Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Ciekawy pomysł na doświetlenie wnętrza mieli nasi Czytelnicy.

W remontowanym domu, między salonem i pokojem TV, w miejscu murowanej ściany działowej, postawili lekkie przeszklenie w stylu loft, z dwuskrzydłowymi drzwiami rozwieranymi. Całość wykonali ze stali pomalowanej na czarno i przezroczystego szkła.

Przeszklenia takie można wykonać w dowolnej konfiguracji, doświetlając w ten sposób ciemne wnętrza, lub wydzielając spokojne miejsce do pracy.

Jak Wam się podoba?

081.JPG

16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Ciekawy pomysł na doświetlenie wnętrza mieli nasi Czytelnicy.

...

Jak Wam się podoba?

Podoba się. Polecam jednak w podobnych sytuacjach mieć na względzie casus terminala odpraw celnych w Przemyślu, wersja z lat 90-tych ubiegłego, znaczy XX wieku. Wybudowany za środki z Unii, dlatego ciężko było w nim cokolwiek zmienić.

11 minut temu, retrofood napisał:

Podoba się. Polecam jednak w podobnych sytuacjach mieć na względzie casus terminala odpraw celnych w Przemyślu, wersja z lat 90-tych ubiegłego, znaczy XX wieku. Wybudowany za środki z Unii, dlatego ciężko było w nim cokolwiek zmienić.

Jak ten terminal wyglądał. W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

59 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Jak ten terminal wyglądał. W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

Miał takie przeszklenia, że latem, temperatura wewnątrz sięgała +70 stopni Celsjusza. A celnicy, naród umundurowany, nie mieli prawa zdjąć nawet marynarek. I tylko podróżni znają wiązanki, jakimi obrzucali projektanta tego cuda budowlanego.

Dopiero po paru latach dostali zgodę na dokonywanie odpraw na peronie. 

Wspominając ten epizod, miałem na myśli właśnie beztroskę młodego architekta, który zauroczony nowymi możliwościami, tak przeszklił budynek, że zrobił z niego piec hutniczy.

3 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

W internecie nie mogę znaleźć zdjęć zdjęć z tego okresu.

Bo to stara sprawa. Ale cuś znalazłem. 

https://nowiny24.pl/pkp-przemysl-zamknieta-kasa-brak-poczekalni/ar/c3-5992981

Cytat

Wybudowany za pieniądze z Unii Europejskiej kolejowy terminal odpraw paszportowo-celnych od chwili oddania do użytku budzi wiele kontrowersji. Głównie ze względu na zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne. Największym mankamentem pawilonu jest szklany dach w kształcie piramidy. Latem działa na zasadzie baterii słonecznej. To właśnie za jego sprawą w okresie największych upałów wewnątrz budynku panują tropikalne temperatury.

Zdjęć nie ma, ale ja mam w pamięci reakcję pana celnika, kiedy ja, w rozpiętej koszuli, zapytałem go, dlaczego chociaż krawata nie poluzuje...

4 godziny temu, retrofood napisał:

Bo to stara sprawa. Ale cuś znalazłem. 

https://nowiny24.pl/pkp-przemysl-zamknieta-kasa-brak-poczekalni/ar/c3-5992981

Zdjęć nie ma, ale ja mam w pamięci reakcję pana celnika, kiedy ja, w rozpiętej koszuli, zapytałem go, dlaczego chociaż krawata nie poluzuje...

Przeszklony dach w kształcie piramidy - w takiej szklarni latem musiała być sauna, ale konstrukcja z opisu brzmi niczym jak wejście do Luwru :) Może architekci byli na wycieczce w Paryżu i im się spodobał taki pomysł :)

W budownictwie sama wyobraźnia i rozmach nie wystarczą, liczy się też ergonomia i energooszczędność. Czasem architekci nie traktują tych ostatnich kwestii priorytetowo.

Ale ale... temat nie był o przeszklonych dachach terminali, a o ścianach, w dodatku wewnętrznych i drzwiach w takim samym stylu, stosowanych w domach jednorodzinnych :)

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Ale ale... temat nie był o przeszklonych dachach terminali, a o ścianach, w dodatku wewnętrznych i drzwiach w takim samym stylu, stosowanych w domach jednorodzinnych :)

Dlatego napisałem, że się podoba. Byle nie zapominać o tym, o czym zapomnieć się da (jak uczy życie  :icon_biggrin: )

