Skocz do zawartości

kapitalny remont domu - kostka z lat 70'


Gość

Recommended Posts

  Dnia 5.05.2021 o 21:32, Elfir napisał:

masz ogródek do którego wgląd ma najemca z piętra, czyli bez prywatności.

Rozwiń  

Ale jednak jakiś ogródek jest. A na mój ogródek wychodziłoby tylko 1 okno najemcy i okno z klatki. W mieszkaniu nie ma ogródka.

 

Ale fakt, w porównaniu z "normalnym" domem jest to ograniczenie prywatności 

Edytowano przez iwona_89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

W sumie, lepszy chyba taki ogródek niż żaden - po prostu nikt sie na nim opalać nie będzie mógł (no chyba, że nie przeszkadza potencjalne podglądnięcie), ale grilla zrobić można. Ba, można nawet sąsiada zaprosić :D A taki sąsiad, nawet najemca, w dobrych stosunkach - to skarb! Pamiętam, jak raz wymieniałem podłoga w salonie i mi nie szło, to sąsiad z klatki usłyszał, że remont (drzwi otwarte miałem, bo gorąco strasznie, to chciałem przeciąg zrobić) i się okazało, że robi remonty i mi za pizzę pomógł podłogę zrobić ;)

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Czy autor tematu, albo ktoś inny, dysponuje ostatecznym zestawieniem kosztów remontu?

 

Jestem w podobnej sytuacji - rozważam zakup kostki w atrakcyjnej lokalizacji. Dom ma ok. 50m2 na parterze i tyle samo na piętrze, więc chciałbym nadbudować podasze użytkowe (pod względem prawnym nie będzie problemu z pozwoleniem na to), no i oczywiście wyremontować. Konieczny remont będzie prawie kapitalny, ale nie do końca - w domu są nowe grzejniki i piec (ale rury w ścianach zostały w większości stare), są nowe okna, parkiety są przyzwoite, stan ścian wewnątrz generalnie też. Nie ma problemów z konstrukcją budynku, ani z dachem. 

 

Potrzebuję więć ocieplić, zrobić nową elewację, wyburzyć ścianki na dole, pewnie wymienić różne instalacje, no i właściwie od nowa zrobić kuchnię i łazienki. Do tego nadbudowa poddasza: ścianki kolankowe 120 cm + dach dwuspadowy + wstawienie schodów w strop DMS i wykończenie. Jeśli koszt całości byłby do. 350 tys, to byłbym przekonany. Jeżeli 400-450 to do przemyślenia, 500 tys i więcej raczej odpada.

 

Ponieważ zakres remontu może różnić się od tego co robili inni z podobnymi domami, będę bardzo wdzięczny za zestawienie kosztów, ale i za każdą opinię o przewidywanych kosztach - nawet bardzo "na oko".

Link do komentarza

Nikt Ci tu nie napisze, ile będzie Cię to kosztować. Zbyt duża odpowiedzialność ;)

Ponadto - ceny materiałów budowlanych są teraz bardzo niestabilne, czyli szybują do góry w trybie ekspresowym.

Nie masz pod ręką jakiejś zaprzyjaźnionej firmy budowlanej, żeby zerknęli fachowym okiem?  Nawet jeśli będzie Cię to kosztować kilka złociszy to i tak warto, bo będziesz miał konkretny zakres prac do wykonania i koszt :)

 

Teraz zupełnie moja i tylko moja opinia ;) Nie każdy musi się z nią zgadzać i nie jest bynajmniej niepodważalna.

Według mnie powinieneś się zmieścić w 350-400.000 - to kupa kasy.

 

Ja 12 lat temu dom wybudowałam (240 m2 po podłogach) za 260.000 zeta ;) - gdyby nie boom budowlany, pewnie wybudowałabym za 220.000.  Ale - teorię miałam w jednym palcu, wiedziałam, co chcę, sama zatrudniałam fachowców i rozliczałam ich z jakości wykonanej pracy i pilnowałam.  Sama też wybierałam i kupowałam materiały, szukałam gdzie najtaniej (a budowałam w czasie, kiedy tanio nie było).

 

 

Link do komentarza

Wielkie dzięki za odpowiedź! Oczywiście spytałem już i spytam jeszcze budowlańców, ale nie za bardzo chcą/potrafią podać mi całkowity koszt, co jest zresztą zrozumiałe. Najlepszym wyjściem byłoby przyjrzeć się kosztom, którzy ludzie w podobnej sytuacji musieli ponieść, ale z braku tego nawet zgrubne szacunki od różnych osób są pomocne.

 

A że to dużo kasy - to prawda. Ale to klasyczny dylemat - drogi, stary dom do remontu w dobrej lokalizacji, vs dom taki jaki chcemy i nowy, ale w gorszym miejscu. Szczerze mówiąc ciągle nad tym myślimy :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...