odaro Napisano 30 maja 2021 #1 Napisano 30 maja 2021 (edytowany) Kilka lat temu przygotowałem wylewkę z miksokreta w garażu po płytki gresowe. Dlatego przy montażu liniowego odwodnienia zostało wystawione 10-12mm nad poziom betonowej wylewki. Tak jak widać na zdjęciu Jak bym teraz chciał wykonać jakiś rodzaj wylewki żywicznej czy epoksydowej to jak wyrównać te 10mm do góry żeby nie wydać worka pieniędzy. Powierzchnia garażu to 40m2 Nie wiem czy wylewka samopoziomująca się sprawdzi bo betonowa wylewka jest ze spadkiem w kierunku odwodnienia liniowego. A może olać to i zrobić tak jak chciałem czyli płytki gresowe Czy taka posadzka żywiczna ma jakieś większe zalety niż płytki gresowe. Jeżeli wykonam fugowanie płytek gresowych fuga epoksydową to chyba umycie auta raz na 3 miesiące nie powinno powodować zawilgocenia wylewki betonowej Garaż jest w budynku wolnostojącym nieogrzewanym. Edytowano 30 maja 2021 przez odaro Zdjecia (zobacz historię edycji)
Budujemy Dom - budownictwo ogólne Napisano 31 maja 2021 #2 Napisano 31 maja 2021 Posadzka żywiczna bedzie odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i związki chemiczne, oleje, smary etc. i łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż płytki gresowe. Firma weber ma gotowe rozwiązania systemowe. Polecam lekturę, jest nawet rozdział o posadzce żywicznej zamiast płytek. https://www.pl.weber/garaz-przydomowy
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 31 maja 2021 #3 Napisano 31 maja 2021 Przy pokryciu żywicznym konieczną jest dobra hydroizolacja podposadzkowm, - której tu pewnie nie mam - chroniąca przed wilgocią z gruntu.Garaż nieogrzewany, więc zimą podłoga może popękać.
odaro Napisano 31 maja 2021 Autor #4 Napisano 31 maja 2021 6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał: Przy pokryciu żywicznym konieczną jest dobra hydroizolacja podposadzkowm, - której tu pewnie nie mam - chroniąca przed wilgocią z gruntu.Garaż nieogrzewany, więc zimą podłoga może popękać. Żywica może popękać? Wylewka betonowa ma już 10 lat ;) nie jest popękana. Pod wylewką jest 5cm styropianu i na to folia budowlana Chociaż nie jestem pewien czy na pewno jest folia. Niestety nie pamiętam. Posadka betonowa jest bardzo sucha nie ma nigdzie zacieków wilgoci.
Budujemy Dom - budownictwo i instalacje Napisano 1 czerwca 2021 #5 Napisano 1 czerwca 2021 Wystarczy położyć na podłodze (szczelnie) folię i sprawić czy wilgoć nie zbiera się pod spodem.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się