Skocz do zawartości

Nietypowy wjazd na działkę. Proszę o poradę. Zdjęcie


Karol666

Recommended Posts

Witam

 

Prosze o porade mam na oku dzialke jak w zalaczniku. Martwi mnie wjaz na nia. Czy moge bez problemu zrobic wjazd ?, czy jest jakis haczyk. Dzialka w dobrej jak na tamte tereny cenie.

 

Jak byście radzili czy na wprost czy wjazd prze 5 metrowy odcinek. Droga gminna slepa. 

 

Serdecznie dziekuje.

 

Poz

 

 

image.png

Link do komentarza
2 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Wjazd na działkę to szerokość - zgodnie z przepisami -  min. 2,4 m, a na własnym terenie  dojazd dostosowuje się do lokalizacji parkingu, garażu.  Niemniej trzeba sprawdzić w MPZP (jeśli jest) ,czy na zakończeniu ślepej drogi nie jest wymagane wydzielenie zawrotki o określonych wymiarach.

A jeśli nie ma MPZP to jednak wystąpiłbym o wydanie decyzji o warunkach zabudowy przed kupnem. Żeby potem nie okazało się, że duża część działki będzie stracona na zawrotkę. Tym bardziej, że ta droga będzie pewnie traktowana także jako pożarowa, jedyny możliwy dojazd dla służb.

A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Przecież można skręcić w prawo w te wrota 5m. Moim zdaniem tak jest lepiej. nawet duża ciężarówka się złamie. Zrób 2 bramy i po kłopocie. Właśnie - zawrotka.

 

Duża ciężarówka drogą 3 metrową nie pojedzie. Chyba, że kierowca - kaskader. 

9 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 A wjazd zrobiłbym ścinając ten narożnik działki, będzie znacznie wygodniejszy.

 

Ja uważam, że wjazd (z drogi gminnej) można na swojej działce kształtować dowolnie. W życiu się nie spotkałem z jakimiś formalnymi wymogami. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

A nie okaże się za parę lat, ze ta ślepa gminna droga ma przestać być ślepą, i że TRZEBA ją poszerzyć, przedłużyć i odślepić?

 

Może właściciel "coś wie" i stąd ta dobra cena jak na tamte tereny...

 

Jedna wizyta w urzędzie gminy powinna rozwikłać wszelkie dylematy.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Serdecznie dziekuje za info.

Drodzy forumowicze na dzialke istnieje plan zagospodarowania przestrzennego MN. Nie ma specjalnych warunków, normalne reguły 3,4 m, zabudowa do 40 % itd

Podaje namiar na dzialkę jak coś się przyda.

W urzędzie tele otrzymalem info ze nie bedzie problemy z wjazdem.

Co o tym sadziecie, czekam na dane od sprzedajacego czy ten podzial bo taki byl z wiekszej nieruchomosci był OK

 

Planowany dom

https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-23.html

 

 

 

Bez tytułu.jpg

gkjg.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. W sprawie doboru polecam skontaktować się na przykłąd z https://www.saunierduval.pl
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...