Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do wykonani wylewki na poddaszu.

Zgodnie z projektem wylewka ma mieć grubość 10 cm (5 styropian + 5 beton)

W mim domu skosy dachu zaczynają się już od murłaty. Poza tym na poddaszy mam 10 słupów drewnianych.

1. Pytanie: Jak zabezpieczyć murłaty oraz drewniane słupy konstrukcyjne pod wylewkę.

Aktualnie mam firm która wykonuje ocieplenie dachu granulatem celulozowym.

Na krokwie nabijane sż wzdłuż łaty. Na te łaty przybijana specjalna folia pod która będzie wpuszczana celuloza a na nią jeszcze raz łaty.

Panuje zabudowę płytami G-K przybijanymi bezpośrednio na te ostatnie łaty. 

Więźba dachowa niby jest suszona ale zawsze to świeża konstrukcja i boje się że może jeszcze trochę pracować.

2. Jaki materiał zastosować aby uniknąć pęknięć na łączeniach płyt?

Dziękuję

 

poddasze1.jpg

poddasze2.jpg

Link do komentarza

Można wykonać wylewkę systemem gospodarczym.

https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/21190-wykonanie-30-m2-wylewki-betonowej-krok-po-kroku

Można też skorzystać z gotowych formuł producentów chemii budowlanej.

 

Poniżej jest film na temat wylewki, ale zwróć uwagę w komentarzach na kanale YouTube na wypowiedzi użytkowników: stefan2825 oraz hubertus wawrinek.

 

 

Link do komentarza

Dziękuję bardzo za podpowiedź.

A jak się ma kwestia dylatacji?

Powierzchnia  poddasza to prawie 200 m (16 x 12)

Jak w moim przypadku powinno się rozkładać dylatacje?

Zakładam że z łat dystansowych ( do których będę nawiązywał poziom wylewki)  nabijanych na strop utworze pasy o szerokości np.2 m.

Czy jeśli nie będę wyciągać tych łat to można je uznać za wystarczającą dylatację? 

Czy raczej powinno się takie łaty wyciągać i w ich miejsce wkładać taśmę dylatacyjną?

Pozdrawiam

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

jeśli chciałby Pan zrobić wylewkę z miksokreta, to rekomendujemy gotowe spoiwo webefloor FIBROCEM. Jest to mocniejsze rozwiązanie. Zawiera już włókna i polimery. Więcej informacji, wraz z filmami, znajdzie Pan na stronie: https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/jastrychy-cementowe/weberfloor-fibrocem

 

Jeśli chodzi o dylatacje obwodowe wokół ścian, komina, wzdłuż murłaty, wokół słupów. Rekomendujemy grubość 1 cm. W osi słupów należy w jastrychu naciąć dylatacje + dylatacje poprzeczne dzielące jastrych na pola prostokątne o proporcji boków 1:1,5. Powierzchnia pola dylatacyjnego nie większa niż 25 m2.

 

Sposób wykonania dylatacji jak na filmie, który tu został opublikowany.

 

Po wykonaniu bezwzględna pielęgnacja jastrychu. Można ją wykonać wg. poradnika > https://www.pl.weber/blog/podlogi-i-posadzki/pielegnacja-jastrychu-betonowego-w-trakcie-upalow

 

Zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Mi wykonawca posadzki przemysłowej oprócz wymaganych dylatacji przy drzwiach i na większych powierzchniach w salonie robił również dylatacje przy słupach czy kominach( ostrych rogach wychodzących poza obrys ścian.
Ty również masz nieco słupów od których może pójść pajączek ale jeśli na to przyjdzie wykończenie to pewnie mniejsze będzie ich znaczenie.
Ja mieć musiałem bo podłoga była na gotowo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Szanowny Panie, w Pana przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie wylewka anhydrytowa produkowana na bazie spoiw firmy Knauf w technologii „transmix”.

 

Dlaczego?

  • Po pierwsze w sytuacji, gdy skos dachu praktycznie „schodzi” do stropu dużo łatwiej będzie aplikować i układać wylewki o właściwościach samopoziomujących.
  • Po drugie, sposób pompowania wylewki i dostawa samego materiału odbywa się bez zbędnego bałaganu na budowie.
  • Po trzecie, może Pan zwiększyć grubość warstwy izolacji termicznej do 6 cm kosztem wylewki, której grubość 4 cm w tym przypadku będzie wystarczająca.

Jeżeli poddasze będzie pełniło funkcje tzw. pomieszczeń gospodarczych o niewielkim obciążeniu ruchem pieszym, to proponujemy lekko przeszlifować powierzchnię wylewki do uzyskania jednolitej barwy/struktury i zagruntowanie środkiem gruntujący Knauf Estrichgrund. Taka forma wykończenia zabezpieczy wylewkę przed ścieraniem i pyleniem.  

 

Słupy i murłaty należy oddzielić od wylewki za pomocą brzegowych taśm dylatacyjnych, np. Knauf 8/100.

 

Gdyby chciał Pan uzyskać więcej szczegółowych informacji, to zachęcamy do kontaktu z Product Managerem systemów podłogowych Knauf. Kontakt: Leszek Rudek, tel. 601964634. Pozdrawiamy, Knauf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...