Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Yoda

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Yoda

 • Ranga
  Początkujący
 1. 1. Oczywiście, w załączeniu widok z góry bo chyba wtedy najlepiej widać 2. Tak, podłoga (mikrocement) w wiatrołapie jest dojechana do progu i wchodzi pod niego i w 3/4 jego szerokości opiera się on na podłodze (żółta linia) a reszta 2cm nie (czerwona linia) 3. Na załączonych zdjęciach widać że jest mocowany z obydwu stron 2x śrubami, i jest demontowalny
 2. Witajcie, Bardzo prosze o poradę jak poprawnie (na ile to tylko możliwe w obecnych warunkach - dom już użytkowany) zabezpieczyć próg od drzwi wejściowych. W związku z przygotowaniami do wykonania ponownie schodów i kostki brukowej wokół domu, rozebrałem istniejące wejście i pokazała się masakra po poprzednim wykonawcy . Jak widać na załączonych zdjęciach metalowy próg przykręcony jest do ościeżnic. Częściowo "wisi" on w powietrzu i jest wysunięty poza poziom podłogi o 2cm, a jego reszta 4cm jest "oparata" o podłogę w wiatrołapie (oczywiście nie musze mówić że miejsce miedzy progiem a podłoga nie jest niczym uszczelnione). Cała reszta pod progiem tj jastrych, ocieplenie itd jest wysmarowana czarną mazią. Dodam że na tym wszystkim była podsypka z piasku i bloki schodowe. Jak teraz podeprzeć a jednocześnie uszczelnić dobrze próg oraz dalszą część otworu gdzie do zagospodarowania jest 11cm fundamentu oraz kolejne 10 styroduru ? Dziękuję z góry za sugestie.
 3. Tynk musiałem odkuć ponieważ w wyniku wilgoci odszedł przyklejony do niego lakobel razem z tynkiem, i tym samym odsłoniła się taśma, dlatego tez zapytałem czy jest potrzeba jeszcze doszczelnienia całej powierzchni skoro już jest odsłonięta, ale jak rozumiem nie ma to sensu skoro jest juz tasma. Apropo doszczelnienia to zrobiłem "na szybko" uszczelnienie prowadnicy rolety i muru masą silikonową Sika (jak widać na jednym ze zdjęć ) ale wdaje mi się że powinienem: a) odmontować prowadnice i uszczelnić szczelinę (czym? płynna membrana czy może taśma rozprężna ?) c)założyć fartuch EDPM pod parapet (nie ma go obecnie) c) potem przed zalożeniem prowadnicy do profilu okiennego dać taśmę dekarską butylową d) połaczenie muru z prowadnicą rolety uszczelnic ponownie silikonem Trzyma sie tu kupy ? P.s Dodam że sprawdzwiłem zdjęcia z montażu okien i taśmy paroszczelne są zamontowane od zewnątrz.
 4. Dziękuję za sugestię, widziałem już na internecie/youtube różne systemy. Taśmy paroprzepuszczalne już mam bo zostały zamontowane na etapie budowy domu. Na czym mi zależy teraz to sugestia z Waszej strony jak uszczelnić połączenie aby ograniczyć do minimum ingerencję w elewację. Chodzi na przykład o to czy dobrym rozwiązaniem będzie użycie taśmy butylowej do uszczelnienia połaczenia prowadnica z ramą okienna/elewacją.
