Skocz do zawartości

Gdzie i jak montować skrzynkę gazową?


Recommended Posts

2 godziny temu, Gość Marek napisał:

Czy te 10m, o których mowa dla domu jednorodzinnego oznacza bezpośredni dystans między budynkiem a skrzynka gazową czy też długość instalacji?

Napisano chyba jednoznacznie

Cytat

 w odległości nieprzekraczającej 10 m od zasilanego budynku

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
nam hydraulik powiedział ze do 15 m nie trzeba montować skrzynki na domu już tej małej a od granicy głównej skrzynki jest jakies 10 m wiec pewno liczone od gównej do budynku ale warto zapytać
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Mam pytanie. Budują w drodze gazociąg. Zamintowali mi szafkę, która rusza się jak na sprężynie. Prosiłam o poprawienie i czekam. W razie gdyby nie doszło do umocnienia skrzynki gdzie zgłosić problem do PGNiG czy do nadzoru budowlanego?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Cezary
Czy skrzynka gazowa może być zamontowana 0,5m od płotu w głąb działki, bo tak ma sąsiad. I teraz pytanie, czy powiększył sobie działkę o te 0,5m, czy źle została zamontowana skrzynka?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Stefan
Witam sam sie zastanawiam gdzie zamontowac skrzynke do granicy omco by miala byc owa skrzynka mam 17m i zdecydowalem sie ze lepiej na budynku bo nie musze na swoj koszt ciagnac instalacji od granicy ale teraz inkasent bedzie mi musial ba posesje wchodzic i sam juz nie wiem
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 8 miesiące temu...

Wszystkie te kwestie znajdziesz tutaj:

Obwieszczenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 8 kwietnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 2019 poz. 1065. 

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001065/O/D20191065.pdf

Rozdział 7. Instalacja gazowa na paliwa gazowe. Zaczyna się od § 156

Strona 41

 

A dla Ciebie istotny będzie § 166 i dalsze.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Paweł
Moje pytanie jest czysto techniczne. Istniejąca sieć gazownicza od 30 lat będzie się modernizować a gazownictwo nakazało przeniesienia licznika gazowego na zewnątrz budynku bo do tej pory był znajdował się w środku. Rury prowadzone są w ścianie i pod elewacją.Czy jest na to przepis że muszę to zrobić ? Czy mogę odmówić ! Umowa na przyłącze gazowa jest z lat 70-tych.
Link do komentarza

Zgodnie z informacjami zawartymi w tym artykule, https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/26196-gdzie-i-jak-montowac-skrzynke-gazowa

"Zgodnie z przepisami (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.), instalacja gazowa budynku zasilanego z sieci ma mieć zainstalowany na przyłączu kurek główny, umożliwiający odcięcie dopływu gazu. Kurek powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku, w wentylowanej szafce z materiału co najmniej trudno zapalnego, przy ścianie, we wnęce ściennej lub w odległości nieprzekraczającej 10 m od zasilanego budynku, w miejscu łatwo dostępnym i zabezpieczonym przed wpływami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i dostępem osób niepowołanych." Tu chodzi o kurek główny, ale kto montuje licznik z dala od kurka ? Nikt

Link do komentarza
17 godzin temu, Gość Paweł napisał:

  Istniejąca sieć gazownicza od 30 lat będzie się modernizować a gazownictwo nakazało przeniesienia licznika gazowego na zewnątrz budynku bo do tej pory był znajdował się w środku.  

 

Nie podałeś żadnych odległości, a najlepiej zamieść szkic poglądowy.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...