Skocz do zawartości

ocieplanie styropianem


Recommended Posts

Witam. Moje pytanie dotyczy ocieplania styropianem trochę teoretyzuję, ale proszę o odpowiedzi bez ironi.

chiałbym ocieplić ściany z gazobetonu styropianem o grubości 20cm. Zastanawia mnie sposób łaczenia ze ścianą:

- pojedyńczą płyte można by montować bez kołków do wysokości 8 m (teoretycznie) wzamacniając tylko kołkami w narożach


- czy można montowac 2 warstwy po 10cm - pierwsza na klej, druga z przesunięciem ale jak przykleić do poprzedniej? czy wystarczy tylko kołkować? jakiej długości musiały by być kołki do gazobetonu, gdzie takie można dostać? ile kołków na taflę styropianu potrzeba?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Takiego sposobu ocieplenia nie przewiduje żadna z dopuszczonych do stosowania technologii. Zaproponowana "metoda" nie ma logicznego uzasadnienia i nie zapewni dostatecznego zamocowania płyt do podłoża.



Też pierwszy raz słyszę żeby mocować płyty styropianu samymi kołkami.
Link do komentarza
[attachment=1353:ocepl.bmp]
płyty ze styropianu (na zdjęciu termoorganika platinum) # 20 cm można przykleić klejem cementowym, jeśli ściana jest równa (YTONG), to można nanieść klej na styropian pacą zębatą, ściana powinna być zagruntowana gruntem i dodatkowo polecam podczas klejenia zaciągać ścianę cieniutką warstwą kleju
znacznie wygodniejsze jest przyklejanie styropianu klejem w piance PU, np. CERESIT CT 25, który nanosi się pistoletem do aplikacji pianki (jak np. przy osadzaniu okien) na płytę styropianu na obwodzie i dodatkowo w poprzek przez środek, ten sposób jest niezwykle łatwy i bardzo skuteczny, płyta z pianą jest bardzo lekka w przeciwieństwie do płyty z naniesionym klejem cementowym
do mocowania styropianu używa się kołków plastikowych o długości 30 cm (dłuższych już nie produkuje się?)
kołki należy wbijać po całkowitym wyschnięciu kleju, min. 24 godz.

ocepl.bmp

ocepl.bmp

Link do komentarza
Cytat

klejenie klejem w piance jest bardziej pewne i trwałe od klejów cementowych (w/g producentów)
nie należy jednak stosować "zwykłych" pianek PU, bo zawierają one rozpuszczalniki od których styropian znika



To jakie jest przeznaczenie zwykłych pianek? Do czego je stosować?
Link do komentarza
Cytat

klejenie klejem w piance jest bardziej pewne i trwałe od klejów cementowych (w/g producentów)
nie należy jednak stosować "zwykłych" pianek PU, bo zawierają one rozpuszczalniki od których styropian znika


Ktoś Ci chyba bzdur naopowiadał pianka poliuretanowa nie rozpuszcza styropianu chyba że czyścik do piany i pistoletów.
Firmy dociepleniowe używają pianki pistoletowej niskoprężnei np.Illbruck do wypełniania nierównych połączeń płyt styropianowych.
Coraz częściej tego wymagają inspektorzy nadzoru.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Moje pytanie dotyczy ocieplania styropianem trochę teoretyzuję, ale proszę o odpowiedzi bez ironi.

czy wystarczy tylko kołkować?



Raczej wystarczy tylko przyklejać - bo to jest właściwe mocowanie, a kołki są tylko uzupełnieniem (na wszelki wypadek, gdyby się płyta odkleiła).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wilgoć wykrapla się z powietrza tam, gdzie to powietrze zostaje ochłodzone. To po prostu konsekwencja zmiany (wzrostu) jego wilgotności względnej wraz ze spadkiem temperatury. Jeżeli trzeba to dokładniej objaśnić, to proszę pisać. Bo to akurat dość ważna kwestia związana chociażby z ze wszystkimi pomieszczeniami użytkowymi, a już z poddaszami w szczególności ze względu na ruch pary wodnej przez ocieplenie dachu.  Tu nam się to przekłada na dwie możliwe sytuacje, w których zakładamy, że rury są nieizolowane.  1. Wentylacja wyciągowa. Usuwamy tą rurą ciepłe ii wilgotne powietrze, obie te cechy ma w szczególności powietrze z łazienki. Jeżeli rura bez izolacji biegnie przez jakąś zimną przestrzeń to ma wychłodzone ścianki. Tak więc wilgoć wykrapla się wewnątrz rury i ścieka ku dołowi. Czy w takiej sytuacji ma dokąd odpłynąć i czy nie grozi to zalaniem wentylatora (najgorszy wariant)? Dlatego najlepiej otulić te rury izolacją cieplną.  2. Odpowietrzenie i napowietrzenie kanalizacji. Tu raczej zimne powietrze zewnętrzne przepływa przez pion i łączące się z nim rury. Zakładamy, że te rury bez izolacji biegną przez jakieś pomieszczenia użytkowe, a więc takie gdzie powietrze jest ciepłe i zawiera względnie dużo wilgoci. Wówczas mamy ryzyko, że para wodna z tego powietrza zacznie nam się skraplać na zimnych zewnętrznych ściankach rur. Tu w zasadzie nie ma innego sposobu zapobiegania problemowi, niż otulenie rur izolacją cieplną.  Mam nadzieję, że opisałem to w sposób zrozumiały.  
    • Skoncentrowałem się na ŚCIEŻCE, NA WYRÓWNANIU ŚCIEŻKI POD COŚ, o ŚCIEŻCE, CHODNICZKI, od którego zacząłeś...       TERAZ, T E R A Z   to wiem...   Po kilkudziesięciu postach...   I nie pieprzę... - doradzam... tak jak kilku innych userów...
    • Żadne "najistotniejsze". Byliście ciekawi szczegółów, to je wyjaśniłem. Ale wyjaśnienia nie były żadną "istotą" tematu, a więc nie mogły też zostać "najistotniejsze", czego nie potrafisz zrozumieć. Wyjaśniłem, że dla mnie najistotniejsza jest wytrzymałość naprawionej warstwy betonu, jej odporność na kruszenie, a Ty pieprzysz o kostkach, suchych betonach, pieprzysz, pieprzysz... i nie potrafisz przestać. Nie moja wina, ze skoncentrowałeś się na własnej zajebistości, a nie na tym co napisano.
    • Początkujący, a już superARCHEOLOG forumowy
    • UMIEM... I skądinąd  nawet wiem, że Ty umiesz pisać...   Ale tu, w tym Twoim wątku, piszesz jak "pierwszak" to znaczy taki user, który tu wpadł pierwszy raz po pomoc, coś napisał, rozwinęła się rozmowa i, dopiero ciągnięty za język, ten "pierwszak" wyjawia najistotniejsze dla sprawy szczegóły...   Doradzać - owszem - umiesz... na wiele tematów... konkretnie, często szczegółowo, aleeee... konkretnie zapytać nie potrafiłeś    Nie chce mi się po zenkowemu analizować i cytować poszczególnych etapów tutejszej "rozmowy" , ale... spróbuj sam - nie podniecając się przeczytać Twoje odpowiedzi, nakierowujące mnie do takich, a nie innych porad i podpowiedzi... tych z kostką... I powtarzam: dane, które wykrzyczałeś w poście #40, powinny znaleźć się najpóźniej w poście #19, o ile nie po #4...   ______________________________________________________________________________________   _______________________________________________________________________________________________   Tak, że tego...   A dużo później okazało się GDZIE, JAKI I PO CO...   Zupełnie jak "pierwszak"        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...