 5. Witam, Prosze o poradę jak najlepiej będzie uszczelnić/poprawić izolację wokół okna od wewnątrz i zewnątrz. Niestety po ostatnich tygodniowych deszczach ściana od kuchni jest mokra. Niestety na 99% jest było spowodowane jak widać na zdjęciu brakiem uszczelnia na styku prowadnica rolety - okno oraz parapet (porawiłem to "na chwilę" żeby nie zamakało). Od strony wewnętrznej odkułem tynk i jest folia Illbruck (gdzieniegdzie odłazi) i myślałem żeby to poprawić: a) naniesienie na piankę PUR (na styku okno-mur) powłoki paroszczelnej (illbruck-sp925-powloka-uszczelniajaca) b) przyklejenie nowej folii do wewnątrz (folia-okienna-illbruck-duo-me508-vv70) c) wykończenie tynkime/klejem Od zewnątrz Demontaz parapetu i prowadnicy rolety: a) położenie membrany Epdm pod parapet (na kleju soudal-vapourseal) b) w szczelinę okno/mur wysmarować płynną membraną (soudatight-hybrid) c) w szczelinę wokół ramy okna dać taśmę rozprężną (illbruck-tp610-10-2-4) d) pomiędzy ramę okna a prowadnicę rolety zastosować taśmę dekarską butylową e) silikon wokół łączenia okno/mur Czy to ma sens czy gdzieś czy cos źle robię albo da się zrobić lepiej ? Dziękuję z góry za porady
 6. Dzisiaj udało się obniżyć opaskę i zrobic lepsze zdjęcia. Jak widać po całej długości jest "lipa" i w izolację jest powciskany na kleju zwykły styropian. I teraz mam pytanie,czy go usunąć na ile się da, tak aby móc dociąć pasek o równej szerokości, posmarować tę wnękę dysperbitem (z tego co czytalem nie reaguje ze styropianem), uzupełnić szczelinę styrodurem (na kleju np. Tytan Eos lub chyba lepiej na Kleju bitumicznym Matizol). Po wyschnięciu dodatkowo pomalować dołozony kawałek dysperbitem i dołozyć jeszcze na to raz styrodur aby zakrywał po całości dociety fragment oraz dochodził do ziemi. Na to wszystko folia kubełkowa i wykończyć to ładnie tynkiem silikonowym/mozaikowym.
 7. Dziekuję bardzo za rzeczowe porady ! Myslę że w środę postaram się odleić tę folię i zobaczę co się pod nią kryje bo może być faktycznie mostek (wrzucę wtedy zdjęcie). Uprzedzając fakty prosze o poradę czym najlepiej będzie uzupełnić ewentualną "dziurę/przestrzeń" ? Zapewne najwygodniej będzie pianką ale czy najskuteczniej ?a może dokleic pasek styroduru ? Jeżeli pianką to czy możecie jakąś polecić ?. Czy możesz polecić jakiś konkretny klej i gumę ? Niestety gumy nie znalazłem ale za to folii w płynie na taras mnóstwo.
 8. No cóż wszystko racja, niestety skądś wzięło się powiedzenie że pierwszego domu nie buduje się dla siebie....ale skoro już jest to prosiłbym o porade jak to najlepiej poprawić. Ze zdjęć z budowy pod folią jest izolacja(Xps), fundamenty zaizolowane (czymś "czarny" niesety nazwy środka nie jestem w stanie podać). Dodam że wokół fundamentów jest drenaż opaskowy a odpływ wody zdachu jest zrobiony osobno - nie do drenażu. Oczywiście mozna gdybać czy jest to wszystko szczelne, ale bez odkrywania fundamentów nie sposób tego stwierdzić. Prośba zatem o poradę jak najlepiej byłoby to teraz wyprostować. Napewno byłoby to obniżenie terenu poniżej poziomu "0" (jakie jest minimum rekomendowane ?), ale jak wykończyc poprawnie teraz ten fragement folii kubełkowej który wystaje z ziemi i jest przyklejony do listwy startowej a osłania w tej chwili koniec fundamentu i początek ściany ?.
