Skocz do zawartości

Poprawa izolacji okna


Yoda

Recommended Posts

Napisano

Witam,


Prosze o poradę jak najlepiej będzie uszczelnić/poprawić izolację wokół okna od wewnątrz i zewnątrz. Niestety po ostatnich tygodniowych deszczach ściana od kuchni jest mokra.
Niestety na 99% jest było spowodowane jak widać na zdjęciu brakiem uszczelnia na styku prowadnica rolety - okno oraz parapet (porawiłem to "na chwilę" żeby nie zamakało).

 

Od strony wewnętrznej odkułem tynk i jest folia Illbruck (gdzieniegdzie odłazi) i myślałem żeby to poprawić:

a) naniesienie na piankę PUR (na styku okno-mur) powłoki paroszczelnej (illbruck-sp925-powloka-uszczelniajaca)
b) przyklejenie nowej folii do wewnątrz (folia-okienna-illbruck-duo-me508-vv70)

c) wykończenie tynkime/klejem

 

Od zewnątrz

Demontaz parapetu i prowadnicy rolety:
a) położenie membrany Epdm pod parapet (na kleju soudal-vapourseal)

b) w szczelinę okno/mur wysmarować płynną membraną (soudatight-hybrid)

c) w szczelinę wokół ramy okna dać taśmę rozprężną (illbruck-tp610-10-2-4)

d) pomiędzy ramę okna a prowadnicę rolety zastosować taśmę dekarską butylową

e) silikon wokół łączenia okno/mur


Czy to ma sens czy gdzieś czy cos źle robię albo da się zrobić lepiej ?
 

Dziękuję z góry za porady

20190602_115135-TO.jpg

20190526_123823-FOTO.jpg

20190602_120436-TO.jpg

Napisano

Dziękuję za sugestię, widziałem już na internecie/youtube różne systemy.

Taśmy paroprzepuszczalne już mam bo zostały zamontowane na etapie budowy domu.

Na czym mi zależy teraz to sugestia z Waszej strony jak uszczelnić połączenie aby ograniczyć do minimum ingerencję w elewację.

 

Chodzi na przykład o to czy dobrym rozwiązaniem będzie użycie taśmy butylowej do uszczelnienia połaczenia prowadnica z ramą okienna/elewacją.

Napisano
  Dnia 4.06.2019 o 07:34, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Potencjalny przeciek jest od zewnątrz więc po co było odkuwać tynk od środka? Do uszczelnienia wystarczy masa np. silikonowa wprowadzona w szczeliny od zewnątrz.  (jak powyżej).

Rozwiń  

Tynk musiałem odkuć ponieważ w wyniku wilgoci odszedł przyklejony do niego lakobel razem z tynkiem, i tym samym odsłoniła się taśma, dlatego tez zapytałem czy jest potrzeba jeszcze doszczelnienia całej powierzchni skoro już jest odsłonięta, ale jak rozumiem nie ma to sensu skoro jest juz tasma.

 

Apropo doszczelnienia to zrobiłem "na szybko" uszczelnienie prowadnicy rolety i muru masą silikonową Sika (jak widać na jednym ze zdjęć ) ale wdaje mi się że powinienem:

 

a) odmontować prowadnice i uszczelnić szczelinę (czym? płynna membrana czy może taśma rozprężna ?)

c)założyć fartuch EDPM pod parapet (nie ma go obecnie)

c) potem przed zalożeniem prowadnicy do profilu okiennego dać taśmę dekarską butylową

d) połaczenie muru z prowadnicą rolety uszczelnic ponownie silikonem

 

Trzyma sie tu kupy :) ?

 

P.s Dodam że sprawdzwiłem zdjęcia z montażu okien i taśmy paroszczelne są zamontowane od zewnątrz.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...