Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm. Na nowej wydłużonej części postawić ścianę z suprexu, zamontować nadproże i obsadzić okno 2,50 x 140. W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

Szerokość balonu wynosi 450cm, ściany są z białej cegły, balkon znajduje się na wysokości 5m. Pytanie moje jest z czego najprościej wykonać to przedłużenie? belki stalowe, ile i jakie? Szalunek i  beton zbrojony? jaki wymiar? i zbrojenie. Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? Jest to strop Acermana.

 

20171102_111754.jpg

20171102_111823.jpg

20171102_111835.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leszcz1 napisał:

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm. Na nowej wydłużonej części postawić ścianę z suprexu, zamontować nadproże i obsadzić okno 2,50 x 140. W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

(...)

Pytanie moje jest z czego najprościej wykonać to przedłużenie? belki stalowe, ile i jakie? Szalunek i  beton zbrojony? jaki wymiar? i zbrojenie. Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? (...)

Powiem ja tobie, że budzisz mój podziw rozmachem i bezkompromisowością . :D Najprościej zrobić to z drewna. Najtaniej - z desek albo ze stempli ciętych wzdłuż na pół, albo z gotowych półwałków - tylko że taki wygląd musi spotkać swego amatora, a... nie każda potwora znajdzie swego amatora... ;) Podłogę też możesz zrobić z drewna - w tej dobudowywanej części. W pokoju będziesz miał wówczas stopień niewysoki, za to będzie on efektownie oddzielał część nową, nasłonecznioną od starej. Tak się robi, to znany chwyt w architekturze, pozwalający wydzielić w jednym obszarze dwie funkcjonalności. To działa, a linia nie musi biec prostopadle do ścian. Korzyść dodatkowa z zastosowania konstrukcji z drewna jest taka, że w konstrukcji drewnianej łatwiej jest osadzić okno. 

 

Pamiętaj o ociepleniu ściany zewnętrznej! Bez względu na wybór technologii, musisz tę ścianę ocieplić, otynkować, pomalować. Może więc najprościej - tak na gorąco sobie myślę - najprościej będzie postawić tę ścianę w technologii kanadyjskiej - wówczas nie będziesz musiał martwić się jak ustawić od zewnątrz rusztowania, ani wychylać się, czy podwieszać (choć podwieszenie się - w kontekście tego przedsięwzięcia - tak całkiem pozbawione sensu nie jest). Technologia kanadyjska pozwoli zarówno postawić ścianę, jak i wykonać ocieplenie bez konieczności wychylania się poza obrys konstrukcji... To bezpieczniejsze niż rusztowania... no, może pomijając te pół metra poszerzanego balkonu, ale to jakoś da się ogarnąć.

Konkludując, trzymam kciuki i... krzyżyk na drogę!

Pozdrowienia,

PeZet

Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, leszcz1 napisał:

Witam.Chce przedłużyć balkon o 50cm.

A cała ta chałupa jest Twoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leszcz1 napisał:

Chce przedłużyć balkon o 50cm.

=

4 godziny temu, leszcz1 napisał:

W ten sposób chcę powiększyć pokój o ok 1,5.

O.o:zalamka::icon_rolleyes:

 

Ile teraz ma ten pokój? Tyle roboty, żeby uzyskać 1,5 metra - rozumiem, że kwadratowego... Taki zysk możesz uzyskać przez przearanżowanie pokoju... Pewnie to pomysł niewyspanej żonki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pozwoleniami , nie ma problemu, z centralnym ogrzewaniem też nie. Likwidując balkon z którego właściwie nie korzystam zyskam 6,5m2 pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leszcz1 napisał:

Z pozwoleniami , nie ma problemu, 

To Ci się tylko tak wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, leszcz1 napisał:

Z pozwoleniami , nie ma problemu, z centralnym ogrzewaniem też nie. Likwidując balkon z którego właściwie nie korzystam zyskam 6,5m2 pokoju.

