Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 ) 

Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda  

Lambda 0,036 w/mk
Gęstość 80kg m3

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zrobisz to w taki sposób, jak przewidują instrukcje producenta i sztuka budowlana i nic nie bedzie zamakac, ani zawiewać - ja bym działał. Zwróć uwagę na warunki pogodowe i nie zamocz wełny. Pytanie tylko, czy ci się nei zacznie od góry rolowac i lecieć na głowę. Chyba, ze dobrze poupychasz między ruszt. Ja bym sie wzorował na ociepleniu poddasza od środka i oczywiście otulił to wiatroizolacją itd. Okazuje się, że wcale nie musi byc pionowo :)

d2FjPTg3MHgxLjY1MA==_src_190161-ocieplen

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taką zabudowę mi chodzi. Jeżeli mówimy o opadaniu czy rolowaniu to myślałem żeby robić to od dołu i układać jak mówisz na wcisk. Dodatkowo zabudowa systemowa jak na jednym ze zdjęć lub klasycznie kątownik o długości 15cm do bloczków i dalej zabudowa drewniana. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ocieplenia na ruszcie spokojnie można użyć takiej wełny. Oczywiście, dopasowujemy jaą lekko na wcisk, z zewnątrz osłaniamy folią wiatroizolacyjną. Jeżeli deski są układane na zakładkę (a więc dość nieszczelnie) to można nie robić szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią i deskami. W pozostałych przypadkach koniecznie trzeba zrobić dystans nabijając pionowe listwy, żeby była drożna na całej wysokości szczelina wentylacyjna.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • FOLIA LUSTRO WENECKIE GRAFIT 90%- folia pozwalająca widzieć nie będąc widzianym Folia ta występuje w szerokości 152cm - długość praktycznie dowolna -Folia na okna wewnątrz budynków (np . z pomieszczenia do pomieszczenia) FOLIA Lustro WENECKIE 99% - folia pozwalająca widziec nie będąc widzianym .Folia wystepuje w szerokości rolki 152cm -długość dowolna -Folia na okna wewnątrz budynku ( na okna z pomieszczenia do pomieszczenia korytarz jak również z pomieszczenia na zewnątrz ) - bardzo ciemna FOLIA LUSTRO WENECKIE -Lustro 285, Lustro 270,  Lustro 260-na okna wychodzące na zewnątrz - dostepne szerokości 122cm i 152cm  folia ciemna, średnia , jasna . Folie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń -odbijają ciepło promieniowanie podczerwone IR  oraz zatrzymują 99 % promieniowania UV -co zapobiega szybkiemu starzeniu ,płowieniu, traceniu kolorów...  się podłóg, pomieszczeń i znajdujących sie w nich przedmiotów i materiałów. http://www.folkos.pl Chcesz uzyskać wycenę folii wraz z oklejeniem podaj : * miejsce montażu ( miejscowość , ulicę ) * zdjęcie powierzchni do oklejenia * wymiar i ilość okien * rodzaj folii jaki ma być zastosowany lub co mamy uzyskać przez jej zastosowanie http://www.folkos.pl 
  • Gość Marcel
   Kamil, ale zadecydowałeś czy chcesz parkiet, panele czy kafelki czy jeszcze nie?
  • Gość Marcel
   Budowanie nie jest ani trochę łatwe :p Ale wykończenie fakt, ciężko czasami jest wszystko dobrze dobrać. Zwłaszcza panele.
  • No jest coś takiego - ale jak patrzę na współczesną sztukę (poważną i wyznacznik cen), muzykę (poważną i wyznacznik ocen krytykow), rozrywkową też w części - to myślę, ze ten gust (inaczej smak) jest nieuchwytny, nie definiowalny, bez twardych jakichkolwiek zasad. Jest wykorzystywany podobnie jak ideologie - do robienia ludziom sieczki w głowie. Głównie oczywiście - dla kasy. Da się to robić o wiele łatwiej niż w ideologii - no bo sztuka, muzyka - raczej w małym stopniu opiera się na logice i realiach - szczególnie obecna.  Brak zasad, Panie Kolego - brak zasad (jakichkolwiek) i brak poszanowania tradycji prowadzi do chaosu i bałaganu - a wtedy wartość prawdziwa pojawia się przypadkiem, wyjątkowo. Za to bywa nieoczekiwanie zaskakująca? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...