Skocz do zawartości

Materiał przy długiej budowie


Recommended Posts

Napisano

Witam,

 

Jaki jest najlepszy materiał na budowę ścian zakładając że będzie to budowa systemem gospodarczym, bez pośpiechu, po pracy, w miarę dostępnych środków finansowych? 

 

Budowa zapewne ciągnęłaby się przez wiele lat więc materiał musiałby słabo chłodnac wodę i być odpornym na zamarzanie przez kilka sezonów?

 

Z tego co wyczytałem w internecie to gazobeton zdecydowanie odpada, ceramika poryzowana raczej też ale konkretnie takiego tematu nigdzie nie znalazłem więc proszę o opinie.

 

Napisano

Wg mnie najlepszy będzie gazobeton. Że chłonie wodę - to mit. Sam powoli budowałem z gazobetonu, a co zamokło, to wyschło. gazobeton łatwo sie obrabia, łatwo montuje kable w bruzdach, łatwo podkuwa. Szybko się buduje, bo bloczki są duże. A i z wbiciem gwoździa pod obrazek czy półkę nie ma potem problemów.

Napisano

Wybierając materiał na ściany też sugerowałem się tym, że docieple na sam koniec i wybrałem pustak ceramiczny. Z gazobetonu zrezygnowałem po tym jak narożnik pustaka został mi w ręce jak się oparłem o paletę. Wiem, że domy stoją, materiał ma dokumenty i badania ale jednak nie....

Napisano

Mieszkam w domu wybudowanym z siporeksu wyprodukowanym w okresie schyłkowym tow. Jaruzelskiego.  Mur dwuwarstwowy tzn 24 cm siporeksu, pustka ok 5 cm i 12 cm też siporeksu. Ociepliłem ok 15 lat po wybudowaniu. Nie narzekam, nic się nie działo.

Napisano
  Dnia 4.07.2021 o 09:05, retrofood napisał:

 

Na 100% był już tam wcześniej pęknięty. Doświadczenia z jednej budowy to za mało by się wypowiadać autorytatywnie. 

 

Rozwiń  

Dlatego też napisałem, że to ja zrezygnowałem. Ale faktu, że małego gwoździa można wcisnąć ręką chyba mi nie odmówisz?

Na obronę dodam, że znajomy budował dom 2008, ocieplał w 2018 i nic się mu nie stało. Nie zzieleniało, nie kruszyło.

 

Ja w swoim domku działówki zrobiłem z sylikatu drążonego 12cm. Ludzie go bardzo chwalą, że jest prosty, akumulacyjny, najlepiej izoluje akustycznie ale kuć w nim to mordęga. Może nie jest specjalnie ciężko ale jakoś to mało sprawnie i estetycznie wygląda. W jednym miejscu jest super prosto a w innym majzel wpadnie Ci w dążenie i już dziura. Nie wiem czy drugi raz nie kupiłbym Max'a i postawił ściany 18 czy tam 19cm szerokie.

Napisano

Moim skromnym zdaniem jak używamy kołków 8mm wzwyż to nie ma większych problemów. Jak w porothermie mocowalem uchwyty na kable (przewody:)) to tyle ku.... i hu...ów poleciało ze hej. A to ze uchwyty jak plastelina to inna rzecz.

Napisano
  Dnia 5.07.2021 o 14:34, Swierol napisał:

Moim skromnym zdaniem jak używamy kołków 8mm wzwyż to nie ma większych problemów.  

Rozwiń  

 

Aha... Miałem do zamocowania uchwyt nadwannowy. Trzy kołki razy dwa. I wierciłem bardzo ostrożnie. Żaden się normalnie nie osadził. Trzeba było wypełniać szpary i osadzać na klej. A potem czekać aż zwiąże. Ale teraz w końcu trzyma. Dlatego wspomniałem, ze wyczyn.  

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...