Skocz do zawartości

"pasy" na dachu


zkopmp@o2.pl

Recommended Posts

...szkolny błąd izolacii poddasza.

Jasne pasy to suche dachówki - wyznaczają gdzie 'lecą' słabo zaizolowane krokwie ,ogrzane temperaturą wewn. poddasza przenoszą jej część na dachówkę.

Ciemne pasy to analogicznie rosa na dachówkach , które nie schną - bo nie są 'ogrzewane' od wewnątrz.

Takie rzeczy można zaobserwować praktycznie w przypadku każdego rodzaju pokrycia .

Najbardziej widoczne na dachach ktytych papą ,gontem czy (jak w Twoim przypadku) blachodachówką. 

Link do komentarza

O ile dach domu jest ocieplony (tego nie wiemy) bo to domek parterowy to owe pasy też widać na garażu a dachu w garażu raczej nikt nie ociepla.

No cóż musimy poczekać aż autor tematu sie wypowie czy dach od wewnątrz jest ocieplony w domu i w garażu.

Link do komentarza
3 godziny temu, mhtyl napisał:

O ile dach domu jest ocieplony (tego nie wiemy) bo to domek parterowy to owe pasy też widać na garażu a dachu w garażu raczej nikt nie ociepla.

No cóż musimy poczekać aż autor tematu sie wypowie czy dach od wewnątrz jest ocieplony w domu i w garażu.

Wychodzi na to ,że poddasza tu i tu  nieużytkowe ,izolacja stropu i tyle .

Połacie nie izolowane - ta blacha tam długo nie pociągnie.Obym się mylił.

Latem na takim strychu jest 60+ zimą 25- rozszerzalność cieplna tej blachy jest 'trochę' inna niż drewnianej więźby 

Link do komentarza

czy aby na pewno? Nie wiem co jest tego powodem, ale w domach parterowych jednym z wariantów jest izolacja tylko stropu, a samego dachu się nie ociepla w ogóle. nie słyszałem, żeby to był jakiś problem.

Nie wiem czy w przypadku widocznym na zdjęciu problemem nie jest brak wentylacji poddasza ?!? Nie widzę żadnych kominków wentylacyjnych, jak to jest rozwiązane?

Trochę mało mamy danych na ten temat...może autor wątku napisze coś więcej, doda jakieś dodatkowe zdjęcia?

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wiem czy ocieplenie połaci ma jakiś większy wpływ na trwałość blachy. Ważne jest aby było wstępne krycie i szczelina wentylacyjna. Co do rozszerzalności to przy wysokich temperaturach blacha będzie "strzelała" a przy przejściowych będzie skraplać się woda od spodu czyli dlatego jest potrzebna szczelina wentylacyjna.

Co do tych białych pasów nie mam pojęcia co to  może być. Może układając nie   mieszali modułów z różnych paczek tylko układali paczkami dlatego  tak wyszło.

Link do komentarza

Raczej to zakłady arkuszy. A co do trwałości blachy nad poddaszami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, nie tworzyłbym teorii. Blachodachówka i tak będzie się nagrzewać latem do kilkudziesięciu stopni, a zimą wychładzać do -20°C. Niezależnie od tego czy dach jest ocieplony, czy nie.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dnia 11.10.2018 o 20:44, mhtyl napisał:

Możesz złożyć reklamację, to nic Cię nie będzie kosztowało a bynajmniej dowiesz kto popełnił błąd, czy fabryka czy dekarz.

Dziękuję za podpowiedz :))) Sama nie miałabym odwagi :))) Reklamacja uznana - wina producenta. Będzie wymiana blachy - w sumie ponad 400 m2. Jakoś trudno mi z tym bo nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może nam się przydarzyć :// No ale trudno - chyba nigdy nie zakończymy tej budowy ;//

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, zkopmp@o2.pl napisał:

Dziękuję za podpowiedz :))) Sama nie miałabym odwagi :))) Reklamacja uznana - wina producenta. Będzie wymiana blachy - w sumie ponad 400 m2. Jakoś trudno mi z tym bo nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może nam się przydarzyć :// No ale trudno - chyba nigdy nie zakończymy tej budowy ;//

