Skocz do zawartości

warszawa glazurnik


marcin 1

Recommended Posts

jeśli potrzebujesz... dla Nowego domu/segmentu .. korzystne ceny przy całości prac z płytkami ..dla stan surowy, //warszawa i okolica do 70km//
łazienka srednia2500zł/szt
Toaleta 1500zl/szt
Montaż płytek dla podłóg w pozostałej części dom/segment oraz kotłownie garaże
35zł/m2gres 60x60
40zł/m2gres 30x30
45zł/m2 gres deska 16/20 X 60/100/120
Cokoły przypodłogowee cięcie /montaż - 12złmb
staranność i szybkość w zamian
Zamówienia, zapytania proszę kierować pod nr.tel. 537-905-336
zapraszam

20190702_182656.jpg

20190719_094158.jpg

20170825_180624.jpg

20170825_180704.jpg

20170825_180827.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, mhtyl napisał:

Ja widzę równe płytki.

Równe płytki w odbiciu prostych szprosów w drzwiach balkonowych dawałyby proste linie...

2 godziny temu, joks napisał:

ale równo położone.

 

10 godzin temu, uroboros napisał:

wykonane starannie!

 

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

Równe płytki w odbiciu prostych szprosów w drzwiach balkonowych dawałyby proste linie...

Mylisz się, to politura/szkliwo zniekształca obraz pomimo że powierzchnia jest równiutka.

Link do komentarza
3 minuty temu, uroboros napisał:

Nie mylę się... równe płytki starannie ułożone dają niemal lustrzane odbicie... te mają nierówności na powierzchni.

Widziałeś może nieraz jak w starych oknach szyba zniekształcała obraz? pomimo że jest równiutka?

Sądzisz że taki fachman jak marcin1 chwalił by się fuszerką?

Link do komentarza

Sądzisz że ułożenie krzywych płytek to nie fuszerka? szanujący się glazurnik (a znam kilku) przed ułożeniem płytek układają, przykładają kilka sztuk do siebie aby sprawdzić równość wymiarów jak i ich wichrowatość zanim je ułożą.

Założę się że nawet gdyby takie miał to by ich nie położył tylko kazał kupić nowe z dwóch powodów, pierwszy to aby nie stracić na reputacji, drugi aby inwestor nie zarzucił mu źle wykonanej pracy a wiadomo jacy   potrafią być upierdliwi inwestorzy.

Link do komentarza
23 minuty temu, mhtyl napisał:

Sądzisz że ułożenie krzywych płytek to nie fuszerka?

mhtyl'u, nie brnij w tą stronę...

Układacz pokazał, że krzywe też potrafi ułożyć równo!!! I że jest dobrym fachowcem, tylko uważam że ja

11 godzin temu, uroboros napisał:

Nie publikował bym go w swojej reklamie

i on również nie powinien był tego robić!

 

Link do komentarza
5 minut temu, mhtyl napisał:

Raczej Ty nie brnij bo się tylko pogrążasz.

A w czym niby mam się pogrążać?

 

Dostał takie płytki, pewnie inwestor wysłuchał jego uwag i postanowił żeby układać takie, jakie są i już... przecież układacz,

40 minut temu, mhtyl napisał:

aby nie stracić na reputacji

nie pójdzie do sklepu i nie kupi za własne pieniądze nowych i prostych płytek... Inwestor musiał zdawać sobie sprawę z efektów i poszedł w to!

 

Wyluzuj więc i nie kontynuuj tego tematu, bo naprawdę pojawi się zenek i dopiero wtedy się zacznie :zalamka: a jeszcze nie zaczął się weekend... piątek piąteczek piątunio dopiero jutro... poturlam się trochę, a cooo :takaemotka::blowup:

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

A w czym niby mam się pogrążać?

W swojej niewiedzy. Zachowujesz sie jak laik. Przestań z tym wyluzowaniem, ja sie nie nakręcam tak jak Ty. kto pierwszy przyczepił się krzywych płytek? ja czy Ty.

3 minuty temu, uroboros napisał:

nie pójdzie do sklepu i nie kupi za własne pieniądze nowych i prostych płytek... Inwestor musiał zdawać sobie sprawę z efektów i poszedł w to!

Za własne pieniądze nie kupi ale i tez na własną odpowiedzialność nie położy krzywych płytek a patrząc na fotkę to płytki do tanich nie należą jak również i ułożenie ich nie zlecił zwykły zjadacz chleba więc nie wypowiadaj się za inwestora że zgodził sie na ułożenie krzywych płytek.

Najlepiej jak autor tematu czyli marcin1 sie tu wypowie.