Myślę że gra nie warta świeczki - myślę o tych 50 cm. Projekt (bo niezbędny) oparty na ekspertyzie konstruktorskiej,  konstrukcja dodatkowa,bo musi wytrzymać i zwykłe obciążenie i ścianki osłonowej, prześwietlenia,  chodzenie za tym wszystkim - w sumie koszt tych dodatkowych 50 cm wyjdzie pewnie 2 -  4 tys za m2.

 

Raczej bym szedł w kierunku zaszklenia tego co masz.

 

Dnia 3.04.2018 o 10:06, leszcz1 napisał:

Czy nawiązać się ze stropem pod balonem? Jest to strop Acermana.

Z tego co widzę, pod balkonem jest trochę stropu ackermana oraz chyba belka żelbetowa - a cała konstrukcja jest chyba szkieletowa. 

Więc jeśli to belka żelbetowa jest na zewnątrz - można na niej  oprzeć to oszklenie (częściowo może być to ścianka ocieplona warstwowa lekka). Ale nie pchałbym się w opieranie na niej wsporników - bo może ją to wyboczyć (mom. obrotowy) i może popękać, bo jest dość długa.

Tak czy inaczej - bez konstruktora i projektu nie ruszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Znam pana Józka, który z każdego nietypowego otworu potrafi zrobić absolutnie typowy. Nawet jeśli trzeba to w piramidzie. Podać do niego telefon? Zbereźnik...
  • Taka googlowa jakaś...
  • Dzień dobry. Posiadamy w ofercie blachodachówkę płaską IRYD. Swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna, do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Produkowana jest w trzech rodzajach powłok zabezpieczających: PURMAX 40um, PURLAK 50um, PURMAT 50um. PURMAX to połączenie dwóch warstw poliestru+poliuretanu. Występuje ona w czterech kolorach: cegła, brąz, czerń oraz ciemny grafit i jest to połączenie 25 µm powłoki poliestrowej na 15 µm warstwie poliuretanu. Na taki rodzaj powłoki udzielana jest 20-letnia gwarancja producenta. PURLAK i PURMAT to powłoki poliuretanowe z grubą 50-mikronową warstwą lakieru poliuretanowego, co chroni pokrycie nie tylko przed korozją ale również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Występuje w 6 kolorach - PURLAK i 7 kolorach PURMAT. Udzielana jest 30-letnia gwarancja na te powłoki. Tutaj więcej o powłokach: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php    
  • Zastosowanie odpowiedniej warstwy styropianu w żadnym wypadku nie spowoduje zawilgocenia ściany. Z kolei przyklejanie bardzo cienkiej warstwy jest trudne w realizacji, dość pracochłonne  i przynosi małe korzyści z tytułu poprawy cieplnej ścian zewnętrznych. Jeżeli inwestor życzy sobie elewację bez dodatkowego ocieplenia wówczas  elewację można zrobić poprzez wyrównanie podłoża, następnie wykonanie warstwy zbrojonej (siatka zatopiona w warstwie kleju) następnie gruntowanie gruntem sczepnym, który poprawia  przyczepność tynku do podłoża i separuje ewentualne wzajemne oddziaływanie mineralnych podłoży na warstwę tynku. Drugi sposób może okazać się  bardziej racjonalny, ponieważ wykonując prace związane z elewacją, niewielkim nakładem finansowym można poprawić izolacyjność ścian zewnętrznych, co w perspektywie dalszej eksploatacji powinno przynieść korzyści z tytułu mniejszego zużycia energii na potrzeby grzewcze. W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na zwiększenie ochrony cieplnej, najbardziej adekwatnym materiałem jaki powinien zostać użyty do ocieplenia jest styropian grafitowy Termo Organika z linii TERMONIUM, który ma znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykły biały styropian przy takiej samej grubości. W przypadku budynków docieplanych grubość stosowanej izolacji zazwyczaj jest kompromisem wynikającym z pewnych ograniczeń architektonicznych (zamontowane okna, obrys dachu, itp.) Na koniec warto podkreślić fakt, iż osiągniecie najwyższych jakościowo standardów będzie możliwe przy zastosowaniu kompletnego systemu, gdzie wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, co daje gwarancję kompatybilności danego rozwiązania i w połączeniu z odpowiednim wykonawstwem będą stanowić o trwałości elewacji.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...