Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Jak ocieplić podłogę parteru w starym domu?

Recommended Posts

Planuję ocieplić podłogę parteru w starym domu. Na podłodze jest wylewka betonowa i niestety "ciągnie" od niej zimnem. Chciałbym ułożyć izolację cieplną na istniejącej podłodze, a na niej zrobić wylewkę albo ułożyć płyty i zrobić możliwie cienką posadzkę z drewna lub paneli. Jakie materiały wybrać, by nie podnieść podłogi więcej, niż 10 cm, i uzyskać jak najlepszą izolację?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/porady/15252-jak-ocieplic-podloge-parteru-w-starym-domu

Gość Majster
Ja kilka lat temu docieplałem podłogę styropianem i uważam, że była to najlepsza decyzja. Zimą spokojnie można chodzić boso i nie odczuwa się zimna.

20 godzin temu, Pomocnik napisał:

Pełna treść artykułu pod adresem:

cyt:

"Jako podłoże pod pokrycie podłogowe, najlepiej wykorzystać płyty gipsowo-włóknowe, charakteryzujące się dużą sztywnością już przy grubości 2,5 cm. Ich krawędzie są frezowane schodkowo, płyty łączy się na zakład, wzmacniając połączenie klejem i wkrętami. Dzięki temu uzyskuje się stabilne połączenie między płytami i możliwość dowolnego wykończenia powierzchni.

Alternatywą są płyty OSB lub MFP. Najlepiej ułożyć je dwuwarstwowo, z przesunięciem styków i połączyć wkrętami. W obu rozwiązaniach, należy pod płytami ułożyć folię przeciwilgociową, szczelnie pokrywającą całą powierzchnię i wywiniętą na ściany."

Czyli proponuje się dwie izolacje przeciwwilgociowe?

1. na betonie, pod płytami XPS

2. Druga na płytach XPS pod płytami Gips. lub OSB

Czy nie wystarczy ta na pod XPS, a na XPS ewentualnie paroprzepuszczalną, jeśli już dawać tą drugą izolację?

Gość Arek
W nowych domach ciągle trąbią o połączeniu folii która będzie pod styropianem z tą izolacją która jest pod murowaną ścianą żeby zapewnić ciągłość izolacyjną, ale jak jest w tym wypadku? Po pierwsze dom już stary więc pewnie żadnej izolacji nie było, a nawet jak była to przecież niż nie wystaje bo podłoga już wylana...

Gość Jol

A czy jak położę płyty coś na podłogę to jaka grubą wylewkę muszę zrobić aby położyć tarakote?

Płyty xps

Pod XPS czy na XPS? Co to za pomieszczenie? Na gruncie ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W sumie przesunąłem ten profil bo stwierdziłem, że jak będzie za blisko to się płytę ciut obetnie... a w drugą stronę nie da rady   Swoja drogą nie wiem jak by to trzeba robić żeby profile rozmieścić co do milimetrów.... może jakbym kilka sufitów takich zrobił to bym na jakieś patenty wpadł.     Aż się boje co to będzie jak już folia będzie przyklejona... wtedy już nic nie zrobię, żadnego UD nie dokrecę
    • Maksymalna wysokość budynków to 9,5m. Jak daleko będą budynki to nie wiem.    Z wodą kiepsko. Wedle moich wyliczeń jest bliżej ten wodociąg. 200m. Zastanawiam się jaki koszt byłby w doprowadzeniu własnym.  Gaz i prąd w drodze przed działką. Dlatego myślałam,  że z wodą nie będzie dużego problemu. Może warto dogadać się z sąsiadami, kiedyś każdy będzie chciał się budować. 
    • Sprawa ulg ostanie laty zrobiła się tak zawiła że najlepiej o tym dowiadywać się w US. Tak na 99% jak napisał kolega wcześniej że nie.
    • Czyż nie lepiej mieć na każdym łączeniu jeden 160cm pręt (po 80cm na stronę) niz po 40cm zakładu z belki? Z 3ech łączeń dwa i tak wypadają w punktach oparcia gdzie belka pracuje jak wieniec, więc tu można by dać tylko po jednym pręcie na każdy narożnik belki (4 szt). Tak rzecze projektant 
    • Tobie kropka po kropce trza tłumaczyć, to odnosiło się do twojego wywodu o starostwie. A projektant czy architekt gdzie to sprawdzi i ustali? w starostwie? w gminie ustali. Po raz kolejny pokazujesz jakie masz braki wiedzy i to podstawowej wiedzy. W każdej gminie jest komórka czy wydział   urbanistyki, geodezji gdzie pracują ludzie którzy mają odpowiednią wiedzę aby odpowiedzieć na takie pytania. To że mówi sie potocznie że gmina wydaje WZ czy wypis z MPZP nie oznacza że robi to wójt, wójt ma od tego ludzi z odpowiednim wykształceniem. Jaką wiedzę budowlaną posiadasz? Jakie masz doświadczenie w budowie domów? Odpowiedz szczerze a poprowadzimy dalej dialog.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...