Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Mam problem instalacją grzewczą - ogrzewanie zamknięte gazowe i otwarte węglowe

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Posiadam ogrzewanie zamknięte gazowe i otwarte węglowe. Przy ogrzewaniu zamkniętym, odcięte c.o węglowe (zawór 1,7 zamknięty), grzejniki grzeją b.dobrze, przy zmianie na węglowe (otwarcie zaworu 1,7 zamknięcie zaworu 9  występują problemy z ostatnimi grzejnikami (2 szt). Problem ten mam od 2-lat. Całość instalacji jest w poziomie. Zmieniłem pompę (20/60/180) i nic to nie zmieniło. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest mały zbiornik wyrównawczy-15 litrów (przy każdym uruchomieniu muszę dobijać wodę) lub na przeróbką c.o, węglowe na system zamknięty, nie wiem jak podłączyć zbiornik wyrównawczy ciśnieniowy do instalacji c.o węglowej. W załączeniu rys. istniejącej instalacji.

img001.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś wnioskować z takiego schematu. Nie wiadomo gdzie znajdują się grzejniki, czy jest jedna, czy dwie pompy itd. Jeżeli jest faktycznie tak jak na rysunku, to instalacja jest dziwacznie skonfigurowana. Np. kocioł gazowy nie ma zapewnionego stałego kontaktu z naczyniem wzbiorczym.

Układ powinnien być podzielony wymiennikiem ciepła na część zamkniętą i część otwartą. Ew. całość wykonana jako układ zamknięty z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić czy zbiornik jest za mały, trzeba wiedzieć ile wody (w litrach) jest w układzie.

Zbiornik 15 litrowy dobrany powinien zostać do maksymalnie 300 litrów wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem po co jest ten zawór odcinający przed naczyniem przelewowym.

Nawiązując do wypowiedzi Przedmówcy Cezarego - z tego to już się robi proceder. A sam wymiennik płytowy to nie majątek.

Ten kocioł gazowy (dla niektórych wciąż piec :) ) to jakiś nowy model, czy przewymiarowany staroć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Bardzo dziękuję. Czy nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek bez całkowitej wymiany paneli? Podłoga ma półtorej roku, wygląda ok, wątpię, że będziemy mieć środki żeby ją zrywać i położyć nową.
  • Gałązkami palić oczywiście nie chcę. Średnica od 5 cm wzwyż raczej mnie interesuje. Moje mają jeden sezon i niektóre już mają takie rozmiary (te sadzone z długich sztobrów, z krótkich mają 2 - 3 cm).   Cięcie na małą skalę na własne potrzeby i suszenie tego nie jest problemem dla mnie.   Mokra się pali całkiem całkiem, próbowałem w ognisku i o dziwo nawet dymu za bardzo nie było ale mokrym w kominku i tak bym nie palił z powodu możliwości oblepiania kominka i  komina.
  • Są określone zasady montażu paneli i trzeba ich przestrzegać. Panele mogą leżeć bez dylatacji na większej powierzchni ale w budynku o ustabilizowanym mikroklimacie wnętrza. W nowych budynkach, gdzie wilgoć jest w nadmiarze, należy ją usunąć, po czym posadzki można układać z zachowaniem zasad i ostrożności. Co teraz? Należy poczekać, aż wnętrze budynku osiągnie stabilność wilgotnościową, gdzie wszelkie materiały higroskopijne (panele, meble, ściany) samoistnie będą regulować mikroklimat wnętrza - przeczekać okres grzewczy. Jeżeli po tym czasie posadzka będzie " się odzywać" to należy ją wymienić na nową.
  • Jestem mile zaskoczony szybkością postępów na budowie, oczywiście wybrałem się bez miary żeby zmierzyć odległość między wiązara i..... Panowie powoli zaczynają się brać za instalacje wewnątrz domku. Jak oceniacie wykonanie ocieplenia i montaż okien? Wszystko gra?
  • Hej, Półtorej roku temu firma zamontowała nam panele metamophose na podłogę z ogrzewaniem podłogowym. Nowe mieszkanie, dużo wilgoci technologicznej i pracujący budynek. Montaż bezdylatacyjny bo tak ponoć ładniej.Dylatacje przy ścianach zachowane, brak dylatacji w drzwiach. Od samego początku panele w jednym miejscu hałasowały, tak jakby pod panelem był papierek po cukierku. Po zgłoszeniu reklamacji firma powiększyła nam dylatacje przy ścianie,bo faktycznie panele dochodziły do ściany i było lepiej. W tym roku po fali upałów szeleści mi już cały salon i pół przedpokoju. Firma odrzuciła reklamację, bo przez montaż bezdylatacyjny, do którego zresztą namawiali coś się mogło uszkodzić. Co mogło się stać i jak to teraz naprawić? Pod panelami jako podkład użyto srebrnej folii. Montażysta z firmy stwierdził, że cytuję coś się odkleiło chociaż panele są na klik a nie na klej. Nie ma żadnych wybrzuszeń, chociaż panele w wielu miejscach nie przylegają ściśle do listew, tylko utworzyły się szpary. Proszę o pomoc w tym temacie.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...