Skocz do zawartości

Jakie są wymagania techniczne przy projektowaniu sauny?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Decydując się na saunę, trzeba pamiętać o starannym zaprojektowaniu wentylacji w kabinie. W czasie kąpieli musi być zapewniony stały dostęp świeżego powietrza oraz odprowadzenie ciepłego i wilgotnego. Brak wentylacji lub jej błędne wykonanie nie tylko pogorszy warunki kąpieli, ale może też doprowadzić do zawilgocenia kabiny lub przegrzania jej wewnętrznych elementów, a nawet do pożaru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/porady/498-wymagania-techniczne-przy-projektowaniu-sauny

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Montaż sauny jest na tyle skomplikowany, że właśnie samodzielny montaż jest niemożliwy. Zresztą po co ryzykować, że coś w co zainwestowaliśmy tyle pieniędzy okaże się stratą czasu i wygeneruje dodatkowe koszta? Zgadzam się z Mila, firmy kompleksowo działają w tym temacie, biorą pomiary, robią projekty etc. U nas w domu zatrudnialiśmy ludzi z sauny i jestem naprawdę zadowolony. 

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość RAFIX
Panie redaktorze, wprowadza pan ludzi w błąd. Nie ma czegoś takiego jak uprawnienia (SEP). Uprawnienia to mogą być budowlane, a SEP'owskie to są świadectwa kwalifikacji zgodnie z prawem energetycznym
Link do komentarza
Gość Adam
Witam państwa mam prośbę jakie są przepisy dotyczące budowy sauny nad jeziorem?czy mogę wybudować od płazy z 10 metrów czy musi to być conajmniej 100 metrów od lini brzegowej? Proszę mądrą osobę o pomoc,dziękuje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Zbudowałem saune w piwnicy. Nad piecem elektryczny znajduje się rura kanalizacyjna zabudowana drewnem. Czy to możliwe że przez to zapychają się rury? Nad sauna na Parterze znajduje się toaleta i pietrze również. Ciągle występują problemy z kanalizacji.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
    • Co Ty .... ja muszę mieć wszystko zaplanowane na taki wyjazd  Gdybym jechała na weekend, to mogłabym pójść na spontan może nieco bardziej ... ale ja tam tydzień prawie będę, więc wolę, żeby mnie nic nie zaskoczyło  
    • Komentarz dodany przez Armorlite: Brak zbieżności między treścią artykułu a zdjęciem. Na zdjęciu gość klei folię na szybie zespolonej od środka, podczas gdy wyraźnie jest napisane , że na szybach wypełnionych gazem klei się wyłącznie z zewnątrz.
    • Folia lustro weneckie jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i inwestorów indywidualnych, chcących zadbać o komfort i prywatność osób znajdujących się wewnątrz budynku. Czym jest folia lustrzana? Gdzie ją stosować? Jak ją nakleić? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/98566-folia-lustro-weneckie-zadbaj-o-swoja-prywatnosc
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...