Skocz do zawartości

Jakie wybrać drzwi wejściowe do domu?


Recommended Posts

Teraz to nie ma gwarancji bezpieczeństwa nawet jak się mieszka na strzeżonym osiedlu. Człowiek sam musi zadbać o swoje dobro. Drzwi to pierwsza zapora dla włamywacza, więc tu nie ma co wybierać byle czego by było tanio bo wyniosą człowiekowi wszystko z domu.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Iwona
Oczywiście, czas gra duże znaczenie. Kiedyś koleżanka miała taką sytuację, że było włamanie do jej domu, ale alarm nie zadziałał. Gdyby nie to, że drzwi stawiały opór i wreszcie sąsiada zaniepokoiły hałasy to pewnie by jej cały dom wynieśli. A właśnie miała gerdę. Stąd też myślę, że to dobra marka.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Iwona masz trochę racji. My strzezonego osiedla nie mamy tylko domek wolnostojący ale postaraliśmy się, by było możliwie najbezpieczniej. Mamy monitoring, alarm i drzwi zewnętrzne aluminiowe w klasie RC2 więc mają podwyższoną odporność na włamanie, ryglują się w 3 miejscach no i dodatkowo zdecydowaliśmy się na montaż czytnika linii papilarnych. Do wejścia do domu upoważniony jestem tylko ja i żona ale jak w przyszłości dziecko nam podrośnie to też jego odcisk dodamy do pamięci urządzenia. Warto wybrać drzwi, które są solidne, ciepłe, mają odpowiednie parametry i można w nich zastosować inteligentne rozwiązania jak np. ten nasz czytnik. My je kupiliśmy w Aluhaus, dostaliśmy 5 lat gwarancji na stolarkę i 10 na elementy lakierowane. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Oczywiście poziom bezpieczeństwa zależy od wielu czynników, często od tych na które nie mamy wpływu. Jednak wybór drzwi zewnętrznych do domu, które będą cechowały się wysokim poziomem antywłamaniowości to już tylko i wyłącznie nasza decyzja, która będzie miała wpływ na poczucie naszego komfortu.
Odpowiednio dobrane drzwi antywłamaniowe do domu mogą znaczącą zredukować takie przypadki jak próbę sforsowania drzwi, wyważenie skrzydła czy uszkodzenie mechanizmu jak np. zamki.
Zwracajmy uwagę na takie elementy jak:

- poziom antywłamaniowości RC (im wyższy, tym lepszy)

- dostępne zamki i wkładki (klasa zabezpieczenia, ilość cykli, ilość kombinacji kodu klucza)

- energooszczędność

 

W jaki sposób to wszystko zapamiętać? Wbrew pozorom jest to bardzo proste, a ściągę można sobie zrobić na podstawie artykułu https://gerda.pl/blogerda/jak-odczytywac-parametry-drzwi-wejsciowych/

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Martyna
O system alarmowy też lepiej samej zadbać, dałam się skusić na ofertę z Solid Security, zapłaciłam za system wysoki rachunek, okazała się potem tania chińszczyzna, na dodatek kosztowało mnie to dużo nerwów bo źle było zamontowane, przyjeżdżali ochroniarze chociaż nie powinni, kłamali że dzwonili do mnie... Ogólnie, lepiej samemu zainwestować w dobry system alarmowy i wystarczy, niż dać się naciąć pseudo ochroniarskiej firmie
Link do komentarza
21 godzin temu, Gość Martyna napisał:

O system alarmowy też lepiej samej zadbać, dałam się skusić na ofertę z Solid Security, zapłaciłam za system wysoki rachunek, okazała się potem tania chińszczyzna, na dodatek kosztowało mnie to dużo nerwów bo źle było zamontowane, przyjeżdżali ochroniarze chociaż nie powinni, kłamali że dzwonili do mnie... Ogólnie, lepiej samemu zainwestować w dobry system alarmowy i wystarczy, niż dać się naciąć pseudo ochroniarskiej firmie

Złodziej szuka słabych punktów w zabezpieczeniu budynku lub działa bez przygotowania. Jedno jest pewne - solidne drzwi powstrzymają go na tyle, że ochrona zdąży na czas. Elementy zabezpieczenia to cały system zależności. Nie można stawiać tylko na jeden element. System alarmowy - owszem, ale ja bym wolał, żeby nigdy się nie włączył. :)

