Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Yoda

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Yoda

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dzisiaj udało się obniżyć opaskę i zrobic lepsze zdjęcia. Jak widać po całej długości jest "lipa" i w izolację jest powciskany na kleju zwykły styropian. I teraz mam pytanie,czy go usunąć na ile się da, tak aby móc dociąć pasek o równej szerokości, posmarować tę wnękę dysperbitem (z tego co czytalem nie reaguje ze styropianem), uzupełnić szczelinę styrodurem (na kleju np. Tytan Eos lub chyba lepiej na Kleju bitumicznym Matizol). Po wyschnięciu dodatkowo pomalować dołozony kawałek dysperbitem i dołozyć jeszcze na to raz styrodur aby zakrywał po całości dociety fragment oraz dochodził do ziemi. Na to wszystko folia kubełkowa i wykończyć to ładnie tynkiem silikonowym/mozaikowym.
 2. Dziekuję bardzo za rzeczowe porady ! Myslę że w środę postaram się odleić tę folię i zobaczę co się pod nią kryje bo może być faktycznie mostek (wrzucę wtedy zdjęcie). Uprzedzając fakty prosze o poradę czym najlepiej będzie uzupełnić ewentualną "dziurę/przestrzeń" ? Zapewne najwygodniej będzie pianką ale czy najskuteczniej ?a może dokleic pasek styroduru ? Jeżeli pianką to czy możecie jakąś polecić ?. Czy możesz polecić jakiś konkretny klej i gumę ? Niestety gumy nie znalazłem ale za to folii w płynie na taras mnóstwo.
 3. Dziekuje za reklamę ale jak napisałem fundamenty były malowane masą bitumiczną przed ich ociepleniem.
 4. No cóż wszystko racja, niestety skądś wzięło się powiedzenie że pierwszego domu nie buduje się dla siebie....ale skoro już jest to prosiłbym o porade jak to najlepiej poprawić. Ze zdjęć z budowy pod folią jest izolacja(Xps), fundamenty zaizolowane (czymś "czarny" niesety nazwy środka nie jestem w stanie podać). Dodam że wokół fundamentów jest drenaż opaskowy a odpływ wody zdachu jest zrobiony osobno - nie do drenażu. Oczywiście mozna gdybać czy jest to wszystko szczelne, ale bez odkrywania fundamentów nie sposób tego stwierdzić. Prośba zatem o poradę jak najlepiej byłoby to teraz wyprostować. Napewno byłoby to obniżenie terenu poniżej poziomu "0" (jakie jest minimum rekomendowane ?), ale jak wykończyc poprawnie teraz ten fragement folii kubełkowej który wystaje z ziemi i jest przyklejony do listwy startowej a osłania w tej chwili koniec fundamentu i początek ściany ?.
 5. Dom był wybudowany w 2015r, ale pierwsze oznaki wewnątrz pojawiły się na jesień 2017. Odgrzebałem stare zdjęcia z budowy i przypuszczam że problem może tyczyć się poziomu gruntu, który był/jest za wysoki ponieważ opaska żwirowa wokół budynku stykała się z listwą cokołu - zaznaczona na zdjęciu na czerwono (dopiero wiosną tego roku trochę odsunąłem kamienie ale jak się okazuje zbyt mało). Teraz pytanie o ile minimalnie nizej powinien byc poziom gruntu (zaznaczyłem żółtą strzałką na zdjęciu) od momentu gdzie zaczyna się listwa startowa i jednocześnie jest koniec fundamentu i zaczyna się ściana?. I drugie pytanie jak najlepiej(przeciwwilgociowo) byłoby wykończyć fragment gdzie do listwy startowej dochodzi folia kubełkowa ?. Dziekuję z góry.
 6. Mam problem z zawilgoceniem ścian (ok 20-27%) wewnątrz domu co skutkuje pojawianiem się pleśni. Wydaje mi się że problem leży w zakończeniu listwy startowej. Jak widać na zdjęciach pod listwą startową folia kubełkowa została przyklejona do listwy startowej klejem, pianką Xps. Ponieważ dom jest od strony zachodniej każdy deszcz dośc mocno "oblewa" ścianę która nie ma u góry dużego okapu i woda jak przypuszczam "podwija" się na kapinosie i jest zaciągana przez piankę do cegły co w efekcie objawia się wewnątrz domu pleśnią do wysokości 15cm na poziomem podłogi. Prosze o poradę czy to może byc powodem takiego stanu rzeczy ? i jak to najlepiej byłoby poprawić ? Dodam że wysokośc miedzy listą a poziomem gruntu to ok 20 cm.
 7. Yoda

