Skocz do zawartości

Wylewka, Chudziak


Recommended Posts

Napisano

Przychodzę z kolejnym problemem do rozwiązania. Mianowicie tydzień temu laliśmy chudziaka. Zamawiając beton poprosiłem o dodatki mrozowe ( tak to się chyba nazywa ) ze względu na nocne przymrozki ok -5.

wczoraj podczas sprzątania i przygotowywania fundamentów do położenia papy pod ściany zauważyliśmy ze praktycznie na całym chudziaka zrobiła nam się taka skorupa która odchodzi płatami. Wystarczy palcem dotknąć i powstaje wgłębienie, odchodzi płatami. 
 

Jaka może być przyczyna i co z tym zrobić. Mamy na całość grzać papę, w takiej sytuacji niema jak tego zrobić bo wszystko odejdzie. 

Napisano

Funkcja jak w temacie tylko chudziak pod podłogę. W przyszłości kolejne warstwy to papa, styropian, wylewka z podlogówką.

 

Beton raczej odchodzi płatami grubość od 1mm do max 3mm ( łuszczy się ) podczas zamiatania twardszą szczotką dosyć mocno. 
Pod złuszczonymi miejscami beton ma wyraźnie inny kolor ( mokrego betonu ) Zagłębienia raczej same się nie robią 

beton da się skuć bez wysiłku, nawet lekko rysując gwoździem. Są miejsca twardsze i mniej twarde. Ale Miejcie proszę na uwadze ze beton lany był w sobotę dzisiaj jest 5 dzień.

 

Grubość wylewki ok 13cm  do 15 cm 

Napisano
  Dnia 12.03.2021 o 07:50, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Piąty dzień i dodatki - to czym tu się martwić? Reaguje, wiąże etc. Ma być wilgotny bo woda to podstawa - jeśli to był beton z dodatkami z węzła betoniarskiego to poproś o zalecenia pielęgnacji i ewentualnie przykryj matami - generalnie połóż na tym jakąś izolację. Te dodatki - rozumiem pozwalaja na reakcje w temp -5 stopni?

Rozwiń  

Beton zamówiony z betoniarni na papierkach mam napisane Receptura B20z - 375 ( zastosowano środek przeciwmrozowy ) 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...