Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Batman

Usunięcie pozostałości słupa energetycznego.

Recommended Posts

Mam na działce dwa problemy. Jeden - ten mniejszy to słup energetyczny z linią powietrzną przebiegające przez mój teren.

Drugi poważniejszy to resztka betonowego mocowania drewnianego słupa energetycznego. Okej, było jak kupowałem działkę ale obecnie ten element stanowi zagrożenie (luźne części betonowe trzymające się na resztkach zbrojenia). Myślę, że stanowi to realne zagrożenie dla dzieci.

Pytanie jak uruchomić machinę, żeby przyjechali i na swój koszt to wykopali a następnie wyrównali teren. Mogli to zabrać jak metr dalej stawiali nowy słup...

2017-02-26%2014.29.00_zpsmoipjcld.jpg

 

2017-02-02%2014.26.24_zpsr85xwwam.jpg

 

2017-02-02%2014.26.07_zps1086cpz6.jpg

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie trzeba się dogadać, albo samemu usunąć - najszybsze załatwienie sprawy.

Teraz to Twoje - nie masz pewności, że poprzedni właściciel czegoś nie zainkasował.

Ps. A na mapie jak przebiega linia ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby zabrali tę ruinę. Znajomy opowiadał, że takie coś wykopywał - poważna sprawa, jest baaardzo solidnie "zakorzeniony" w gruncie. Na mapie jest tylko ten słup sprawny, tego złomu nie ma.

Ale czy to nie jest pozostałość po energetyce? Że na przykład nie chciało im się tego wykopać? No bo jak? Jeden słup na mój koszt i ta ruina też na mój koszt?

Nie mam pretensji o słup działający - widziałem, że stał jak kupowałem działkę. I tę ruinę też widziałem. Ale dobrowolnie zgodzę się tylko na jedno na działce. Nie chcę się włóczyć po jakiś kancelariach czy innych sądach. Bardziej szukam pomocy w zredagowaniu pisemka z przypomnieniem, że mają u mnie niezałatwioną sprawę. Na razie z tego tytułu nie mogę postawić frontowego ogrodzenia bo jeśli uda mi się jakoś ruszyć temat trzeba będzie rozkopywać słupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz do energetyki grzecznie prośbę o usuniecie, argumentując, że pozostawili element zagrażający bezpieczeństwu. Ewidentnie niezdatny przecież do wykorzystania. Jeżeli przyjdzie Ci go usuwać samemu, pomyśl czy go nie odkopać nieco i wyciąć tylko górna część. Potem zasypać dołek ziemią, a i tak sama zarośnie. Wyrwanie całości z gruntu faktycznie może być kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ten betonowy element prefabrykowany zwie się szczudłem betonowym i może w/g np tej specyfikacji osiągać długość 2,5 m http://www.prima-bud.pl/oferta/telekomunikacja/pozostale-prefabrykaty/szczudlo-zelbetowe-typu-a.html  i chyba jeśli w niczym potem nie będzie Ci kolidować to postąpiłbym tak jak radzi Przedmówca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki. Wysłałem pisemko w formularzu kontaktowym Enei prośbę o usunięcie szczudła i wyrównanie terenu po tym zabiegu na koszt firmy energetycznej. Umotywowałem to tym, że po zimie szczudło zagraża zdrowiu a nawet może i życiu dzieciaków, które tam zapewne będą się bawić oraz tym, że to szczudło + słup + linia napowietrzna zajmują mi sporo miejsca na działce.

Ciekawe czy w ogóle ktoś odpisze. I co ;) 

 

A tego szczudła to ktoś ewidentnie nie miał ochoty wykopać jak przestawiali słup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Powinna jednego fachmana ukatrupić i powiesić przed wejściem na posesję  dla ostrzeżenia dla innych A tak na serio to co wg ciebie Bożenko ma zrobić? siąść na kamieniu płacić i płakać? O ile dobrze pamiętam to ktoś radził aby postraszyła fachmana jednego czy drugiego US, bo nie wystawiał faktur czy cuś w tym stylu ale Baszka ma miękkie serce i nie chciała nic zgłaszać i straszyć to jak jej doradzić? Napisał kolega forumowy prawdę, bez mydlenia i wazeliniarstwa i wcale nie uczyniłem tego z premedytacją ośmieszenia czy wyśmiania tylko po to aby w końcu uzmysłowić Basi co robi nieteges.   
  • Gość Kasia
   eżeli elementy murowe mają powierzchnie boczne profilowane na pióra i wpusty, czyli się wzajemnie zazębiają, spoin się nie wypełnia." Szympi nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
  • Nie ma nic lepszego jak pełne deskowanie. Tak tez myślałem, że to wykonawca będzie kładł te płyty dlatego sobie zażyczył płyty to szybko i metry ubywają. Zrób wstępne krycie z desek. Te 5,5 tys za deskowanie + papa?
  • Szybkie pytanko do was tynkarz powiedział mi że do tynków cementowo wapiennych robionych na 3 razy zastosowanie listew  dylatacyjne przyokiennych to nie za dobry pomysł bo przy obrzutce 3 krotnej  jest za grubo do takich listew.
   Ale mam wątpliwości co do tego przecież listwę może tak przykleić żeby zgrała się z tą grubością tynku czy dobrze myślę ? 
   Pewnie jak zrobili by mi bez tych listew to popęka przy ramach okiennych czy drzwiach wejściowych 
   Proszę mi powiedzieć według was czy musza te listwy dać ? i z tego co widziałem to są o różnych wymiarach szerokościach korytek w które idzie tynk jakie powinny być do tradycyjnych tynków ?
  • Wykonawca . Ale biorąc pod uwagę koszt plyt i robociznę . To 5.5 tys + wkręty , papa , będzie okl 6tys .. nie wiem czy to warto czy nie lepiej po prostu , wywiazka folia Laty kontrlaty i dachówka .. pod spod wełna i tyle . Później tak jak pisałem . Chodzi mi o to czy warto wydawać tyle pieniędzy, czy lepiej zainwestować w dobra watę .. 
 • Popularne tematy

×