Skocz do zawartości

CZY TO JEST NORMALNIE ZROBIONA wylewka betonowa?


Recommended Posts

Gość mhtyl

Wylewka zapewne była zrobiona dobrze jedynie do czego można się czepić to mogli lepiej ją wygładzić. Pęknięcia są z powodowane poprzez złą pielęgnacją a raczej jej brak. To jest chudziak czy posadzka pod płytki czy panele?

Link do komentarza
1 godzinę temu, Kulijevycz napisał:

CZEŚC. CZY TO JEST NORMALNIE ZROBIONA wylewka betonowa?

to jest chyba podkład betonowy na ziemi, zabrakło mu trochę wody - chyba. Napisz jaką ma grubość, bo nie wygląda to na zwykłą wylewkę betonowa - ale fotki są mało czytelne i grubości nie pokazują.

 

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

To jest chudziak czy posadzka

No własnie...co to jest konkretnie, panie tematodawco? 

Link do komentarza
Gość mhtyl
9 minut temu, zenek napisał:

 

No własnie...co to jest konkretnie, panie tematodawco? 

Siekło Cię? Bo jakiego mnie pytasz o coś o co ja zapytałem wcześniej autora tematu?

Cytat

to jest chyba podkład betonowy na ziemi

A może jest to żelbet?:D

Link do komentarza
15 minut temu, mhtyl napisał:

A może jest to żelbet?:D

Nie denerwuj się - potwierdzam jakby twoje pytanie - nie pozwolisz się z tobą zgodzić trochę? :14_relaxed:

A podkład betonowy ? - miałem na myśli chudy beton, nie płytkę - a co naprawdę jest, to pewnie napisze tematodawca

Link do komentarza
Gość mhtyl
2 godziny temu, zenek napisał:

Nie denerwuj się - potwierdzam jakby twoje pytanie - nie pozwolisz się z tobą zgodzić trochę? :14_relaxed:

 

Nie mam czego się denerwować. I dlaczego miałbym się nie zgodzić z tym że Ty się ze mną zgadzasz? Pytanie jakie zadałeś było dwuznacznie napisane.

2 godziny temu, zenek napisał:

 

A podkład betonowy ? - miałem na myśli chudy beton, nie płytkę - a co naprawdę jest, to pewnie napisze tematodawca

:zalamka: Chudy beton a tzw posadzka chudziak czy inaczej zwana posadzką ślepą to dwie różne rzeczy choć mianownik mają wspólny- beton. 

Link do komentarza
28 minut temu, mhtyl napisał:

Chudy beton a tzw posadzka chudziak czy inaczej zwana posadzką ślepą to dwie różne rzeczy choć mianownik mają wspólny- beton. 

No wiem, dlatego pisałem ogólnie podkład - ale dalej nie wiemy - co to jest, bo gość nie odpowiedział. Zdaje się więcej na to tracimy czasu, niż on.

Link do komentarza
20 godzin temu, zenek napisał:

to jest chyba podkład betonowy na ziemi, zabrakło mu trochę wody - chyba. Napisz jaką ma grubość, bo nie wygląda to na zwykłą wylewkę betonowa - ale fotki są mało czytelne i grubości nie pokazują.

 

No własnie...co to jest konkretnie, panie tematodawco? 

To jest wylewka betonowa w łazieńce. Grubość gdzieś od 5-6 centymetrów, ale są miejsca, gdzie są ulożony płyty styropianu, grubość 2 cm., to tam wylewka ma mniej, gdzieś 4 cm. W tych miejscach są rurki ogrzewania podłogowego.  Na fotkach ą pokazane pęknięćia wylewki. Martwię się, czy te pęknięćia póżniej nie pojawią na płytach keramicznych

21 godzin temu, mhtyl napisał:

Siekło Cię? Bo jakiego mnie pytasz o coś o co ja zapytałem wcześniej autora tematu?

A może jest to żelbet?:D

nie

 

Link do komentarza
Dnia 3.05.2017 o 19:42, zenek napisał:

No wiem, dlatego pisałem ogólnie podkład - ale dalej nie wiemy - co to jest, bo gość nie odpowiedział. Zdaje się więcej na to tracimy czasu, niż on.

To jest wylewka betonowa w Łażieńce pod plity keramiczne. Na wylewce zaobserwowałam pęknięcia. Czy warto więc wstrzymać się z ułożeniem terakoty i po pewnym czasie sprawdzić czy podkład nie uległ odkształceniu. Ewentualna naprawa może polegać na ułożeniu wylewki wyrównującej zbrojonej siatką stalową.

Link do komentarza
57 minut temu, Kulijevycz napisał:

To jest wylewka betonowa w łazieńce. Grubość gdzieś od 5-6 centymetrów, ale są miejsca, gdzie są ulożony płyty styropianu, grubość 2 cm., to tam wylewka ma mniej, gdzieś 4 cm. W tych miejscach są rurki ogrzewania podłogowego.

OK - ale co jest pod tą wylewką i styropianem?

Jeśli to jest poziom na gruncie  - to jakie sa warstwy począwszy od gruntu?

Jeśli na stropie - to też -  jak to wygląda z warstwami?

