Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Platinum_

Gotowa zaprawa w workach zamiast tradycyjnej?

Recommended Posts

Witam. Za dwa miesiące zaczynam budowę domu . Pustak jaki wybrałem to prefabet.  Buduje systemem gospodarczym. Mam murarza z pomocnikiem i dylemat.  Czy pozwolić mu murowac tak jak kiedyś się to robiło czy lepiej niech muruje już na nowej, gotowej zaprawie ? 

Jeśli zamierzasz dać spoinę cienkowarstwową a bloczki mają takie same wymiary to zdecydowanie to drugie. No i murarz musi być kumaty w tym temacie.
Zdecydowanie polecam.

1 godzinę temu, Buster napisał:

Jeśli zamierzasz dać spoinę cienkowarstwową a bloczki mają takie same wymiary to zdecydowanie to drugie. No i murarz musi być kumaty w tym temacie.
Zdecydowanie polecam.

Bloczki raczej równe. Są jakieś plusy tej zaprawy oprócz wygody pracy ?

Stały skład, nie kurzenie cementem, nie rozsypywanie piasku, nie bawienie się plasytfikatorami...

Określona miarka wody do betoniarki, worek zaprawy, parę minut mieszania i... do roboty...

SAME PLUSY!!!

3 godziny temu, Platinum_ napisał:

Pustak jaki wybrałem to prefabet.

Zobacz, co zaleca producent pustaka.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No naprawdę udajesz, czy jesteś tak ograniczona ?. Wszak pisałaś kilka postów wyżej że "mieszkań komunalnych jak na lekarstwo" , to Ci tłumaczę dlaczego tak jest i co dzieje się z tymi mieszkaniami i dlaczego jest ich tak mało. Teraz wiesz o co chodzi czy jeszcze nie za bardzo ?   Więc jednak takie wynajmowanie to zło i chcesz przed tym ustrzec swoje pisklęta. Bo gdyby było takim dobrem to po co ich strzec.   Wiesz co....., czytam ja ten Twój plan życiowo-biznesowy i powiem tak. To że mało ambitny to oczywiste, ale przypomina mi on plany tych dziewczyn które wychodziły z poprawczaka, pokazywanych kiedyś w tv i jak szybko i brutalnie życie korygowało te mądre plany.  No nic zobaczymy może wam się uda. Takie wtrącenie:   Gdy w ostatniej czystej rzece zdechnie ostatnia ryba, gdy wytną ostatnie drzewo - ludzie przekonają się, że pieniądze nie nadają się do jedzenia. Ten gatunek musi chyba wyginąć.   Trafiłeś stary pierdzielu kulą w płot.  Takich warunków bytowo finansowych to ty i wielu podobnych tobie, mogą mi tylko pozazdrościć. Bardzo Cię proszę nie wypisuj już więcej na łamach tego forum takich idiotyzmów, bo to naprawdę nie przystoi osobie w pewnym wieku, a pewnie też ojcu i dziadkowi.  Nie potrafisz zrozumieć że cały cywilizowany świat ma programy socjalne, a ty przysrałeś się do naszych jak głupi i napierdzielasz jedno i to samo. No nic, zrobimy jeszcze porządek z nadzwyczajną kastą i może w końcu zapanuje jakiś ład w tym kraju, a stare pierdziele prędzej czy później same wyginą.         Pierdu, pierdu...., celnie w płot. Nie żartuj sobie człowieku.
    • Nieokreślona mowa trawa - maslo maślane.   JW.
    • A może zastosować "system słonecznika" ( to taki mój "wymysł")  i zrobić mechanizm podążający za słońcem   Tak, wiem, że to nic nowego...   A może na trzy - i środkową część zostawić skierowaną dokładnie na południe...
    • Nie próbuj filozofować, tylko odczytuj wypowiedź retro dokładnie tak, jak on napisał, bo to wszystko celne opisanie rzeczywistości - przynajmniej tego w aspektu, o którym tu rozmawiamy...   Wątpliwości mam tylko do stwierdzenia: Bo to raczej nie minie... Przynajmniej w kręgach, o których mówi retro...
    • Tyle tośmy znaleźli, tylko gdzie to kupić? W Polsce, oczywiście...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...