Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie jak w moim przypadku najlepiej położyć podłogę na strychu. Obecnie mam wylany beton a na to jest położony styropian. Czy teraz położyć folie paro przepuszczalna czy już sobie darować. A może trzeba było położyć pod styropian? Na styropian planuje położyć płytę OSB lub ewentualnie płytę karton gips. Jak będzie najlepiej? Obecnie miedzy lukami styropianu można czasem zauważyć krople. Podłoga pod styropianem jest ciepła jak ja się dotknie ręka. Cieple powietrze które miedzy szczelinami się wydostaje skrapla się ponieważ dach jest nieocieplony.

Link do komentarza

to co na dole paruje nie ma prawa wykroplić się w warstwie izolacji. I cała filozofia i dlatego ta folia paroizolacyjna na szlichcie. Na warstwie izolacji termicznej można już dowolnie kombinować z tzw. podłogą/posadzką. Nie ma też co przesadzać z warstwami dociskowymi, masami samopoziomującymi etc. No chyba, że to będzie w przyszłości poddasze użytkowe.

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

pod styropianem powinna być paroizolacja, aby para wodna nie przechodziła z niższych pomieszczeń i się nie wykraplała przy zetknięciu z niższą temperaturą. Położenie foli paroprzepuszczalnej na styropianie mija się z celem – taka folię daje się w dachach aby usuwać wilgoć na zewnątrz.

 

Jeśli w tej chwili skrapla się tam wilgoć to nie polecamy stosowania płyt OSB lub GK, ponieważ pod wpływem wilgoci będą one ulegać zniszczeniu. 

 

Aby nie zdejmować płyt styropianowych można zrobić trochę niezgodny system - na styropianie trzeba położyć folię paroizolacyjną  i zrobić wylewkę cementową. Folia zabezpieczy przed częściowym przenikaniem wilgoci a jastrych cementowy, nawet jeśli wykropli się wilgoć, nie ulegnie zniszczeniu.

 

Przekrój proponowanego systemu znajdzie Pan na stronie:
https://www.pl.weber/systemy-podlogowe/podloga-na-styropianie

 

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...