Skocz do zawartości

Jakie są wymagania techniczne przy projektowaniu sauny?


Recommended Posts

Napisano

Odpowiedź eksperta: Decydując się na saunę, trzeba pamiętać o starannym zaprojektowaniu wentylacji w kabinie. W czasie kąpieli musi być zapewniony stały dostęp świeżego powietrza oraz odprowadzenie ciepłego i wilgotnego. Brak wentylacji lub jej błędne wykonanie nie tylko pogorszy warunki kąpieli, ale może też doprowadzić do zawilgocenia kabiny lub przegrzania jej wewnętrznych elementów, a nawet do pożaru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/wellness/porady/498-wymagania-techniczne-przy-projektowaniu-sauny

Napisano
ja bym do czegoś takiego zatrudniła fachowca i projektanta, aby zrobili dokładne pomiary.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Montaż sauny jest na tyle skomplikowany, że właśnie samodzielny montaż jest niemożliwy. Zresztą po co ryzykować, że coś w co zainwestowaliśmy tyle pieniędzy okaże się stratą czasu i wygeneruje dodatkowe koszta? Zgadzam się z Mila, firmy kompleksowo działają w tym temacie, biorą pomiary, robią projekty etc. U nas w domu zatrudnialiśmy ludzi z sauny i jestem naprawdę zadowolony. 

  • 3 lata temu...
Gość Grzegorz
Napisano
Budowa sauny jest banalnie prosta. Nie rozumiem po co to zlecac :)
  • 3 miesiące temu...
Gość RAFIX
Napisano
Panie redaktorze, wprowadza pan ludzi w błąd. Nie ma czegoś takiego jak uprawnienia (SEP). Uprawnienia to mogą być budowlane, a SEP'owskie to są świadectwa kwalifikacji zgodnie z prawem energetycznym
Napisano
Dnia 23.01.2021 o 16:46, Gość Grzegorz napisał:

Budowa sauny jest banalnie prosta. Nie rozumiem po co to zlecac :)

 

Na świecie ludzie budują sauny od wieków, więc potrafią. Ale u nas, wykształceni na zlikwidowanym gimnazjum... są wątpliwości.  :icon_biggrin: 

Gość Adam
Napisano
Witam państwa mam prośbę jakie są przepisy dotyczące budowy sauny nad jeziorem?czy mogę wybudować od płazy z 10 metrów czy musi to być conajmniej 100 metrów od lini brzegowej? Proszę mądrą osobę o pomoc,dziękuje.
  • 1 rok temu...
Napisano
Zbudowałem saune w piwnicy. Nad piecem elektryczny znajduje się rura kanalizacyjna zabudowana drewnem. Czy to możliwe że przez to zapychają się rury? Nad sauna na Parterze znajduje się toaleta i pietrze również. Ciągle występują problemy z kanalizacji.
  • 1 rok temu...
Napisano
8 godzin temu, vlad1431 napisał:

Gwizdkiem.emoji3.png 

 

Tia... a reszta, spływając po ścianach utworzy największy dopływ Wisły. Kafelki, duperelki, jakby na świecie drewna nie było.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szlifować czy nie szlifować? To pytanie pojawia się regularnie u właścicieli drewnianych podłóg, którzy planują ich odświeżenie olejem. Prawda jest taka: wszystko zależy od stanu powierzchni.  Kiedy szlifowanie jest konieczne? Gdy warstwa starego wykończenia (np. lakier) całkowicie zamknęła pory drewna. Gdy podłoga ma głębokie zarysowania, przebarwienia lub ślady po wodzie. Gdy chcemy zmienić kolor wykończenia na zupełnie inny.  Kiedy można sobie darować szlifowanie? Gdy podłoga była wcześniej olejowana Osmo i po prostu wymaga odświeżenia. Gdy powierzchnia nie ma poważnych uszkodzeń, tylko straciła blask. W takim przypadku wystarczy dobrze umyć podłogę preparatem Osmo 8019 ( środek do intensywnego mycia ) i nanieść cienką warstwę Osmo Wosk Twardy Olejny lub Osmo Środek do regeneracji.  Wskazówka eksperta: Zawsze warto zrobić próbę w mało widocznym miejscu – czasem wystarczy minimalna interwencja, by drewno znowu wyglądało świetnie! Masz pytania? A może szukasz konkretnego produktu do swojej podłogi? Pisz śmiało w komentarzach, chętnie pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie!
    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...