Skocz do zawartości

Różnica poziomów podłogi


Recommended Posts

Napisano

Witajcie,  

Kiedyś:

2 pokoje, jeden duży salon z wydzieloną płytkami częścią, reszta ok. 5 cm niżej. Płytka wykonczona listwą wystająca ponad plytke. Drugi pokoj raczej na tym samym poziomie co płytka w pokoju nr. 1 

 

Teraz: jeden duży pokój, zburzona ściana,  kawalek "dziury" w podłodze po ścianie. 

 

Cel: jedna równa powierzchnia, najlepiej wykonczona panelem.

 

Pytanie: w jaki sposób wyrównać podłogę, jakis podklad? 

Różnica 5 cm jest wyrównana styropianem. 

Napisano

Najprościej keramzyt, na około 50m2 - 5cm grubości w granicach 1100zł. Nie robilem z tego nigdy, ale też będę wyrównywał keramzytem.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano
11 godzin temu, Łukasz Marcin Jarych napisał:

Witajcie,  

Kiedyś:

2 pokoje, jeden duży salon z wydzieloną płytkami częścią, reszta ok. 5 cm niżej. Płytka wykonczona listwą wystająca ponad plytke. Drugi pokoj raczej na tym samym poziomie co płytka w pokoju nr. 1 

 

Teraz: jeden duży pokój, zburzona ściana,  kawalek "dziury" w podłodze po ścianie. 

 

Cel: jedna równa powierzchnia, najlepiej wykonczona panelem.

 

Pytanie: w jaki sposób wyrównać podłogę, jakis podklad? 

Różnica 5 cm jest wyrównana styropianem. 

Można zrobić jastrychem te kilka cm.

Napisano
 
Nie wiem, czy dasz radę. Keramzyt trzeba jeszcze ustabilizować, nie zmieścisz się w warstwie 5 cm.
Nie mierzylem ile jest do wyrównania, obawiam się że sporo. Na poddaszu nikt tam raczej nic nie planował i w jednym rogu na oko widać że kilka centymetrów jest wyżej. Musze sobie dozować te wszystkie informacje, bo potem spać nie mogę.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Widziałem kiedyś takie wyrównywanie, ale różnica poziomów była spora. I na warstwę sypkiego keramzytu położono chudziak z keramzytem zmieszany. Warstwą tak ok. 7 - 8 cm. Mówili, że jeśli mniej, to się będzie kruszyła przy dalszych robotach. I dopiero na tym podłożu wykonana została wylewka. 

Napisano
6 godzin temu, Eksperci Weber napisał:

Dzień dobry,

 

chętnie pomożemy, z tym, że potrzebujemy więcej szczegółów: co jest do zalania, czy tylko dziura po ścianie, czy też wyrównanie poziomów?

 

Pozdrawiamy!

Dziura i wyrównanie poziomów:)

Napisano
1 godzinę temu, Łukasz Marcin Jarych napisał:

Dziura i wyrównanie poziomów:)

 

Jaka jest różnica poziomów? Napisał Pan, że 5 cm jest wyrównane styropianem. Ile zatem ma "dziura" a ile potrzebuje Pan wylewki aby zrównać poziomy?

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Łukasz Marcin Jarych napisał:

Myślę że również max 5 cm. 

 

Może Pan w takim razie:

  • otwór po ścianie wypełnić jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub jastrychem z właściwościami samopoziomującymi (do 5 cm): weber.floor 4310 lub weber Renofloor,
  • 5 cm różnicy między pomieszczeniami można wypełnić też jastrychem weberfloor 1000 PLUS lub samopoziomującymi weber.floor 4310 lub weber Renofloor. Jeśli jest to na styropianie - należy położyć folię i dodatkowo wykonać zbrojenie siatką.

 

Więcej informacji o produktach znajdzie Pan:

- weberfloor 1000 PLUS: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-1000-plus

- weber.floor 4310: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/masy-samopoziomujace/weberfloor-4310

 

Może Pan również skontaktować się z Biurem Doradztwa Technicznego, który jest dostępny pod nr tel. 800 163 121.

Edytowano przez Eksperci Weber (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Robimy  układ w którym:  - lampy I i II będą zapalane i gaszone wspólnie (obie równocześnie) z każdego z trzech miejsc A, B, C; - lampa III będzie zapalana i gaszona niezależnie od lamp I oraz II z każdego z tych trzech miejsc.  Potrzebujemy dwóch podwójnych łączników schodowych w punktach A i C oraz jednego podwójnego łącznika krzyżowego w punkcie B. Ich już nie opisuję na rysunkach, żeby szkicu nie zaśmiecać.  Rozbiłem to na dwa szkice. Pierwszy pokazuje sposób podłączenia lamp sufitowych I i II, do czego jest wykorzystywana pierwsza para w podwójnych łącznikach schodowych i w podwójnym łączniku krzyżowym. Drugi szkic to natomiast sposób podłączenia lampy (kinkietu) numer III. Tak jest czytelniej i nic się nie pomiesza.  Na szkicach każda zrobiona przeze mnie linia to jedna żyła przewodu. Czarne to żyły fazowe (L). Tylko one są przerywane przez łącznik. Natomiast niebieska linia to żyła neutralna (N). Zielona jest natomiast ochronna (PE), w instalacji to ten przewód z żółto-zieloną izolacją. Retro opisał tu zasady oznaczania żył przewodów koszulkami albo taśmą izolacyjną w odpowiednich kolorach, nie będę tego powtarzał.  Wszędzie zaczynamy od puszki w punkcie A, bo tu mamy doprowadzone zasilanie. Tu zaczynamy mając trzy żyły - czarną fazową (L), niebieską neutralna (N), żółto-zieloną ochronną (PE). Prosto z puszki A prowadzimy żyły N oraz PE do lampy I, od niej zaś do lampy II. Natomiast od pierwszego łącznika schodowego w puszce A mamy dwie żyły L do łącznika krzyżowego w puszce B. Od łącznika krzyżowego w puszce B mamy również dwie żyły L do drugiego łącznika schodowego w puszce C. Natomiast od tego drugiego łącznika schodowego w puszce C prowadzimy już tylko jedną żyłę L do puszki A. Jednak ona trafia już tylko do puszki, nie przyłączamy jej nigdzie do łącznika schodowego w tej puszce. W puszce robimy zamiast tego połączenie tej żyły L z żyłą L biegnącą do lamp I i II.  Natomiast podłączenie lampy III (kinkietu) wymaga poprowadzenia żył N oraz PE od puszki A do puszki C, następnie do lampy III. Łączymy po prostu odpowiednie żyły, łączniki w tych puszkach nas w tym momencie nie interesują. Dopiero kolejny etap to  poprowadzenie dwóch żył L od łącznika schodowego w puszce A do łącznika krzyżowego w puszce B. Od łącznika krzyżowego w puszce B mamy znów dwie żyły L do łącznika schodowego w puszce C. Natomiast od łącznika schodowego w puszce C prowadzimy jedną żyłę L do lampy III.  Starałem się to opisać możliwie jednoznacznie. Zabawy trochę będzie, bo w puszkach jest wiele żył do upchnięcia.
    • Nie mam pojęcia, po co chcesz sobie skomplikować aż tak ten malutki kawałek instalacji  Użyjesz to kilka razy w ciągu pierwszych dni, a potem i tak będziesz światła używał lokalnie...   Ale wiem - to Twój wybór, Twoja decyzja...
    • Zwróć uwagę na ten fragment tekstu   Znajdziesz takie?
    • tak poproszę o taka rozpiskę, podoba mi się opcja gaszenia wszystkiego z łóżka 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...