Miło, że coś mogłem podpowiedzieć i co najważniejsze, że sprawa rozwiązała się pomyślnie na Twoją korzyść.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zakładam, że nie bardzo masz wybór i będziesz musiał parę lat tu pomieszkać i... przeżyć to...   Mam pomysła... może on wyglądać absurdalnie, ale - jeśli masz mieszkać w tym mieszkaniu i nie trafić z niego wprost do wariatkowa - jest do zrealizowania i może przynieść pozytywne rozwiązanie... Tylko proszę się nie śmiać...   W pierwszej chwili pomyślałem, że należałoby - bez względu na koszty - zdemontować podwieszany sufit i zrobić go od nowa, ale "AKUSTYCZNIE" - z podkładkami akustycznymi, taśmami na profilach pod płytą i z wszelkimi innymi, zalecanymi zabezpieczeniami, poprawiającymi ochronę przed hałasem, no i wypełnieniem odpowiednią wełną...   Ale jak przeczytałem zastrzeżenia @aru, złapałem pomysła - i tu proszę o powagę...   Sezon się zbliża - jeśli tu chodzi o sezon letni - więc wynajmij to mieszkanie (przez kolegę, na przykład) na tydzień, i w tym czasie sprawdź (może weź fachowca od podłóg) wykonanie podłogi, jakość paneli, dylatacje... naradźcie się, czy wymiana podłogi cokolwiek wniesie i... za jakiś czas, po zgromadzeniu odpowiednich materiałów, znowu wynajmij to mieszkanie i wymieńcie podłogi To - wbrew pozorom  - może się udać... Być może będziesz musiał jakiś kredyt wziąć, ale ocalisz "głowę"...   Tak, wiem... absurdalne, niezbyt tanie, ale... może jedyne wyjście...   Oczywiście możesz - a nawet powinieneś - zacząć działania od rozmów z właścicielem, (może nawet z obecnie wynajmującym)... rozpoznać sytuację na górze (nie tylko przez studiowanie zdjęć ), zasugerować jakieś działania, współudział w kosztach... może właściciel zrozumie Twój ból i podejmie temat...   Teraz można mnie obśmiać...    
    • super, dziadek Cię uświadomił jakie możesz mieć okna, teraz będzie ciszej, bo zapewne "złodziej developer" wstawił jedną szybę ; BTW co masz to jest wydrukowane wewnątrz pakietu, pomiędzy szybami,  z pewnością masz co najmniej zespolone dwuszybowe w ciągu dnia raczej nie zwalczysz problemu, niemniej w nocy możesz próbować - SKARGA (nie pismo) do Sanepidu, mają obowiązek zareagować, zmierzyć poziom hałasu, stwierdzą przekroczenie - mogą działać, niemniej wielkich sukcesów nie wróżę, co nie oznacza, że nasz się poddać, jest jeszcze PR dla developera errata: tera to chyba minimum 3-szybowe? ale co ja tam wiem
    • @animus Dzięki za odpowiedź. Załączyłem zdjęcia szyb i wywietrznika. Czy z tych zdjęć można wywnioskować odpowiedź na Twoje pytanie na temat pakietu szybowego? Próbuje uzupelnić wiedzę i zweryfikować po kolei różne hipotezy. Na ten moment chciałbym sprawdzić czy przyczyną są: - wywietrzniki - szyby - rama - uszczelki dookoła Jak mógłbym te elementy zweryfikować? @bajbaga Fachowiec już wyregulował. Niestety zajmuję się inną dziedziną i nie mam wiedzy, żeby zweryfikować jego pracę, ale efekt był. Jak na moje ucho to zredukował problem o 50% i spędził nad dwoma oknami 1.5 godziny. Więc wydaję mi się, że już wyregulowane powinny być.
    • @aru dzięki za odpowiedź, i w sumie typuję tak samo. Podłoga nade mną, zgaduję, została wykonana absolutnie najniższym kosztem. To mieszkanie na wynajem, w sezonie krótki termin. Po zdjęciach widać, że to lipa... Koszmar.
    • obawiam się, że wełna nie pomoże, zazwyczaj są dwa powody takiego stanu albo źle (lub wcale) wykonana piętro wyżej posadzka pływająca, albo (i) położone tam panele podłogowe bez dociążenia meblami lub wykładziną/dywanem, bez zdylatowania od ściany   wszystkie tupanie "włazi" w konstrukcję i "lezie" nią, sufit podwieszany tu raczej nie pomoże, zazwyczaj to albo obcasy, albo np małe dziecko biegające (tudzież rodzice) łażący bez miękkich kapci, "na bosaka", pięty niemiłosiernie stukają, trudno o gorszy dźwięk obawiam się, że możesz dostać pierdolca , bo problem nie leży w Twoim zakresie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...