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Komentarz dodany przez Sinclair:
Montując drzwi stalowe KMT Superthherm 90 uzyskaliśmy dobry komfort termiczny przez cały rok. Zimą jest cieplej, latem chłodniej. Drzwi są wypełnione pianą pur (również ościeżnica). Są grube na 90 mm, a mimo to bardzo lekko się otwierają. Pasują do elewacji, do okien, bramy garażowej. Są odporne na uszkodzenia, niekorzystne warunki i korozję
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie ma co się spodziewać spektakularnych efektów. Tu kilka osób dzieli się radami w podobnym temacie:  
    • Po drugiej ścianie nie ma nic z tych rzeczy, stoi po prostu szafka i nie ma tam żadnych rur ani nic Jest to mieszkanie świeżo po remoncie w stanie deweloperskim i nie było na niej żadnych usterek. I tak ślady herbaty były pojedynczymi plamami-a tutaj mam wrażenie, że albo może za mocno przycisnęłam, albo może farba była za gęsta-cięzko powiedzieć, ale spróbuj odmalować na nowo docelową farbą tak jak Pan sugeruje.
    • A czy coś wiadomo czemu ten fragment ściany ma inną strukturę? Bo już samo to jest zastanawiające. Ponadto co jest po drugiej stronie tej ściany? Czasem takie dziwne rzeczy wychodzą, gdy po drugiej stronie jest np. prysznic i ściana ulega nadmiernemu zawilgoceniu. Zakładam, że nie jest to po prostu miejsce, w którym rozlała się ta herbata? jeżeli nie ma jakichś szczególnych przyczyn tego stanu rzeczy i powodów do niepokoju to powinno wystarczyć pokrycie ściany farbą separacyjną (na plamy), potem pomalowanie jej docelową farbą.
    • witam ponownie,   po przeczytaniu paru artykułów oraz obejrzeniu filmów na YT, zdecydowałem się, że zrobię instalacje wodnej na rozdzielaczach 2x rozdzielcze do zimnej wody(7 punktów) do ciepłej 3 punkty i tutaj następujące opcję: - rozdzielacz - 3 punkty na podwójnych kolankach(cyrkulacja)  - rozdzielacz na 2 punkty a przez prysznic podwójne kolanko cyrkulacyjne(prysznic jest pierwszym punktem)   Ale bardziej zastanawia mnie fakt przekrojów/przepływów...od pionu mam wyjście na 1/2 do pierwszego zaworu i tak też poprowadziłem instalację dalej. I nie wiem czy gdzieś dalej w instalacji ma sens używania przekrojów np.: 3/4 lub pex 20, skoro tutaj mamy wąskie gardło. Mam 2 typy rozdzielaczy np.: 3/4 belka i zawory 3/4 drugi belka 3/4 i zawory 1/2. Zastanawiałem się żeby użyć dwa łączone lewy 3/4x1/2 na np.: miskę wc a prawy 3/4x3/4 na np.: prysznic, wannę lub zlewozmywak. Jeszcze inna rzecz mnie nurtuje, będę miał zasobnik pojemnościowy i tutaj zastanawiam się czy może na ciepłą wodę i cyrkulację dać np.: pex 20mm, czy to ma sens skoro wcześniej mamy pex 16 lub gwint 1/2, bo jeżeli dobrze rozumiem to zimna wodą wypycha ciepłą wodę z boilera. Zastanawiam się czy może dać też baterie termostatyczne, ale to jest nowy wątek, choć temp wody będę miał raczej stałą 45/40stopni to po przeczytaniu wstępu, gdzie piszą, że mogą usprawnić utrzymanie temp. w przypadku skoków ciśnienia/przepływu więc tam z tyłu głowy trochę też o tym myślę. Ale tak jak pisałem to jest nowy wątek. Z drugiej strony też tak patrzę, że wszystkie gwinty do baterii wannowej, prysznica są na g1/2. Na pewno lepiej byłoby jakbym instalację do rozdzielacza/czy miał poprowadzoną na np.: 3/4, w tedy chyba puszczenie wszystko na pex 16mm nie stanowiłoby problemu.   Jeszcze mam pytanie w jakiej kolejności podpinać punkty pod rozdzielacz zimnej wody? Wstępnie założyłem, że bliżej od źródła będą elementy z dużym/wrażliwym poborem i tak np.: zasobnik, prysznic, zlewozmywak, wanna(tutaj mogę poczekać odkręcam i czekam), z "drugiej strony" będzie miska wc(tym bardziej mogę czekać), zmywarka itd. Proszę o opinię wszystkich, a na pewno: @Redakcja@animus
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...