Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Belliash

Listwy dylatacyjne

Recommended Posts

Czesc wszystkim,

Jakie listwy dylatacyjne polecicie zamontowac na laczeniu podlog (kafle - parkiet i kafle - panele)?

Zalezy mi na takich, aby zniwelowaly roznice wysokosci oraz zeby nie trzeba bylo ich przykrecac do podlogi. W gre nie wchodzi niestety zadne wiercenie.

Polecicie cos ciekawego?

Dnia 11.01.2018 o 10:19, Belliash napisał:

W gre nie wchodzi niestety zadne wiercenie.

Polecicie cos ciekawego?

Zwykłe listwy, dostępne w kazdym sklepie budowlanym, dobrać trzeba tylko odcień. Zamiast przykręcić możesz przykleić.

Jako dylatację pomiędzy terakotę czy gres, a parkiet dawałem paski miękkiego korka, ale na to jeszcze coś maskującego...

Obrazek lub Obrazek - np takie sa dostepne, ale nie bardzo mam pomysl jak mozna by je trwale przykleic tak aby z czasem nie odpadly. Z taka listwa o ksztalcie teownika nie byloby pewnie problemu, moglbym go zatopic w jakims kleju/fudze. Jednak listwy o ksztalcie teownika nie daja mozliwosci niwelacji roznicy wysokosci.

Roznica wysokosci wynosi max 7mm.

Edytowano przez Belliash (zobacz historię edycji)

48 minut temu, Belliash napisał:

, ale nie bardzo mam pomysl jak mozna by je trwale przykleic tak aby z czasem nie odpadly. 

Zwykły silikon załatwi sprawę. I są to listwy maskujące a nie dylatacyjne.

Załatwi o ile sama listwa wytrzyma i się nie poluzuje w wyniku potrącania butem czasami. Dlatego ta listwa z "ruchomym progiem" jest genialnym rozwiązaniem.

Zawsze można ostatecznie zamontować odpowiednio wyprofilowany ćwierć wałek ale to już półśrodek mam wrażenie.

54 minuty temu, retrofood napisał:

A weź wytłumacz dlaczego nie możesz wiercić.

Może ma podłogówkę i nie wie gdzie ma rurki...

31 minut temu, demo napisał:

są to listwy maskujące a nie dylatacyjne.

Nie każdy jest na tyle kumaty, aby to rozróżnić...:bezradny:

W taki zdalny sposób, nie mając dostępu do szklanej kuli wróża Macieja cóż można powiedzieć...

W jednym miejscu może zdać egzamin, w innym - nie.

Zależy od miejsca, różnicy wysokości...

Może jakieś zdjęcia krytycznych miejsc wrzuć, albo zaproś nas do siebie - wtedy na miejscu coś uradzimy :icon_mrgreen:

9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Dlatego ta listwa z "ruchomym progiem" jest genialnym rozwiązaniem.

Może i jest genialnym rozwiązaniem ale dedykowanym do krzywizn i raczej nie krzywizn o małym promieniu (jak pisze producent) ale jednak większym. Do tego listwę bazową trzeba mocować na wkręty a Belliosh krecić nie chce.O.o

8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

.....no OK i dalej, co myślicie o tych profilach, które podpiąłem ??

Myślę że takie plastiki wyglądają tandetnie i jeżeli są to proste linie do maskowania to tylko anodowane profile alu.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
    • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
    • Może. Najpierw sprawdzę ten zbiornik do kotła - choć widzę, że wygoda jest, ale też i straty ciepła. Czyli koszt.
    • Pewno akurat moja PC ma dużą wężownice do zewnętrznego zródła z której nie korzystam bo nie mam pieca ty być mógł podlaczyć i w zimie by to hulało.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...