Skocz do zawartości

Odprowadzenie wody z rynien do oczka - informacje


Recommended Posts

Witam wszystkich

Potrzebuję informacji jak  poradzić sobie z odprowadzeniem wody z rynien do oczka. 

Oczko jest na tym samym poziomie co dom, więc co ze spadem przy prowadzeniu wody do oczka ??? Jak się to robi gdy po doprowadzeniu jesteśmy metr niżej od lustra oczka ??

Jakimi rurami najlepiej poprowadzić wodę z rynny do tego oczka?? dach ma powierzchnię 100m2

Jak głęboko kopać pod to doprowadzenie i czy od razu w tym wykopie puszczać kablem prąd, który potem może mi się przydać przy oczku ??

 

Oczko planuję zrobić z gotowej wkopanej formy o pojemności około 2m3

 

Serdecznie proszę o porady

zapytania oczko.jpg

Link do komentarza

Czyli dałbym na zakończeniu rynny wyczystkę i do niej tą żółta rurę bo wtedy było by to w jednym kawałku.

Pytanie tylko co z zimą i mrozem ?? Bo najlepiej było by ją płytko zakopać, żeby jak najbardziej zniwelować różnicę w poziomie.

 

Jak najpłycej mogę ją dać ?? ze względu na mróz i żeby po zasypaniu można było chodzić po tym

 

Czy gdyby wąż był wypełniony wodą to go rozsadzi ??  A może są jakieś inne węże/rury które by się lepiej sprawdziły ??

 

Jeśli ktoś ma inne pomysły to bardzo proszę o podpowiedzi....

275542_1.jpg

Edytowano przez wojtek7777 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
19 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Przy takiej pojemnści oczka, to każdy większy deszcz spwoduje przepełnienie i rozlanie wody po całej okolicy. Praktycznie retencja żadna, roślinność wodna też może spłynąc .

A rybki które tam będą, bo pewnie będą, będzie szukał na trawniku.

Ryby powinny być bo bez nich to będzie wylęgarnia komarów, a oczko powinno mieć pojemność przynajmniej 10 m3.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Warto rozważyć montaż systemu zbierania deszczówki z rynien do zakopanych w ziemi betonowych zbiorników. Albo prostszy wariant – zbiornik naziemny z tworzywa, ewentualnie z drewna, z kranem w dolnej części (aby ułatwić pobór wody).

Deszczówka idealnie nadaje się do podlewania wszystkich roślin ogrodowych i doniczkowych, bo jest bardzo miękka, wolna od nadmiaru wapnia i żelaza.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...