystko zalezy od profili, rozstawu słupków (podparcia) etc. Fajnie z tym wyglądają trepy drewniane. Konstrukcja, o której ja mówię sprawia wrażenie lekkiej. Będą fotki - sami panowie ocenicie.

 

Ciekawy jestem jakie profile użył "szwagier" na poszczególne elementy bo nad tym się najbardziej zastanawiam.

Napisano
43 minuty temu, Marek Kabiesz napisał:

 

Ciekawy jestem jakie profile użył "szwagier" na poszczególne elementy bo nad tym się najbardziej zastanawiam.

Jak dobrze pójdzie, to coś będę wiedział ASAP :) Najwyżej pobawię się w listonosza i będę go cytował. Swoją drogą - ciekawy temat. Świeża dostawa :) Trepy właśnie odkręcane do malowania. Jeszcze będę miał fotkę stopy (na zdjęciu 3 prawym widać słupy ale stopy nie widać) chwila, coś leci już do mnie. :)

taras_schody.jpg

...

Napisano
26 minut temu, Marek Kabiesz napisał:

Pancerne schody?

A jaka jest twoja propozycja?

Dodam ze spocznik jak i stopnice chce dębowe.

 

Nie mam propozycji dopóki nie wiem, co ma być na piętrze. Przecież w domach na poddasze robi się wejścia o wiele bardziej dyskretne.

Napisano

Racja, ale jest punkt wyjścia. Różnica w zabezpieczeniu trepów i konstrukcji nośnej przed czynnikami atmosferycznymi a sama konstrukcja czyli jej nośność - bez różnicy. Na pierwszym zdjęciu pod słońce widać fragmencik tarasu, z którego jest wejście na piętro. Na trzecim zdjęciu też widać fragment tarasu. Taras zakotwiony w ścianie i podparty czyli stabilny jak diabli. Tańczyć można :)

Napisano
15 minut temu, retrofood napisał:

 

Nie mam propozycji dopóki nie wiem, co ma być na piętrze. Przecież w domach na poddasze robi się wejścia o wiele bardziej dyskretne.

Co na piętrze.... napisałem "domek na działce", powierzchnia mieszkalna i łazieneczka.

Nie wiem co masz na mysli z tą dyskrecja ale to zwykła klatka schodowa z małą toaletą  w drugiej czesci schodów (pod nimi).

Szukam tu jakiejś konstruktywnej rady a nie dyskusji o pencernosci lub dyskretnosci schodów wiec pozwolisz ze nie bede odpisywał na posty które w żaden sposób nie przyblizają mnie do technicznego rozwiązania problemu.

Napisano
21 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jeszcze jedna fotka i będzie jeszcze jedna i koniec. Resztę szwagier dopowie, jak się wieczorkiem może zaloguje. To tyle - koniec sesji zdjęciowej :)

 

schody wejscie.jpg

taras_koniec.jpg

Pomijając fakt ze sama balustrada wydaje sie całą spawana i zapewne także jest elementem nosnym to nogi to moze 50x50 w kwadracie a podparcie stopni to moze 80x40 grubosc to 2 lub 3 mm, ale to moje domysły dopotwierdzenia.

Napisano (edytowany)
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Mam nadzieję, że po tym materiale zdjęciowym coś już się w głowie rysuje. Dlatego mówię zawsze, że jedno zdjęcie warte tysiąc słów. Ten rysunek w czym robiłeś Kolego? Profeska.

Bawie sie w druk 3D i projektuje w aplikacjach sprzyjających takiemu projektowaniu. A problem dużo większej skali nie jest problemem a wynikowo mam model 3D który moge oglądać z wszystkich stron.

Edytowano przez Marek Kabiesz (zobacz historię edycji)
Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Racja, ale jest punkt wyjścia. 

 

Owszem, z tym, że na zewnątrz nie ma takiego ograniczenia powierzchni do dyspozycji. Więc można rozwinąć skrzydła.

58 minut temu, Marek Kabiesz napisał:

Co na piętrze.... napisałem "domek na działce", powierzchnia mieszkalna i łazieneczka.

Nie wiem co masz na mysli z tą dyskrecja ale to zwykła klatka schodowa z małą toaletą  w drugiej czesci schodów (pod nimi).

Szukam tu jakiejś konstruktywnej rady a nie dyskusji o pencernosci lub dyskretnosci schodów wiec pozwolisz ze nie bede odpisywał na posty które w żaden sposób nie przyblizają mnie do technicznego rozwiązania problemu.

 

Wcale nie musisz odpowiadać, nie ma problemu. Ja chciałem sie dowiedzieć co na piętrze, znaczy w sensie jak często schody będą używane. 

Ale skoro uznajesz, że zbytnio wtrącam się w prywatność, to spoko. Już uciekam.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...