Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
Gość Piotr
Witam, Jakie jest odczucie takiego ogrzewania? Czy czuje się podobną temperaturę jak na termometrze czy wyższą? Czy wysusza powietrze? Czy ogrzewa elementy wewnątrz pomieszczeń? Czy podnosi temperaturę u ludzi? Pozdrawiam!
Link do komentarza

Ogrzewanie podłogowe zapewnia prawie idealny rozkład ciepła w pomieszczeniu czyli
ciepła podłoga przy stopach i nieco niższa temperatura w środku przekroju pomieszczenia.

Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe więc nie wysusza powietrza. Raczej nie podnosi
również temperatury ludzi chyba, że mówimy o reakcji na rachunek za energię elektryczną.
 

Pozdrawiam

D. Zapiórkowski

LUXBUD


 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...
Ten artykuł nie porusza najważniejszej kwestii. Pod folia tego typu i nad folią należy zamontować siatką stalową która podłączona do przewodu ochronnego będzie pełniła rolę ekranu przeciwporażeniowego. Doliczając koszt zakupu tej siatki, kłopotliwy i czasochłonny montaż, rozwiązanie to przegrywa w zakresie kosztu za 1m2 i bezpieczeństwa z folia grzewczą zbudowaną w oparciu o klasyczny przewód grzewczy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam Czy można zastosować matę grzewczą pod panele winylowe? Chciałby mate grzewczą zatopić w wylewce samopoziomującej( mam miejscę i mogę spokojnie dwa centymetry nadlać nad matę) i na to położyć panele winylowe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam . Mam nowy dom niestety w pokojach dzieci nie ma ogrzewania podlogowego. Mam pytanie czy folie na prad kladzie sie pod panele bez wylewki. O ile podnosi sie podloga. Ewentualnie mozna wymienic panele na ciensze zeby zniwelować podniesienie podlogi. 3 pokoje po 20m2 jaki koszt z montazem. Mam fotovoltaike wiec u mnie sprawdziloby sie to. Czyli montaz jest bez rujnacji mieszkania, demontaz paneli tylko ?
Link do komentarza

Cytując specjalistę z firmy Fenix "Folie grzejne układa w trakcie układania paneli podłogowych. Ich instalacja jest bardzo prosta i nie wpływa na zmianę sposobu montażu paneli. Jedyną dodatkową czynnością będzie ułożenie folii grzejnych na wygłuszającej piance i przykrycie jej zwykłą folią budowlaną."

Link do komentarza

Grubość warstw podłogi nie ulega praktycznie żadnej zmianie. Ważne tylko, żeby producent paneli dopuszczał ich układanie na ogrzewanej podłodze. Przy tym nawet takie różnią się zdolnością do przewodzenia ciepła. Pożądany jest niski opór cieplny R. Bardzo niski mają np. panele z rdzeniem mineralnym:

https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/aktualnosci/91913-nowa-podloga-w-30-sekund-wizualizator-podlog-od-arbiton

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.    
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
    • Nie macie racji bo nie znacie budowy tej płytki. Ona pod spodem ma kratownicę, w narożnikach której znajdują się nie punkty, tylko takie wysunięte rurki i to na nich wspiera się cała płytka. Tych rurek jest ponad 30. Cała płytka jest więc uniesiona 4 mm nad powierzchnią podłoża i pod spodem swobodnie przepływa powietrze, Poza tym, boki płytek nie przylegają do siebie, oddzielone są tymi zaczepami, którymi się je łączy. Właśnie dlatego nie chciałem deski kompozytowej, bo deska ma płaszczyzny, wprawdzie rowkowane, to jednak. Te "rurki", czyli takie słupki mają 8 mm średnicy każda i to jest cała powierzchnia do której może nie być dostępu powietrza. Może, a nie musi, bo przecież beton nie jest super szczelny, z czasem i spod nich wilgoć wywieje.   Dla mnie, po przemyśleniach, najważniejszą rzeczą jest wytrzymałość dodanej warstwy naprawczej na betonie, bo właśnie krawędzie tych rurek - słupków będą przy nacisku atakowały tę powierzchnię. Płytki nie mocowane, mogą się minimalnie przemieszczać, więc ścinanie na krawędziach może być duże I tego sie obawiam, nie wilgoci.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...