Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Tak jest w projekcie zrobionym przez pracownię projektową.. Pytanie było o piec a nie co ma na celu ogrzewanie wodą- no jak sama nazwa mówi ma na celu ogrzanie zimą

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens ma obecnie ogrzewanie powietrza za pośrednictwem wody? Nie prościej i taniej ogrzać od razu powietrze? 

Do tak małego domu nie ma ani pieca ani PC bo nikt nie produkuje takich urządzeń poniżej 2 kW

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo to i koszty inwestycyjne i później też nie tanio w eksploatacji, ale to twój problem i koszty nie pracowni. Ważne żeby Ci się wydawało ze jest OK żebyś był zadowolony 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy radzilbym kupić z mocą minimalną w okolicach 2kw, nie wiem czy są takie dwufunkcyjne, bo te mają raczej dużą moc z powodu CWU, żeby ją szybko podgrzać. Z wyższą mocą może wystąpić taktowanie, czyli np piec będzie się załączął na 2 minuty i wyłączał, bo nie zdąży oddać ciepła, a co za tym idzie może nie być w stanie równomiernie ogrzać całego domu. Godny polecenia jest np ten: https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/logamax-plus-gb122i-k-1-9-25-2-kw--1107407-p/ albo ten: https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus/63 sporo tańszy ale moc zaczyna sie już od 3kw. Albo rozważyć pompę ciepła ale tu już podejrzewam koszt 2-3 razy większy.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka • Haha 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, aaa123 napisał:

Tak jest w projekcie zrobionym przez pracownię projektową.. Pytanie było o piec a nie co ma na celu ogrzewanie wodą- no jak sama nazwa mówi ma na celu ogrzanie zimą

Zapotrzebowanie na ciepło jak w mieszkaniu w bloku w mieszkaniu narożnym. Wystarczy pewno mały kociołek elektryczny max 5kW razem z przygotowaniem cwu. Alternatywnie może byc ogrzewanie rozproszone grzejnikowe - pewno max 3-4 kW + przygotowanie cwu jako ogrzewacz przepływowy lub pojemnościowy. W sumie - A=B i tak wyjdzie 5-kW.

Myślę, że powinieneś porozmawiać z architektem o alternatywie. Przecież dodatkowo będzie ciepło z gotowania, oświetlenia, AGD.

 • Haha 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie twoja historia Olku :) Przy moich  130 m2 według CW co zgadza się z praktyką zapotrzebowanie przeciętne jest u mnie 2,3kW a max przy -20 4,8 kW (bez cwu) , cwu zabezpiecza pc cwu 300 l silnik 440 W moc grzewcza średnia 1,8kW. A dodam ze nie mieszkam na razie w Chorwacji. 

 

To przy domu 2,5 raza mniejszym jakie będzie zapotrzebowanie na moc grzewczą? Podpowiem na pewno nie większe. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dwufunkcyjny nie gwarantuje takiego komfortu jak kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem, a ma tę zaletę że ma zakres modulacji o wiele niższy niż kotły 2 funkcyjne 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ostatnio historie w domu chyba szeregowym 70m2 gdzie piec miał 9kw minimalną i załączał się właśnie na 2 minuty, efekt był taki, że w ogóle w tym domu było zimno, bo zładu chyba na podłogówce nie był w stanie piec zagrzać, bo zanim cokolwiek zaczęło się dziać piec się wyłączał, ale facet niewiele mógł zrobić bo domek kupił już tak wyposażony. Dlatego ostrzegamy przed zakupem, bo potem płacz i zgrzytanie zębów.@aaa123 przekop sieć i może Ci się uda znaleź dwufunkcyjny o minimalnej mocy w granicach 3kw, to wtedy będzie taktował ale w okolicach 0-5°C a nie całą zimę.

e z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • korzyść iluzoryczna, zupełnie mnie nie przekonuje; raz - technicznie trudne do wykonania, trwałość wątpliwa, a co za tym idzie skuteczność takiego rozwiązania; dla mnie przerost formy nad treścią rzadko kiedy woda kapie w środku rozpiętości, zazwyczaj, spływa i leje się tam, gdzie trafia na przecięcie jej drogi, często są to krokwie, wymiany, mur i co tam jeszcze się znajdzie po drodze   tak z czystej ciekawości - to pomysł autorski, czy ogólna tendencja?
  • Krok czwarty to rozpięcie folii o wysokiej paroprzepuszczalności w pewnej odległości od deskowania. W ten sposób zyskujemy szczelinę wentylacyjną i zabezpieczenie wełny mineralnej przed zamoczeniem w razie nieszczelności pokrycia i podkładu z papy na deskach.
  • no deszczowej jak najbardziej a nawet mroźnej klimatyzatory budżetowe grzeją do -25*C na zewnątrz a droższe nawet do -30 *C.
  • Zgodnie z tym to na zgłoszenie. W swoim domu jednorodzinnym taka procedura a w bloku trochę ceregieli z zarządcą lub odmowa.   "Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1aa i 1b ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz. 290) - dalej pr. bud., pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej a także na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. Jeżeli zatem podlegający przebudowie budynek jest budynkiem jednorodzinnym a zamierzana inwestycja, polegająca na wykonaniu otworu drzwiowego w miejscu dotychczasowego okna nie zwiększy dotychczasowego obszaru oddziaływania tego budynku jednorodzinnego, roboty mogą zostać wykonane w ramach zgłoszenia. Jednak w przypadku, gdy otwór zewnętrzny ma być przebudowany w budynku np. wielorodzinnym (por. przepis art. 29 ust. 2 pkt 1aa pr. bud.), inwestor jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę." źródło: https://www.prawo.pl/biznes/drzwi-zamiast-okna-czy-potrzebne-pozwolenie-na-budowe,153573.html  
  • Przecież PV dostarczają prąd elektryczny i możesz zasilić nim nawet respirator wiec nie wiem skąd to zdziwienie??  Jeżeli budujesz nowy dom rozważ wykorzystanie klimatyzacji również do ogrzewania domu. Polecam takaklima z Raszyna, Jestem zadowolony z usługi i sprzętu. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...