 

7 minut temu, uroboros napisał:

pojawi się zenek i dopiero wtedy się zacznie :zalamka: a jeszcze nie zaczął

 

Podnieca Cię i retra wyśmiewanie się i prowokowanie zenka? Po co o nim wspominacie? Brakuje Wam taniej rozrywki?

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

wiadomo jacy   potrafią być upierdliwi inwestorzy.

A tu widać, że również upierdliwi potrafią być też niektórzy userzy różnych forów, budowlanych też, a jakże...

 

Marcin1 pojawi się za 4 miesiące, bo to jego dwa pierwsze wpisy tak sugerują i MOŻE coś napisze...

 

17 minut temu, mhtyl napisał:

kto pierwszy przyczepił się krzywych płytek? ja czy Ty.

Ja się do niczego nie przyczepiłem, tym bardziej krzywych płytek, tylko zwróciłem uwagę na niestosowność umieszczania takiego ujęcia swojej pracy w publikacji, szczególnie reklamowej! Krzywe płytki się produkuje, sprzedaje i układa... Niektórzy akceptują je u siebie z różnych powodów, ale - powtarzam:

12 godzin temu, uroboros napisał:

Nie publikował bym go w swojej reklamie... choć wykonane starannie!

Walczyłem z różnymi inwestorami ponad 35 lat, z różnymi sytuacjami się spotkałem, różne rzeczy robiłem, poniekąd czasami ryzykując utratę reputacji... I żadna sytuacja mnie nie zdziwi... no, może twojej postawy w tym temacie...

Link do komentarza
18 godzin temu, uroboros napisał:

Ja się do niczego nie przyczepiłem, tym bardziej krzywych płytek, tylko zwróciłem uwagę na niestosowność umieszczania takiego ujęcia swojej pracy w publikacji,

:icon_eek::zalamka::hahaha2:A to kto pisał?

Dnia 13.02.2020 o 10:18, uroboros napisał:

A cóż to za nierówne płytki :icon_eek::zalamka:

 

 

 

Link do komentarza

Powiadasz: piątek, piąteczek, piątunio, Redakcja ma weekend, więc - ZACZYNAMY!!!

 

Przeczytaj JESZCZE RAZ... tylko powoli i ze zrozumieniem:

Dnia 13.02.2020 o 10:18, uroboros napisał:

A cóż to za nierówne płytki :icon_eek::zalamka:, w połysku i pod światło :icon_rolleyes:...

 

Nie publikował bym go w swojej reklamie... choć wykonane starannie!

Przyczepiłem się - jeśli ty to tak nazywasz - do umieszczenia w swojej REKLAMIE, widoku podłogi, który LAIKOWI mógłby sugerować, że Marcin to nie umie kłaść płytek, a to właśnie przez te krzywe płytki... nie tych krzywych płytek, bo

 

18 godzin temu, uroboros napisał:

Krzywe płytki się produkuje, sprzedaje i układa..

 Teraz już kumasz???

 

26 minut temu, mhtyl napisał:

A to kto pisał?

 

Dnia 13.02.2020 o 16:56, mhtyl napisał:

W którym miejscu? Ja widzę równe płytki.

 

20 godzin temu, mhtyl napisał:

Mylisz się, to politura/szkliwo zniekształca obraz pomimo że powierzchnia jest równiutka.

 

20 godzin temu, mhtyl napisał:

Widziałeś może nieraz jak w starych oknach szyba zniekształcała obraz? pomimo że jest równiutka?

No, właśnie - KTO TO PISAŁ???   Laik jakiś, czy co???

Link do komentarza
4 minuty temu, uroboros napisał:

Przyczepiłem się - jeśli ty to tak nazywasz - do umieszczenia w swojej REKLAMIE, widoku podłogi, który LAIKOWI mógłby sugerować, że Marcin to nie umie kłaść płytek, a to właśnie przez te krzywe płytki... nie tych krzywych płytek, bo

A kto Cię prosił o to aby zwracać mu uwagę? to jest jego temat i może umieszczać co che i jak chce. Mi wisi co on pokaże, ja nie będę jemu wytykał bo to nie mój interes.

6 minut temu, uroboros napisał:

No, właśnie - KTO TO PISAŁ???   Laik jakiś, czy co???

O co Ci teraz chodzi? chcesz mi wmówić że ja pisałem o krzywych płytkach?!!!!!!!!!!!  Ja wyjaśniłem zjawisko jakie powoduje że wydaje się że coś jest nierówne.

 

Na miejscu marcina1 zgłosiłbym od #4 postu wszystko do usunięcia.

