Skocz do zawartości

izolacja wełną mineralną w ścianie trójwarstwowej


Recommended Posts

Mam taki dylemat: czy można osłonić folią wysokoparoprzepuszczalną, ocieplenie z wełny mineralnej w ścianie trójwarstwowej? Między wełną, a ścianą elewacyjną z klinkieru, ma być pustka wentylacyjna 2-3 cm i oczywiście puszki w elewacjach. Teoretycznie, silny wiatr jest w stanie wydmuchiwać włókna wełny w okolicach puszek. Skoro i tak ze ściany nośnej wystają pręty usztywniające ścianę elewacyjną i dociskające wełnę do ściany nośnej, to podczas układania płyt wełny, można by przykrywać wełnę folią. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy okazji nie przeszkadzałby deszcz przed ułożeniem klinkierowej elewacji. Oczywiście, biorę pod uwagę jak najkrótszy okres wystawienia foli na promieniowanie UV.

Link do komentarza
11 godzin temu, jotesz napisał:

czy można osłonić folią wysokoparoprzepuszczalną

myślę że tak.

tu masz cytat z linku (przeczytaj całość) - http://www.izolacje.com.pl/artykul/id914,sciany-zewnetrzne-w-systemach-elewacji-wentylowanych:

"W układach konstrukcyjnych termoizolacja wymaga zabezpieczenia powłoką paroizolacyjną (od strony lica ściany nośnej) i powłoką wiatrochronną/paroprzepuszczalną od wewnętrznej strony okładziny. Obie powłoki znacząco ograniczają ryzyko zawilgocenia termoizolacji wywołanego:

niepożądaną migracją pary wodnej do wewnątrz izolacji i ewentualną w niej kondensacją,

wodą opadową, która mogłaby przeciekać przez nieszczelności elewacji.

Pominięcie wspomnianych zabezpieczeń radykalnie pogarszałoby właściwości izolacyjne układu na skutek zamakania termoizolacji, co rzutowałoby na jakość warunków eksploatacji konstrukcji."

Wg.mnie najlepiej wybrać sobie jakiś fabryczny system i raczej się go trzymać. To tak na dodatek.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...