Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 ) 

Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda  

Lambda 0,036 w/mk
Gęstość 80kg m3

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zrobisz to w taki sposób, jak przewidują instrukcje producenta i sztuka budowlana i nic nie bedzie zamakac, ani zawiewać - ja bym działał. Zwróć uwagę na warunki pogodowe i nie zamocz wełny. Pytanie tylko, czy ci się nei zacznie od góry rolowac i lecieć na głowę. Chyba, ze dobrze poupychasz między ruszt. Ja bym sie wzorował na ociepleniu poddasza od środka i oczywiście otulił to wiatroizolacją itd. Okazuje się, że wcale nie musi byc pionowo :)

d2FjPTg3MHgxLjY1MA==_src_190161-ocieplen

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taką zabudowę mi chodzi. Jeżeli mówimy o opadaniu czy rolowaniu to myślałem żeby robić to od dołu i układać jak mówisz na wcisk. Dodatkowo zabudowa systemowa jak na jednym ze zdjęć lub klasycznie kątownik o długości 15cm do bloczków i dalej zabudowa drewniana. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ocieplenia na ruszcie spokojnie można użyć takiej wełny. Oczywiście, dopasowujemy jaą lekko na wcisk, z zewnątrz osłaniamy folią wiatroizolacyjną. Jeżeli deski są układane na zakładkę (a więc dość nieszczelnie) to można nie robić szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią i deskami. W pozostałych przypadkach koniecznie trzeba zrobić dystans nabijając pionowe listwy, żeby była drożna na całej wysokości szczelina wentylacyjna.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...