Skocz do zawartości

Czy wiewiórki naprawdę jedzą orzechy?


Gość mhtyl

Recommended Posts

6 minut temu, zenek napisał:

włoski - duży - i ma chyba ze 40 lat  :14_relaxed:

 

3 godziny temu, zenek napisał:

A ja  mam  orzecha - dużego - w zimie nie zacienia, bo bez liści - a w lecie kapitalny cień , i  wiewiórki biegające, 

To powiem tak, nie wiem czy się rajcujesz wypisywaniem takich bajek, ale ja jak żyje nie słyszałem ani nie widziałem aby wiewiórki zbierały orzechy włoskie. Oczywiście laskowe orzechy wiewiórki lubią ale nie włoskie, a do tej opowieści możesz dodać że świstak siedzi pod tym orzechem i zawija w sreberka.

Link do komentarza
30 minut temu, mhtyl napisał:

ja jak żyje nie słyszałem ani nie widziałem aby wiewiórki zbierały orzechy włoskie.

Właśnie jedzą orzechy włoskie - trzymają w łapkach i pracują ząbkami - odgłos jakbyś pilniczkiem grubszym szybko posuwał. Niestety nie tylko orzeczy włoskie jedzą.

https://www.medianauka.pl/wiewiorka-pospolita

http://magazyn.salamandra.org.pl/m20a01.html

"Pożywienie

Nasiona i pączki drzew, grzyby, owoce, owady, jaja ptasie, pisklęta. Gromadzi na zimę zapasy pokarmu."

U nas są takie mniejsze, ciemne - zapomniałem jak sie nazywa ta odmiana. 

Świstaków nie ma - są bażanty, dziki, sarny i zające. Niedaleko jest las i łąki. 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ty jakbyś napisał, że wiewiórka je lody z bitą śmietaną to byś na głowie stanął aby to udowodnić i na pewno byś to udowodnił. Stanowczo stwierdzam, że orzech włoski nie wchodzi w skład menu wiewiórki u nas w Polsce występującej.

Link do komentarza

Miałem kiedyś taka "basię" "wpółoswojoną" -  jak jej się chciało , wpadała do domu - czasem nawet na całą zimę.

Wpierdzielała w zasadzie wszystko - oprócz surowych warzyw, a np. marchewkę z rosołu uwielbiała. Podpijała śmietankę z bańki, wykradała liliputkom jajka i pisklęta.
Na zimę zawsze miała "odłożony" kopczyk orzechów włoskich z naszego drzewa.

 

Link do komentarza

Generalnie wiewiórka jest zwierzęciem dzikim, żyjącym w lesie a orzech włoski jest drzewem które w lesie nie występuje, to tylko w kwestii formalnej. Praktycznie każde  zwierze występujące dziko można udomowić i zmienić jej menu pokarmu.

Nie uwierzysz Rysiu, ale dawno, dawno temu też miałem wiewióreczkę Baśkę:icon_biggrin:

Kiedyś wiewiórek było mnogo, nie trzeba było zbytnio się wysilać aby zobaczyć je. Dzisiaj jest ich o wiele mniej, widać to na codzień, zresztą wiewiórka jest bodajże pod ochroną.

Link do komentarza
4 godziny temu, mhtyl napisał:

Ty jakbyś napisał, że wiewiórka je lody z bitą śmietaną to byś na głowie stanął aby to udowodnić i na pewno byś to udowodnił

Lody to moje psy, wszystkie, jakie miłem  - lubiły. To może wiewórki też? Ale orzechy na 100%. :14_relaxed:No i kto tu uparty? daje ci linki stron przecież nie moich - a ty NIEEEEEE!

3 godziny temu, bajbaga napisał:

Ps lody też wpiernicza:

może bajbadze uwierzysz :zalamka:

2 godziny temu, mhtyl napisał:

A ta z lodami to ta amerykanska, nie Nasza

Należymy do NATO, więc polska wiewiórka musi robić to,co jej amerykańska każe  :bandit:

 

39 minut temu, MrTomo napisał:

O czym jest ten temat?

Nie wiesz? - przeczytaj ostatnich kilka postów :takaemotka:    :yahoo:

50 minut temu, mhtyl napisał:

Generalnie wiewiórka jest zwierzęciem dzikim, żyjącym w lesie a orzech włoski jest drzewem które w lesie nie występuje, to tylko w kwestii formalnej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orzech_włoski     

"Orzech włoski (Juglans regia L.) – gatunek drzewa liściastego z rodziny orzechowatych. W stanie dzikim występuje na Bałkanach, w południowo-wschodniej Europie, południowo-zachodniej, środkowej i wschodniej Azji, w Himalajach, w północnej Mjanmie i południowo-zachodnich Chinach[3]. W Polsce pospolicie uprawiany i często dziczejący, w niektórych rejonach kraju zadomowiony (kenofit). Obecnie (2012) klasyfikowany jako zajmujący liczne nowe stanowiska gatunek inwazyjny w początkowej fazie ekspansji[4]."

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Przedstawiam Państwu ofertę fimy WOOD-FERT: skup i sprzedaż starego drewna, rozbiórka starych drewnianych domów, stodół.   Oferujemy szeroki asortyment drewnianych produktów: deski, płyty, panele, belki – każdy z nich niesie ze sobą historię i jest gotowy do przyjęcia nowej roli. Od ścian obiciowych po unikalne meble – nasze drewno dodaje charakteru każdemu projektowi.   Masz stodołę, szopę, dom, wiatrak lub inną konstrukcję drewnianą? Skupujemy stare drewno, dając mu nowe życie. Odkryj z nami wartość drzemiącą w Twoich drewnianych konstrukcjach. Jeśli stoisz przed wyborem, co zrobić ze starą konstrukcją drewnianą, wybierz opcję, która przyczynia się do Twojego zysku – sprzedaj nam swoje stare drewno. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Odkupimy Twoje stare deski, belki i inne elementy drewniane. Oferujemy kompleksową rozbiórkę – od dachu, aż po fundamenty. Niezależnie od rozmiaru i kondycji Twojego budynku, gwarantujemy uczciwe wyceny i płatność gotówką.   Od 2016 roku jesteśmy na rynku międzynarodowym, dostarczając starannie wyselekcjonowane, stare drewno, stare deski z Polski. Nasze doświadczenie i położenie pozwalają na dostarczanie drewna, które jest nie tylko estetycznie wyjątkowe, ale i trwałe z zachowaną dozą historii. Jako wiodący specjaliści w obróbce i sprzedaży starego drewna, dostarczamy produkty najwyższej jakości na terenie całej Europy. Nasze unikalne stare deski, płyty, panele i belki doskonale sprawdzą się w projektach wnętrzarskich oraz przy tworzeniu niepowtarzalnych mebli. Nasze bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym pozwala nam obsługiwać klientów z różnych zakątków Europy. Elastycznie dostosowujemy się do różnych potrzeb i wymagań, zapewniając kompleksową obsługę – od momentu wyboru materiału, aż po jego dostawę.   https://woodfert.eu/skup-starego-drewna/
    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
    • W Twojej sytuacji kluczowe będzie sprawdzenie, czy budowa zagrodowa faktycznie wchodzi w grę (czy spełniasz / możesz spełnić warunki rolnika) i czy lokalne urzędy nie będą miały zastrzeżeń co do wyłączenia kawałka gruntu z produkcji rolnej w ramach zabudowy zagrodowej. Jeśli nie – wtedy niestety jedynym pewnym rozwiązaniem może być długofalowe czekanie na zmianę planu albo zakup innej działki. Powodzenia w poszukiwaniach i formalnościach!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...