  hydroizolacja ściany

  Dziękuje za poradę, tak zrobię. Właśnie umówiłem się z ekipą na poprawę zakończenia elewacji.
 8. Witajcie, Po ostatnich intensywnych deszczach pojawił się problem ze ścianą frontową która na styku listwy startowej a końca folii kubełkowej "popiła" wodę i w efekcie wewnątrz budynku w kilku miejscach u dołu ściana zamokła i pojawił się grzyb. Przypuszczam że jest to spowodowane częściowo zle wykonanym uszczelnieniem styku miejsca gdzie kończy się folia kubełkowa a zaczyna listwa startowa z ociepleniem. Całośc wyglądała jak poniżej, czyli do listwy startowej był dosypany kamień (otoczak) od 3-4 cm a pod nią była juz ziemia. Obecnie wybrałem ziemię bezpośrednio pod listwą startową i usunąłem otoczaki w bezpośrednim sąsiedztwie listy tak aby nie dochodziły do samej góry. Sprawdziłem wykończenie styku listwy startowej oraz folii kubełkowej z izolacji fundamentów i w niektórych nadmiar folii kubełkowej jest wywinięty na zewnątrz i doklejony do listwy startowej a w niektórych jest ucięta w miejscu gdzie dochodzi do początku listwy startowej i to miejsce styku jest wypełnione pianką. Teraz pytanie jak to najelepiej usczelnić, wykończyc aby zabezpieczyc się przed kolejnymi deszczami ? bo obawiam się ze samo obniżenie poziomu gruntu może nie wystarczyc. Może jakaś szpachla dekarska ? To nie musi byc ładne bo tego i tak nie widać, ważne żeby było skuteczne i izolowało od wilgoci.
 9. Czy w takim razie ubytki uzupełnić odpowiednio dociętym styropianem (jakim rodzajem np. XPS?) na kleju i dodatkowo c pokryć pianka i całość "zamknąć" folia guzikowa do listwy startowej ?
 10. Witajcie, Proszę o poradę jak zachować ciągłość izolacji termicznej pomiędzy ściana fundamentowa a listwa startowa, tzn czym wypełnić pustkę ?. Obecnie sytuacja jest taka ze miejscami (jak widać na zdjęciu) jest przerwa od 1-5cm pomiędzy ocieleniem fundamentu a listwa startowa. Czy po ewentualnym uzupełnieniu folie kubełkową dokleić do listwy (jeżeli tak to jaki klej do tego będzie najlepszy). ? Dziękuje z góry za porady. Pozdrawiam
 11. Dziękuję za odpowiedź . Tego nie wiedziałem że to jego obowiązek. Czyli w tym wypadku zasugerować mu wykonanie muru oporowego ktory mógłby byc maskowany gazonami oraz odwodnienia ?. Jeżeli chodzi o niwelację terenu to ten odpowiednio uformowany rów czymś wyłożyć ? Jeżeli tak to co będzie najbardizej odpowiednie ?.
 12. Szczerze to wolałbym uniknąć pompy (chyba że to faktycznie nieefektywne i nie ma wyjścia) i ukierunkować wodę z działki odpowiednią niwelacją terenu tak aby spadek był bezpośrednio do rowu bo jest taka możliwość. Czytałem o drenażu francuskim i może by zrobić taki wzdłuż ogrodzenia ale z lekką modyfikacją tzn. wykopać rów ok 50cm ze spadkiem w stronę rowu, wyłożyc go geowłókniną, potem zasypać żwirem płukanym, w ten żwir włożyc rurę fi160 drenażową zawiniętą dodatkowo geowłókniną, zasypać żwirem,zawinąć w geowłókninę i zasypać ziemią. Pytasz o wodę opadową z dachu ? Jeżeli tak to jest odprowadzona osobno do rowu.
 13. Witajcie, Mam pytanie w jaki możliwie najlepszy sposób zabezpieczyć sie za pomocą drenażu przed wodą opadową z działki sąsiada, w przypadku wielkiej ulewy ?Problem polega na tym że działka sąsiednia jest wyżej o prawie 60cm i oddzielona jest oprócz ogrodzenia także gazonami wypełnionymi ziemią (załączam poglądowy rysunek). Długośc ogrodzenia z sąsiadem do 15m. Ponadto wodę mogę wzdłuż ogrodzenia w linii prostej odprowadzić bezpośrednio do rowu. Grunt wokół budynku jest głównie gliniasty z domieszką ziemi.Na chwilę obecną jest zrobiony wokół domu drenaż opaskowy z 2 studzienkami rewizyjnymi. Proszę o sugestie. Dziękuje z góry.
×