Link do komentarza

Pod płytki się nie nadaje , wierzchnia część nie została zatarta , wybiło na wierzch zaczyn cementowy tzw mleczko, i zrobiła się taka skorupka która po przyklejeniu płytek odstanie razem z klejem....za jakiś czas.tym bardziej że masz podłogówkę ....

można to jeszcze uratować swrezowując z wierzchu ....są specjalne frezy do betonu , pęknięciami za mocno bym się nie przejmował , jeszcze pytanie - czy była dawana siatka stalowa ?

jeżeli nie to przy ogrzewaniu podłogowym będzie kiepsko ,

Link do komentarza
5 minut temu, zenek napisał:

Piszesz, że to łazienka. A jest jakaś izolacja przeciwwilgociowa?

Czy masz jakiś projekt do tego?

projekt na zasr...ą posadzkę?

chociaż faktycznie , na zdjęciach nie widać wywiniętej folii

i jeżeli takowej nie ma to kucie i cała posadzka na szrot...

Link do komentarza
Gość mhtyl
5 godzin temu, Kulijevycz napisał:

To jest wylewka betonowa w łazieńce. Grubość gdzieś od 5-6 centymetrów, ale są miejsca, gdzie są ulożony płyty styropianu, grubość 2 cm., to tam wylewka ma mniej, gdzieś 4 cm. W tych miejscach są rurki ogrzewania podłogowego.  Na fotkach ą pokazane pęknięćia wylewki. Martwię się, czy te pęknięćia póżniej nie pojawią na płytach keramicznych

 

Wylewka była za rzadka, do takich celów robi się nie powiem że pół suchą ale konsystencji plasteliny i powinno dodać się plastyfikatora i włókna PP (zbrojenie rozsiane) tym bardziej że masz ogrzewanie podłogowe. Chyba nie chcesz powiedzieć, że między chudziakiem a posadzką masz dane tylko 2 cm styropianu, chyba że to łazienka na piętrze czy poddaszu to wtedy grubość styropianu jest ok. Co do izolacji przeciwwilgociowej to jeżeli jest to na piętrze nie ma zbytnio potrzeby ale za to jest rażący błąd i nie ważne czy to jest na parterze czy na piętrze, brak dylatacji między posadzka a ścianami.

Resztę już powiedział joks w tym temacie.

Link do komentarza
Gość mhtyl
6 minut temu, joks napisał:

dylatacja jest ....nawet na bogato bo na moje oko styro 2cm.....tylko brak foli??!!!

Myślałem, że to białe to jakaś podmurówka czy obmurówka z innego materiału ale być może że to dylatacja ze styropianu, ale też może być tak że folia została schowana pod styropianem.

20170411_142602.jpg

 

 

Link do komentarza
6 godzin temu, joks napisał:

projekt na zasr...ą posadzkę?

wygląda, że to jakiś grubszy remont, albo budowa od podstaw - no to chyba jest jakiś ogólny projekt - a w nim opis warstw

 

26 minut temu, mhtyl napisał:

Dla przypomnienia, dyskutujemy o posadce betonowej.

 

28 minut temu, zenek napisał:

Jaką? 

W płynie.

wydaje mi się, że jeżeli tam ma być łazienka - no to powinna być izolacja przeciwwilgociowa - trzeba by chyba info od inwestora, czy jakaś jest - z czego i kolejność warstw, grubość - i ile mu zostaje wysokości do lica przyszłej podłogi . Na razie to jest wszystko mało dokładne - a przecież sprawdzić to może tylko inwestor. I tak wiadomo trochę więcej, niż na początku.

Link do komentarza
5 godzin temu, bobiczek napisał:

Ja pierdziule.....Gdzie Ty takie coś widziałeś

W każdym projekcie budowlanym nowego obiektu lub modernizacji jest to napisane i narysowane na przekroju i w opisie - w cz. architektonicznej - dla jasności! Wszystkie warstwy stropu - łącznie z tynkiem! 

Link do komentarza
Gość mhtyl
19 godzin temu, zenek napisał:

 

 

wydaje mi się, że jeżeli tam ma być łazienka - no to powinna być izolacja przeciwwilgociowa - trzeba by chyba info od inwestora, czy jakaś jest - z czego i kolejność warstw, grubość - i ile mu zostaje wysokości do lica przyszłej podłogi . Na razie to jest wszystko mało dokładne - a przecież sprawdzić to może tylko inwestor. I tak wiadomo trochę więcej, niż na początku.

Zlituj się i się nie nakręcaj, pytanie było o posadzkę, rozumiesz? A to że ktoś tak na boku wspomniał o izolacji to nie znaczy aby zamiast pisać o posadzce rozpisywać się o jakiś projektach, izolacji i sam jeszcze nie wiem o czym.

Trzymajmy się meritum tematu a będzie dobrze.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

wydaje mi się, że jeżeli tam ma być łazienka - no to powinna być izolacja przeciwwilgociowa - trzeba by chyba info od inwestora, czy jakaś jest - z czego i kolejność warstw, grubość - i ile mu zostaje wysokości do lica przyszłej podłogi . Na razie to jest wszystko mało dokładne - a przecież sprawdzić to może tylko inwestor. I tak wiadomo trochę więcej, niż na początku.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...