Skocz do zawartości

Izolacja drewnianego domu bez cegły - sufit , poddasze


mielicki

Recommended Posts

Osobiście bym odradzał. znasz chociaz parametry termiczne takiej pianki ? Pamiętaj że drewno nie lubi okładania materiałami sztucznymi. Dodatkowo między deskami a pianka piwnna byc szczelina wentylowana. W tym wypadku istnieje duże ryzyko wykroplenia się kondensatu i w konsekwencji zawilgocenia drewna. Mokre drewno z czasem zostanie atakowane przez grzyby i pleśnie i po X latach będzie do wymiany cała lub część konstrukcji dachu.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 23.10.2020 o 14:08, Eksperci Rockwool napisał:

Osobiście bym odradzał. znasz chociaz parametry termiczne takiej pianki ? Pamiętaj że drewno nie lubi okładania materiałami sztucznymi. Dodatkowo między deskami a pianka piwnna byc szczelina wentylowana. W tym wypadku istnieje duże ryzyko wykroplenia się kondensatu i w konsekwencji zawilgocenia drewna. Mokre drewno z czasem zostanie atakowane przez grzyby i pleśnie i po X latach będzie do wymiany cała lub część konstrukcji dachu.

Dzięki za odpowiedź. W teori znam i dlatego pytam. Wiem że ciężko przepuszcza parę wodną.

 

Co w takim razie byś zastosował ? Styropian? A moża Pianka PU (np taka montażowa w piance? - ona przepuszcza parę i oddycha - mam racje?)

 

Dzięki za pomoc !

Link do komentarza
Dnia 21.10.2020 o 12:01, mielicki napisał:

Czy mogę ją spokojnie zastosować jeśli w domu nie ma innej metody wentylacji aniżeli drewniane puste przestrzenie ?

To dodaj jakieś wentylacje na poddaszu - nawiew, wywiew.

Chyba nie chcesz się udusić. Ani grzybów chodować i pleśni.

 

A co to są "drewniane puste przestrzenie"?

11 godzin temu, mielicki napisał:

Co w takim razie byś zastosował ? Styropian? A moża Pianka PU (np taka montażowa w piance? - ona przepuszcza parę i oddycha - mam racje?

To są takie mikroprzepuszczania.

Nie służą do wentylowania ani dachu, ani poddasza. Nie zastąpią normalnej wentylacji.

Wg mnie.

Link do komentarza

Nie lepiej zaizolować to tak, aby było na wieki wieków. Przecież w ofercie Rockwool jest też wełna do wdmuchiwania. Trzeba oczywiście odpowiednio zabudować krokwie i stworzyć przestrzeń do wypełnienia.

 

A tutaj masz gotowe płyty z "PIANKI" z okładziną g-k w materiale filmowym. Artykuł podpinałem kilka postów wyżej.

 

Link do komentarza
Dnia 2.11.2020 o 10:23, mielicki napisał:

Dzięki za odpowiedź. W teori znam i dlatego pytam. Wiem że ciężko przepuszcza parę wodną.

 

Co w takim razie byś zastosował ? Styropian? A moża Pianka PU (np taka montażowa w piance? - ona przepuszcza parę i oddycha - mam racje?)

 

Dzięki za pomoc !

Ja bym Ci polecał jednak wełnę mineralną np. skalną Toprock w rolce która oprócz tego że jest paroprzepuszczalna to jest również hydrofobizowana. Ewentualnie rozważ nadmuch granulatu skalnego Granrock Super. Wówczas zabudowujesz wszystko płytą gk a nastepnie wdmuchujesz granulat robiąc kilka otworów rewizyjnych

Link do komentarza
Dnia 2.11.2020 o 21:49, zenek napisał:

To dodaj jakieś wentylacje na poddaszu - nawiew, wywiew.

Chyba nie chcesz się udusić. Ani grzybów chodować i pleśni.

 

A co to są "drewniane puste przestrzenie"?

To są takie mikroprzepuszczania.

Nie służą do wentylowania ani dachu, ani poddasza. Nie zastąpią normalnej wentylacji.

Wg mnie.

dzieki za informacje

 

Masz racje , również rozważam odpowiedni nawie i wywiew. Rodzą się pytania z tym związane.

Czy nawiew powinien iść możliwe najwiekszą liczbą aby móc tym według efektów manipulować ? tzn gdzzie lepsze powietrze tędy wpuszczam itp. 

Czy nawiew może iść prosto z kratki .. kanalizacyjnej ? Czy im dłuższcza droga w rurze tym lepiej i wówczas cieple powietrze mamy w mieszkaniu ?

 

Podnie z wywiewem , im więcej rur na suficie tym lepiej ?