Bez odbioru.

Link do komentarza

Ale kręcisz...

 

A mówiłem ci - nie brnij dalej... a ty się uparłeś...

 

 

Nie chcę ci wmówić, że właśnie ty pisałeś o krzywych płytkach, tylko wskazuję ci, że jak laik nie potrafisz zauważyć, że płytki są krzywe, bo:

20 godzin temu, uroboros napisał:

równe płytki starannie ułożone dają niemal lustrzane odbicie..

Próba wyjaśniania, że

14 minut temu, mhtyl napisał:

zjawisko jakie powoduje że wydaje się że coś jest nierówne.

jest - hmmm, jak by tu powiedzieć, żeby cię nie urazić... nietrafiona...

 

18 minut temu, mhtyl napisał:

A kto Cię prosił o to aby zwracać mu uwagę?

Nikt... on umieścił swoją reklamę/antyreklamę, a ja to skomentowałem... proste?

 

19 minut temu, mhtyl napisał:

Mi wisi co on pokaże, ja nie będę jemu wytykał bo to nie mój interes.

Jak ci to wisi, to po co się odzywasz? nie wytykaj mi, że mu wytknąłem... proste?

 

20 minut temu, mhtyl napisał:

Na miejscu marcina1

Jak będziesz marcinem1, to tak zrobisz...

Link do komentarza

Zlituj si ę, pisałeś o nierównych płytkach pokazując wiadoma fotkę na której co widać? Dla mnie nierówne patrząc na wiadoma fotkę jednoznacznie że są krzywe. jak zwał tak zwał fakt jest taki że to nie ja się przyczepił do tych płytek a już na podstawie fotki twierdząc stanowczo że płytki są nierówne to zakrawa na jakieś proroctwo.

 

Link do komentarza
10 minut temu, mhtyl napisał:

to zakrawa na jakieś proroctwo

To jest tylko praktyka w fachu, nie żadne proroctwo... znajomość procesu produkcyjnego wszelkiego rodzaju płytek... umiejętność klasyfikacji wyrobów... po prostu - WIEDZA :91_thumbsup:

 

Nie brnij dalej...

Link do komentarza
2 godziny temu, uroboros napisał:

Jak ci to wisi, to po co się odzywasz? nie wytykaj mi, że mu wytknąłem... proste?

 

Wiesz co, odbiegnę od tego tematu. Kiedyś w temacie feniksa który robi z betonu wszelakiego rodzaju architekturę ogrodowa w tym grille też go krytykowano i wiesz dobrze kto to był a on tylko pokazywał swoje prace.

1 godzinę temu, uroboros napisał:

To jest tylko praktyka w fachu, nie żadne proroctwo... znajomość procesu produkcyjnego wszelkiego rodzaju płytek... umiejętność klasyfikacji wyrobów... po prostu - WIEDZA :91_thumbsup:

 

Nie brnij dalej...

Gratuluje takiej praktyki. Na tych fotkach oczywiście tez płytki są NIERÓWNE PŁYTKI.

modne-plytki-ceramiczne-18-wnetrz-z-piek

PLYTKI-PODLOGOWE-DREWNOPODOBNE-POLYSK-23PLYTKI-DREWNOPODOBNE-MARRONE-POLYSK-23-5

Czym one sie różnią od tych na wiadomej fotce?

20171021_140619.jpg

 

 

Link do komentarza
Dnia 13.02.2020 o 21:36, retrofood napisał:

Jeszcze tylko zenka brakuje.

NO jestem.

Płytki dają takie odbicie, bo szkliwo ma równą powierzchnię, ale pewnie tło (podłoże), na którym jest położone - nie jest równe. 

Po prostu podłoże ma swoją fakturę, nie jest idealnie wyszlifowane. Kto kupował, ten widział. Kupił - i OK. Takie chciał.

I SUPER - PŁYTKI TO NIE LUSTRO - światło ma tańczyć na nich i odbicie też. 

Bardzo dobrze zrobiona robota, płytki są super i jeszcze ładniejsze odbicie. Artystyczne, a nie tępe, jak w sklepowej witrynie. 

I BARDZO DOBRA REKLAMA - to zdjęcie. Brawo Marcin1.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Gratuluje takiej praktyki.

Dziękuję :icon_mrgreen:

 

A tu masz rację!

2 godziny temu, mhtyl napisał:

Na tych fotkach oczywiście tez płytki są NIERÓWNE PŁYTKI .

2 godziny temu, mhtyl napisał:

Czym one sie różnią od tych na wiadomej fotce?