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Tomek
      Tak samo u nas. Po kilku latach plastikowe kratki popękały, całość nadaje się do wymiany. Nie polecam.
    • Jakoś tak .... wierzę w ludzi, dlatego nie sądzę, żeby tym kierował się Animus Raczej tak, jak wszystkim tutaj, zależy Mu na spoko atmosferze Jednak atmosfera atmosferą - może być fajna nawet pomimo różnic poglądów. Przecież na wątkach budowlanych też formumowicze ścierają się, i to nierzadko
    • Gość sarah
      Dobre wiesci!!! Czesc wszystkim. Nazywam sie Sarah Woods. Mam nadzieje, ze wszyscy mieli dobry dzien, jestem z tego bardzo zadowolony, wiec chce, aby wszyscy wiedzieli, co Prophet Solution (prophetsolutiontemple@gmail.com) zrobil dla mnie i mojej rodziny. Mialam szczesliwe i spokojne malzenstwo z dwójka dzieci powyzej 5 roku zycia. Mój maz byl zbyt czarujacy i opiekunczy. Ale zrobilo sie gorzko, kiedy mój maz zaczal go odkladac i wracac do domu pózno w nocy. Nigdy nie wiedzialem, ze ma romans z inna kobieta, przestal zwracac uwage na mnie i dzieci. Widok milosci oddalajacy sie od naszej rodziny byl naprawde druzgocacy i bolesny. Poskarzylem sie mojej przyjaciólce, która przedstawila mi Rozwiazanie Proroka, które w pewnym momencie jej pomoglo, ale watpilem w to, poniewaz nigdy nie wierzylem w voodoo ani rzucanie zaklec, ale poniewaz bylem zdesperowany, dalo mi to szanse. Skontaktowalam sie z nim, powiedzialam mu wszystko, powiedzialam, ze pomoze uratowac mojego meza i moje malzenstwo. Zrobilem to i zapewniam to, czego potrzebuje do tego i to wszystko !!!!!! Mój maz pewnego wieczoru wrócil do domu placzac i przepraszajac. To bylo jak cud, jakby czarowal wczesniej. Bardzo sie ciesze, ze dzieki rozwiazaniu proroka pomógl uratowac moje malzenstwo. Nie cierp, gdy jest rozwiazanie. Mozesz sie z nim skontaktowac poprzez: prophetsolutiontemple@gmail.com Mozesz równiez pomóc w nastepujacych kwestiach: (1) JESLI CHCESZ, ABY TWÓJ EX dziewczyna / CHLOPAK WRÓCIL DO CIEBIE (2) Jesli chcesz, aby twój malzonek ZWRÓCIL (3) JESLI CHCESZ BYC PROMOCJA W BIURZE (4) Jesli chcesz, aby twój mezczyzna lub kobieta kochali tylko ciebie (5) JESLI CHCESZ DZIECKO (sterylne/sterylne) (6) JESLI CHCESZ BYC BOGATY (7) Jesli chcesz, aby twój maz/zona byl twój na zawsze (8) Opóznione zawarcie malzenstwa (9) JESLI CHCESZ WYGRAC SPRAWE SADOWA (10) Zobowiazanie malzenskie (11) JESLI NIE MOZESZ impregnowac KOBIETY (sterylne) (12) leczyc wszystkie rodzaje chorób (13) calkowite wyleczenie HIV/AIDS I wiecej... Skontaktuj sie z nim teraz pod adresem: prophetsolutiontemple@gmail.com. mozesz równiez wyslac mu SMS z tym numerem WhatsApp .. +2348073001706.
    • W trakcie małżeństwa dostałam w spadku dom. Obecnie rozwiodłam się z mężem, który chce złożyć do sądu wniosek o podział naszego majątku. Mąż żąda, abym spłaciła mu połowę wartości tego domu. Czy ma do tego prawo? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/25963-czy-po-rozwodzie-maz-ma-prawo-do-polowy-wartosci-mojego-domu
    • Witam, proszę o pomoc! Na dniach kierownik miał odebrać pozwolenie na budowę ( adaptacja, przyłącza, wykonawcy, wszystko załatwione). Nagle okazało się, ze urzędnik znalazł zapis, który mówi, ze dach ma być dwuspadowy, a nasz jest wielospadowy. Teraz tak. Nasz zapis szczegółowy mówi, ze: ”dach stromy o połaciach symetrycznych, o kątach[…]” Definicja na początku w zapisach ogólnych to: „Dach o połaciach symetrycznych to dach dwuspadowy założony na zasadniczej bryle budynku o jednakowych katach nachylenia głównych połaci dachowych, zbiegających się w jednej kalenicy” Wiekszosc „stref” w wiosce ma zapisy typu: „Dach stromy, dwuspadowy lub wielospadowy o połaciach symetrycznych[…]” 1. To się kompletnie nie trzyma kupy, zapisy w większości maja możliwość dachu dwu lub wielospadowego z dopiskiem o połaciach symetrycznych, a te wg definicji z początku są tylko w dachu dwuspadowym, a to znaczy, ze jedno z drugim się wyklucza. 2. Czy taka definicja dachu symetrycznego jest wgl dopuszczalna?W ogólnym pojęciu i znaczeniu tego słowa symetryczny znaczy przecież nie tylko dwuspadowy, ale tez wielospadowy, po prostu musi być symetryczny. 3. Nie ma żadnych przesłanek, ze dach wielospadowy miałby zaburzyć ład architektoniczny. Sąsiedzi w tej samej strefie maja dachy płaskie, dwuspadowe, wielospadowe. 4. Znalazłam kilka wyroków sądowych, gdzie były zapiski typu: - zapisy szczegółowe są najważniejsze ( definicja jest w zapiskach ogólnych), - „rada gminy nie może zawrzeć w uchwale własnej definicji jakiegoś pojęcia, które zostało już zdefiniowane w obowiązujących przepisach- pytanie, czy dach o połaciach symetrycznych jest zdefiniowany w ogólnym prawie budowlanych? - powinno stosować się zasadę „złotego środka”, a w przypadku sporów rozstrzygać w miarę możliwości na korzyść inwestora, - gmina nie może ograniczać właściciela działki warunkami bardziej niż to konieczne, - prawo do interpretacji ma starostwo( a wiec naczelnik wg mojego rozumowania może cos zinterpretować i to jest prawidłowe). Macie jakieś rady, jak ugryźć temat? Jakie podjąć kroki?      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...