Dnia 4.11.2020 o 13:23, Eksperci Rockwool napisał:

nadmuch granulatu skalnego Granrock Super

ile to kosztuje i skąd mam wziąść taką maszyne ??

Link do komentarza
4 godziny temu, mielicki napisał:

Czy nawiew może iść prosto z kratki .. kanalizacyjnej ?

Z jakiej kanalizacji? Chyba nie chcesz smrodu i gazu (np. metanu) sobie wpuszczać do domu.

Na pewno możesz założyć, że część z tego powietrza przyjdzie z doły (klatką schodową?).

Część oknami (rozstrzelnieniami) - a część wentylacją np. zetową nawiewną.

Nie ma co się bawić w jakieś długie rury, bo i tak co ogrzejesz, to i tak tracisz na ogrzewaniu.

Natomiast możesz pomyśleć o rekuperatorze - tam ta wymiana ciepła jest bardziej opłacalna - tylko wtedy przydaje się wcześniejsze skupienie wentylacji blisko siebie, czy w jednym pionie.

4 godziny temu, mielicki napisał:

Czy im dłuższcza droga w rurze tym lepiej i wówczas cieple powietrze mamy w mieszkaniu ?

 

Im dłuższa rura, tym dłużej się powietrze ogrzewa, ale i dłużej wewnetrzne powietrze sie oziębia.

Moim zdaniem na jedno wychodzi.

Ale niech się wypowiedzą specjaliści od takich rzeczy i rekuperacji :icon_biggrin: 

Link do komentarza
Dnia 5.11.2020 o 18:29, zenek napisał:

Im dłuższa rura, tym dłużej się powietrze ogrzewa, ale i dłużej wewnetrzne powietrze sie oziębia.

no tak ale lepiej aby powietrze z zewnatrz jednak mialo jakas droge w murach ?

Dnia 5.11.2020 o 15:07, aru napisał:

tę piankę pod panele podłogowe chcesz kłaść na izolację połaci dachowych?

no wlasnie chyba ta pianka jednak bedzie zla bo nie oddycha. A moze jednak można jej nadmiar jakos sensownie wykorzystać na poddaszu ? W jaki sposób ją wykorzystać ?

Link do komentarza
58 minut temu, mielicki napisał:

no tak ale lepiej aby powietrze z zewnatrz jednak mialo jakas droge w murach ?

wentylację zetową nawiewną robi się po to, by osłabić podmuchy wiatru, który wpycha powietrze do wentylacji - a nie po to, by ocieplić powietrze. Żeby napływ powietrza był bardziej równomierny.

Link do komentarza
Dnia 7.11.2020 o 10:05, zenek napisał:

wentylację zetową nawiewną robi się po to, by osłabić podmuchy wiatru, który wpycha powietrze do wentylacji - a nie po to, by ocieplić powietrze. Żeby napływ powietrza był bardziej równomierny.

czyli upraszczając chodzi o to aby powietrze wchodzocę do budynku miało jakiś łuk na przykład? Widzę zdjęcia kiedy powietrze wchodz górą a wychodzi dołem po ścianie)

Czy tak samo należy zrobić w przypadku pomieszczen na 1 pietrze a nie od fundamentów?

Link do komentarza
7 godzin temu, mielicki napisał:

czyli upraszczając chodzi o to aby powietrze wchodzocę do budynku miało jakiś łuk na przykład? Widzę zdjęcia kiedy powietrze wchodz górą a wychodzi dołem po ścianie)

Znaczy wchodzi górą w ścianę i potem wchodzi dołem do pomieszczenia.

Bo to jest zimne powietrze.

7 godzin temu, mielicki napisał:

Czy tak samo należy zrobić w przypadku pomieszczen na 1 pietrze a nie od fundamentów?

Nie wiem jakie pomieszczenie chcesz wentylować?

