Skocz do zawartości

Trudny wybór :/


gruzin66

Recommended Posts

Witam.

Około miesiąca temu zadatkowałem działkę.

Działka jest w okolicy która mi odpowiada, jest w fajnym areale (16 arów w kwadracie), równa, czysta - nic tylko stawiać dom. Problemem jest brak dostępu do mediów.

Zaopatrzenie w wodę - studnia głębinowa - okej.

Zaopatrzenie w energię elektryczną - developer stawia na sąsiednie działce stacje trafo - z niej ciągnę przyłącze do siebie - trochę mnie martwić cały proces oczekiwania od powstawania stacji do podłączenia prądu na działce.

Ścieki - szambo lub własna oczyszczalnia.

Raptem trzy dni temu pojawiła działka o 3ary mniejsza. Okolica też okej, z tym że działka wymaga lekkiego wyrównania.

Dużym plusem nowej działki jest dostęp do wszystkich mediów, woda, prąd, kanalizacja jest przy drodze.

Teraz pojawia się pytanie co wybrać?

Dodam, że cena obu działek jest praktycznie taka sama.

Link do komentarza
9 godzin temu, gruzin66 napisał:

Dużym plusem nowej działki jest dostęp do wszystkich mediów, woda, prąd, kanalizacja jest przy drodze.

Teraz pojawia się pytanie co wybrać?

Jeżeli jedyną róznicą w atrakcyjności są te media - to wybieraj ją.

Tylko czy to są jedyne różnice?  

Link do komentarza
20 godzin temu, gruzin66 napisał:

działka wymaga lekkiego wyrównania.

To może być jej atutem przy aranżacji działki... A jeśli już zdecydujesz się ją wyrównać, to być może koszt tej operacji będzie mniejszy, niż kopanie studni i wykonanie szamba, czy oczyszczalni...

Ale ważne są pytania

13 godzin temu, Elfir napisał:

z której wygodniej do szkoły, pracy, sklepu?
utwardzenie dojazdu? 

 

Link do komentarza
Dnia 8.01.2021 o 22:01, Elfir napisał:

z której wygodniej do szkoły, pracy, sklepu?
utwardzenie dojazdu? 

 

Dnia 9.01.2021 o 00:32, zenek napisał:

Jeżeli jedyną róznicą w atrakcyjności są te media - to wybieraj ją.

Tylko czy to są jedyne różnice?  

 

Dnia 9.01.2021 o 11:29, podczytywacz napisał:

To może być jej atutem przy aranżacji działki... A jeśli już zdecydujesz się ją wyrównać, to być może koszt tej operacji będzie mniejszy, niż kopanie studni i wykonanie szamba, czy oczyszczalni...

Ale ważne są pytania

 



Wyszedł pewien kruczek, mianowicie WZ były uzyskane w 2012 r, natomiast jakieś 2-3 lata temu powstała w okolicy turbina wiatrowa. Teraz trzeba się ubiegać o WZ od nowa ;/

Link do komentarza
44 minuty temu, gruzin66 napisał:

powstała w okolicy turbina wiatrowa.

Bierz działkę taką, jaka jest... czasem może spadnie jakaś gęś, potrącona przez śmigło... będzie na pieczyste...

 

30 minut temu, Elfir napisał:

czy ta turbina nie będzie głośna nocą?

Nie musisz jej słyszeć, aby "wyczuć"

 

Cytat

Infradźwięki, wbrew powszechnemu mniemaniu o ich niesłyszalności, są odbierane przez organizm - poza specyficzną drogą słuchową - także np. przez receptory czucia wibracji. Progi tej percepcji znajdują się o 20÷30 dB wyżej niż progi słyszenia, zależy to głównie od poziomu ciśnienia akustycznego, czyli „siły” dźwięku. Gdy poziom ciśnienia akustycznego przekracza wartość 140 dB, infradźwięki mogą powodować trwałe, szkodliwe zmiany w organizmie. Możliwe jest występowanie zjawiska rezonansu struktur i narządów wewnętrznych organizmu, subiektywnie odczuwane już od 100 dB jako nieprzyjemne uczucie wewnętrznego wibrowania. Jest to obok ucisku w uszach jeden z najbardziej typowych objawów stwierdzanych przez osoby narażone na infradźwięki.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/niebezpieczny-halas-infradzwiekowy,191685.html
 

 

 

Link do komentarza

Od 2003r, co do zasady, WZiZT wydawane są bezterminowo.

Urząd może stwierdzić jej wygaśnięcie dla dwóch  przypadków.

 

Pierwszy dotyczy sytuacji, gdy inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę.

 

Drugi jest związany z uchwaleniem planu miejscowego, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji, chyba że została wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.

 

Ps. Jeśli WZiZT były wydane terminowo to na WZiZT była adnotacja do kiedy.

 

 

 

 

Ps. Wydane WZiZT (dla każdego terenu) może być przedmiotem cesji na nowego właściciela.

Działkę kupuje się z ważną decyzją WZiZT  (jeśli dla działki nie ma obowiązującego MPZP) - tylko i wyłącznie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Różnica jest, PVC montujesz i zapominasz, a drewno trzeba odnawiać, czyli dalej inwestujesz czas i pieniądze. Budujesz ruszt podwieszany do ściany i krokwi. Nie za bardzo można, drewno potrafi figlować, paczyć się, wykręcać na wszystkie strony, lepiej dobrze to zamocować.  
    • To wydaje się szybsze w wykonaniu, tym bardziej, że mam dostęp do tanich płyt OSB. 2 warstwy płyt OSB to jaka minimalna grubość płyty? Skręcać czy płyty z piórowpustem położyć?
    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...