 

Tu płytki są o niebo równiejsze niż u marcina1, choć też widać nierówności w ułożeniu, spowodowane krzywizną płytek:

246163101_py.jpg.49771a43469447b6b2c5e8f4c2b626c5.jpg

jedna pionowa linia, ta lewa,  pokazuje odbicie drzwi balkonowych, druga odbicie szafy...

 

 

Te płytki drewnopodobne są źle położone :scratching::bezradny:

ZAWSZE one są wyłukowane środkiem do góry i TAKIE jak na obrazkach położenie w cegiełkę na pół długości płytki sumuje krzywizny

1340640201_p.jpg.777601caa77d84e6187e6c6de3a7cb70.jpg

Takie płytki powinno się kłaść - owszem, w cegiełkę, ale z przesunięciem o jakieś 10, 15 cm, góra - o ćwierć długości płytki... wtedy te "uskoki" mają nie 3 - 4 mm, tylko o połowę mniej... dalej widać te nierówności, ale są mniejsze... i przy takich długich płytkach najlepiej brać je w macie, nie w połysku.

 

A można się i takimi płytkami cieszyć, nawet turlać z zadowolenia :takaemotka:

4 minuty temu, zenek napisał:

szkliwo marówna powierzchnię, ale pewnie tło (podłoże), na którym jest położone - nie jest równe. 

w sensie, że podłoże pod płytkami,  czy płytka pod szkliwem - nie jest równe?

Link do komentarza
24 minuty temu, uroboros napisał:

w sensie, że podłoże pod płytkami,  czy płytka pod szkliwem - nie jest równe?

Płytka pod szkliwem nie jest idealnie równa. I może bć to dobre, albo złe. zależy od zamierzenia projektanta i efektu końcowego.

Tamten pzykład z odbiciem okna tarasowego mi się podobał.

24 minuty temu, uroboros napisał:

Takie płytki powinno się kłaść - owszem, w cegiełkę, ale z przesunięciem o jakieś 10, 15 cm, góra - o ćwierć długości płytki... wtedy te "uskoki" mają nie 3 - 4 mm, tylko o połowę mniej..

Przy czterech milimetrach różnicy jest kicha, płytki takie jak pokazałeś, nie powinny mieć kołyski, i niewiele pomoże ustawienie wobec siebie. Ale na rysunku widać najwyżej 1 mm, może 1.5 - ale to i tak kicha. Jak podłużne, nie mogą być kołyską.

Nieporządnie to wygląda, i nic nie da równanie krawędzi.

 

Lepiej i naturalnie wyglądają kwadraty i wypukłe do gory, jeśli nie idealnie płaskie. Szczególnie jakieś rustykalne, udające starsze posadzki, czy kamień.  Ale to już kwestia chyba gustu.

5 godzin temu, uroboros napisał:

To jest tylko praktyka w fachu, nie żadne proroctwo... znajomość procesu produkcyjnego wszelkiego rodzaju płytek... umiejętność klasyfikacji wyrobów... po prostu - WIEDZA :91_thumbsup:

Oż, kurde... :14_relaxed: 

Brzmi monumentalnie! :takaemotka:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
10 godzin temu, uroboros napisał:

Dziękuję :icon_mrgreen:....

....równe?

Fotki są z katalogów firm produkujących owe płytki a Ty będziesz pisał że są źle ułożone firmy tez olewają sprawę i pokazują nierówne płytki :takaemotka:aby tym samym zniechęcić do kupna swojego produktu :hahaha2:

A analizować  i krytykować ułożenie płytek na podstawie zdjęć a nie będąc na gruncie to nie jest fachowość tylko pseudo.

11 godzin temu, zenek napisał:

Płytki dają takie odbicie, bo szkliwo ma równą powierzchnię, ale pewnie tło (podłoże), na którym jest położone - nie jest równe. 

O tym własnie pisałem ale jak widać nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem. 

Dnia 13.02.2020 o 20:33, mhtyl napisał:

Widziałeś może nieraz jak w starych oknach szyba zniekształcała obraz? pomimo że jest równiutka?

 

Zjawisko takie samo, to "złudzenie optyczne".

Link do komentarza
12 godzin temu, uroboros napisał:

 

1340640201_p.jpg.777601caa77d84e6187e6c6de3a7cb70.jpg

Takie płytki powinno się kłaść - owszem, w cegiełkę, ale z przesunięciem o jakieś 10, 15 cm, góra - o ćwierć długości płytki... wtedy te "uskoki" mają nie 3 - 4 mm, tylko o połowę mniej... dalej widać te nierówności, ale są mniejsze... 