Od fundamentów? Nie wiem, jaką sytuacje masz na myśli.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ile kosztuje Twoja praca? Ja też potrzebuję tego testu!
    • szerokość ławy wynika z nacisku z góry budynku i wytrzymałości gruntu. i nie jest zwykle stała dla wszystkich ścian, bo one niosa na siebie różne obciążenia więc trudno powiedzieć ot tak  
    • Mam jeszcze pytanko ławy fundamentowe mam w projekcie na szerokość 45cm . Ale nie wiem na ile zrobili bo mnie nie było . Czy ta szerokośćjest wystarczająca na takie domy parterowe?
    • rzeczywiście same dobre wieści, takie pro eko mogliby choć wlepić niższe podatki
    • Właściciele garaży mogą odetchnąć z ulgą - nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości przyniosą im korzystne zmiany. Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie niższych stawek podatkowych dla wszystkich rodzajów garaży, niezależnie od ich typu. To tylko jedna z wielu modyfikacji, jakie czekają podatników od 2025 roku.   Projekt zmian w podatku od nieruchomości przynosi dobre wieści dla właścicieli garaży. Początkowo planowano, że niższa stawka podatkowa (taka jak dla mieszkań) będzie dotyczyć wyłącznie miejsc parkingowych w garażach wielostanowiskowych. Jednak najnowsza wersja projektu rozszerza to korzystne rozwiązanie na wszystkie rodzaje garaży. "W nowej wersji korzystniejsza stawka przysługuje niezależnie od tego, czy garaż jest wielostanowiskowy, czy indywidualny" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To znacząca zmiana, która może przynieść realne oszczędności dla wielu właścicieli nieruchomości.   Planowane zmiany w opodatkowaniu nieruchomości mają wejść w życie 1 stycznia 2025 roku. Są one konsekwencją dwóch wyroków Trybunału Konstytucyjnego, które zakwestionowały obecną definicję budowli oraz zróżnicowane opodatkowanie garaży. Ministerstwo Finansów, świadome złożoności wprowadzanych modyfikacji, rozważa wydłużenie terminu na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości za rok 2025. To da podatnikom więcej czasu na zapoznanie się z nowymi przepisami i prawidłowe przygotowanie dokumentów.   W nowej wersji projektu ustawy doprecyzowano zapisy dotyczące opodatkowania nieruchomości. Celem jest uniknięcie wątpliwości interpretacyjnych, które mogłyby prowadzić do nieuzasadnionego obciążenia podatkowego niektórych obiektów.   Ministerstwo Finansów jednoznacznie określiło, że podatkiem od nieruchomości nie zostaną objęte tzw. obiekty małej architektury, takie jak przydrożne kapliczki czy krzyże. To ważne uściślenie, które rozwiewa obawy związane z wcześniejszymi, mniej precyzyjnymi sformułowaniami. Wprowadzono również wyraźny podział na budynki i budowle. W ustawie zostanie jasno określone, że budowlą jest obiekt niebędący budynkiem. Ta pozornie prosta definicja ma duże znaczenie dla prawidłowego stosowania przepisów podatkowych.   Zmiany dla właścicieli silosów i innych obiektów przemysłowych   Niestety, nie wszystkie grupy podatników mogą liczyć na korzystne zmiany. Właściciele silosów, elewatorów czy zbiorników znajdą się w mniej komfortowej sytuacji. Nowe przepisy jednoznacznie klasyfikują te obiekty jako budowle, co oznacza zastosowanie wyższej stawki podatkowej. Ta zmiana rodzi jednak pewne wątpliwości. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", pojawiają się pytania o to, co w praktyce będzie uznawane za urządzenie budowlane, które podlega opodatkowaniu jako budowla. Precyzyjne określenie zakresu tej definicji może mieć istotne konsekwencje dla wielu przedsiębiorców.   Nowe podejście do fotowoltaiki   Projekt ustawy przynosi również ważne zmiany dla sektora odnawialnych źródeł energii, szczególnie w zakresie fotowoltaiki. Z nowej wersji dokumentu jednoznacznie wynika, że opodatkowaniu będzie podlegać wyłącznie część budowlana elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii. To oznacza, że podatek nie obejmie urządzeń technicznych, takich jak panele fotowoltaiczne, inwertery czy rozdzielnie. To korzystne rozwiązanie dla branży OZE, które może przyczynić się do dalszego rozwoju tej gałęzi energetyki w Polsce. Dodatkowo, z projektowanego załącznika usunięto zapis o opodatkowaniu wolno stojących, trwale związanych z gruntem urządzeń technicznych. Zamiast tego, jako budowle będą opodatkowane urządzenia techniczne oraz wolno stojące instalacje przemysłowe, ale wyłącznie w zakresie ich części budowlanych.   Znaczenie wprowadzanych zmian   Nowe przepisy, szczególnie te dotyczące garaży i instalacji fotowoltaicznych, mogą mieć istotny wpływ na decyzje inwestycyjne zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jednocześnie, precyzyjniejsze definicje i klasyfikacje powinny ułatwić interpretację przepisów i zmniejszyć liczbę potencjalnych sporów między podatnikami a organami skarbowymi. Warto podkreślić, że wprowadzane zmiany są wynikiem nie tylko decyzji ustawodawcy, ale także orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Pokazuje to, jak złożony i dynamiczny jest system prawny dotyczący opodatkowania nieruchomości w Polsce.   https://www.domiporta.pl/informacje/a/wlasciciele-garazy-moga-odetchnac-z-ulga-rzad-sie-ugial-6436#s=BoxOpImg8
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...