 9. Dom był wybudowany w 2015r, ale pierwsze oznaki wewnątrz pojawiły się na jesień 2017. Odgrzebałem stare zdjęcia z budowy i przypuszczam że problem może tyczyć się poziomu gruntu, który był/jest za wysoki ponieważ opaska żwirowa wokół budynku stykała się z listwą cokołu - zaznaczona na zdjęciu na czerwono (dopiero wiosną tego roku trochę odsunąłem kamienie ale jak się okazuje zbyt mało). Teraz pytanie o ile minimalnie nizej powinien byc poziom gruntu (zaznaczyłem żółtą strzałką na zdjęciu) od momentu gdzie zaczyna się listwa startowa i jednocześnie jest koniec fundamentu i zaczyna się ściana?. I drugie pytanie jak najlepiej(przeciwwilgociowo) byłoby wykończyć fragment gdzie do listwy startowej dochodzi folia kubełkowa ?. Dziekuję z góry.
 10. Mam problem z zawilgoceniem ścian (ok 20-27%) wewnątrz domu co skutkuje pojawianiem się pleśni. Wydaje mi się że problem leży w zakończeniu listwy startowej. Jak widać na zdjęciach pod listwą startową folia kubełkowa została przyklejona do listwy startowej klejem, pianką Xps. Ponieważ dom jest od strony zachodniej każdy deszcz dośc mocno "oblewa" ścianę która nie ma u góry dużego okapu i woda jak przypuszczam "podwija" się na kapinosie i jest zaciągana przez piankę do cegły co w efekcie objawia się wewnątrz domu pleśnią do wysokości 15cm na poziomem podłogi. Prosze o poradę czy to może byc powodem takiego stanu rzeczy ? i jak to najlepiej byłoby poprawić ? Dodam że wysokośc miedzy listą a poziomem gruntu to ok 20 cm.
 11. Dziękuje za poradę, tak zrobię. Właśnie umówiłem się z ekipą na poprawę zakończenia elewacji.
 12. Witajcie, Po ostatnich intensywnych deszczach pojawił się problem ze ścianą frontową która na styku listwy startowej a końca folii kubełkowej "popiła" wodę i w efekcie wewnątrz budynku w kilku miejscach u dołu ściana zamokła i pojawił się grzyb. Przypuszczam że jest to spowodowane częściowo zle wykonanym uszczelnieniem styku miejsca gdzie kończy się folia kubełkowa a zaczyna listwa startowa z ociepleniem. Całośc wyglądała jak poniżej, czyli do listwy startowej był dosypany kamień (otoczak) od 3-4 cm a pod nią była juz ziemia. Obecnie wybrałem ziemię bezpośrednio pod listwą startową i usunąłem otoczaki w bezpośrednim sąsiedztwie listy tak aby nie dochodziły do samej góry. Sprawdziłem wykończenie styku listwy startowej oraz folii kubełkowej z izolacji fundamentów i w niektórych nadmiar folii kubełkowej jest wywinięty na zewnątrz i doklejony do listwy startowej a w niektórych jest ucięta w miejscu gdzie dochodzi do początku listwy startowej i to miejsce styku jest wypełnione pianką. Teraz pytanie jak to najelepiej usczelnić, wykończyc aby zabezpieczyc się przed kolejnymi deszczami ? bo obawiam się ze samo obniżenie poziomu gruntu może nie wystarczyc. Może jakaś szpachla dekarska ? To nie musi byc ładne bo tego i tak nie widać, ważne żeby było skuteczne i izolowało od wilgoci.
 13. Czy w takim razie ubytki uzupełnić odpowiednio dociętym styropianem (jakim rodzajem np. XPS?) na kleju i dodatkowo c pokryć pianka i całość "zamknąć" folia guzikowa do listwy startowej ?
 14. Witajcie, Proszę o poradę jak zachować ciągłość izolacji termicznej pomiędzy ściana fundamentowa a listwa startowa, tzn czym wypełnić pustkę ?. Obecnie sytuacja jest taka ze miejscami (jak widać na zdjęciu) jest przerwa od 1-5cm pomiędzy ocieleniem fundamentu a listwa startowa. Czy po ewentualnym uzupełnieniu folie kubełkową dokleić do listwy (jeżeli tak to jaki klej do tego będzie najlepszy). ? Dziękuje z góry za porady. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...