Powinieneś napisać - takie krzywe płytki. Bo proste owszem można i nie ma z tym żadnego problemu.

Niestety Polska Norma PN-EN 14411 dopuszcza takie odstępstwa płaskości do 0,5%, co przy boku takich kafli jak na tym zdjęciu  60 cm wynosi aż 3mm.

Norma chyba stworzona w czasach gdy nie do końca producenci panowali nad procesami produkcji tak dużych płytek. 

Tak więc te zalecenia "zakładki" są obecnie mało aktualne, albo należy je stosować do krzywych płytek.

Współcześnie produkowane płyty nawet te chinole o boku 120 cm są proste jak struna, jeżeli takie są.:icon_biggrin:

Chodzi o to że można takie wyprodukować i nie jest to prawdą że:

Cytat

ZAWSZE one są wyłukowane środkiem do góry 

bo to informacja już całkiem nieaktualna.

Uroboros wiem że jesteś szkolony, uczony itd. ale musisz to niestety przyjąć na klatę, bo technika idzie do przodu i dawne szkolenia też się dezaktualizują.:)

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

musisz to niestety przyjąć na klatę

Przyjmuję...

2 godziny temu, mhtyl napisał:

"złudzenie optyczne"

:takaemotka: poturlam się z tego stwierdzenia...

 

 

A wszystko zaczęło się od tego:

Dnia 13.02.2020 o 10:18, uroboros napisał:

A cóż to za nierówne płytki :icon_eek::zalamka:, w połysku i pod światło :icon_rolleyes:...

 

Nie publikował bym go w swojej reklamie... choć wykonane starannie!

Kolejny przykład na to, że są specjaliści od rozdmuchiwania wątku i niepotrzebnego jego rozpieprzania... :zalamka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, uroboros napisał:

Kolejny przykład na to, że są specjaliści od rozdmuchiwania wątku i niepotrzebnego jego rozpieprzania... :zalamka:

To po co krytykujesz kogoś robotę? 

Ja Tez widziałem tą fotkę i dużo wcześniej niż Ty na nią odpisałeś i jakoś mnie nie naszło abym coś napisał ale jak widzę kolejną krytykę i to jeszcze nie uzasadniona to cóż...

1 godzinę temu, uroboros napisał:

:takaemotka: poturlam się z tego stwierdzenia...

Jesteś bardzo światły skoro nie wiesz co to jest złudzenie optyczne.

Cytat

Złudzenie optyczne – błędna interpretacja obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów, które automatycznie wprowadzają mózg w błędny tok myślenia. Złudzenie wynika z mechanizmów działania percepcji, które zazwyczaj pomagają w postrzeganiu. W określonych warunkach jednak mogą powodować pozornie tylko prawdziwe wrażenia.

i dlatego napisałem  w cudzysłowowy.

Link do komentarza
3 godziny temu, zenek napisał:

okno się odbija nierówno w płytkach.

 

Dnia 13.02.2020 o 10:18, uroboros napisał:

A cóż to za nierówne płytki :icon_eek::zalamka:, w połysku i pod światło :icon_rolleyes:...

 

Nie publikował bym go w swojej reklamie... choć wykonane starannie!

 

 

 

Robota DOBRA, aleeeee... płytki krzywe :bezradny:

3 godziny temu, joks napisał:

. w skali 1- 10 daję 10 ..dobra robota

 

Link do komentarza
10 godzin temu, uroboros napisał:

płytki krzywe :bezradny:

:zalamka::blowup:

Dnia 13.02.2020 o 10:18, uroboros napisał:

A cóż to za nierówne płytki :icon_eek::zalamka:,

 

To teraz już są krzywe bo przedtem były nierówne, jeszcze trochę popiszesz to zobaczysz że są powyszczerbiane.

Monitor masz krzywy a nie ze płytki są krzywe.

Link do komentarza

Zdjęcia mają za małą rozdzielczość, więc wyszczerbień ewentualnych nie da się zauważyć, ale że są krzywe, czy nierówne to widać po odbiciu światła...

I nie jest to złudzenie optyczne :bezradny:

 

16 minut temu, mhtyl napisał:

Monitor masz krzywy

A może być krzywy :icon_eek::icon_eek::icon_eek:???

 

Czepiasz się słówek...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ooooo, faktycznie :zalamka::$... nie przemyślałem odpowiedzi...

 

Aleeeee... on nie jest tak krzywy, żeby spowodować takie jak na zdjęciu zniekształcenia...

Poza tym w tablecie i laptoczyku ekran jest jakby prosty... chyba...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...