Skocz do zawartości

Jaki styropian na strop teriva pod szlichtę?


Recommended Posts

Witam,

Docieplenie stropu oddzielającego część użytkową od części nieużytkowej wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji cieplnej, która zapewni optymalną ochronę cieplną stropu co pozwoli zapewnić odpowiedni komfort dla użytkowników. Zbyt słaba izolacja stropu będzie powodować duże traty ciepła co przyczyni się do mniejszego komfortu i znacznie większych wydatków związanych z ogrzewaniem. Strumień ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach będzie przemieszczał się w stronę stropu i przy słabym zabezpieczeniu izolacyjnym, strop będzie przewodził ciepło powodując duże starty energii.
W budynku mieszkalnym zaleca się stosowanie materiałów izolacji termicznej stropu o lepszych parametrach izolacyjnych styropianu np. TERMONIUM dach-podłoga (styropian z dodatkiem grafitu) w grubości co najmniej 20 cm. W budynkach wysoko energooszczędnych w przypadku ocieplania stropów stosuję się grubość ocieplenia ponad 30 cm.

Pozdrawiam
Krzysztof Krzemień
Dyrektor Techniczny d/s produktów
Link do komentarza
Witam, teraz sprawa jest prosta dla Inwetora.
Styropiany a nazywane zgodnie z zastosowaniem czyli: FASADA, PARKING, DACH/PODŁOGA etc.
Natomiast grubość izolacji zależy już od standardu budynku, co jest ujęte w projekcie.

O czym wspomniał PRZEDMÓWCA nawiązując do budynków wysoko energooszczędnych.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dla izolacji stropu zastosowanie mają płyty styropianowe KNAUF Therm PRO Fasada/Dach/Podłoga EPS 70 λ 38. Ponieważ poddasze jest nieużytkowe, nie ma potrzeby stosowania styropianów o wyższej gęstości i najlepszych parametrach lambda. Wystarczy ww. rozwiązanie o grubości min. 20 cm.




Można pójść krok dalej, ocieplić jak dla poddasza użytkowego i w razie zmiany planów - czyli adaptacji - mamy gotowe rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 26.09.2016 o 13:59, Pomocnik napisał:

Witam sytuacja wygląda nasepująco jak w opisie poniżej. Dom nowo wybudowany parterowy z poddaszem nieużytkowym - strop teriva zalany 8-10 cm betonem. Jakiej grubości styropian ułożyć na posadzce? Styropian będzie zalany betonem.
Jaki styropian zastosować?

wg mnie przy parterowym domu z nieużytkowym poddaszem oplaca się dać max ocieplenia - nawet 40 - 45cm  - styropian podłogowy bym wybrał .

Dlaczego tak dużo - bo przy parterowym budynku tam będa wielkie straty (duża powierzchnia najwięcej tracaca ciepło. 

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość mhtyl
1 godzinę temu, kawulak napisał:

Z zenkiem się zgadzam (chociaż z mhtylem i stachem bardzo często też) Styropian twardy jest konieczny przy parterowym budynku. Wiele osób jest przekonanych, że największe straty ciepła to stolarka okienna. A to nieprawda, najwięcej ucieka od strony gruntu.

Tylko że  ja ani stach tu się nie wypowiadałem:icon_biggrin: Ale jak już mnie tu wywołano to w domu przy ociepleniu poddasza czy stropu jak w tym przypadku tylko wełna, żadnego styropianu.

Dlaczego wełna? bo jest to domek parterowy z nieużytkowym poddaszem, więc po co jeszcze dodatkowo wylewać wylewkę między stropem a styropianem? to są dodatkowe niepotrzebne koszta, a styropian musi być czymś szczelnym przykryty aby nie dostały się gryzonie, wełna niekoniecznie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tak to wygląda od zewnątrz. Czyli proponujecie tą dziurawkę zbić i zrobić wylewkę? też tak myślałem bo z tych dziur wieje zwłaszcza zimą dlatego przypuszczam stąd sie wziała wilgoć gdy na te dziury wylałem zaprawę...
    • no jasne - chciałoby się OHP zrobić na forum - a Stach   znowu chętnie by tępe łby oświecał słusznymi referatami dla trudnego elementu jako światły inteligent właściwie myślący  i przewodnik dla ciemnych i niedouczonych    wytłuściłem - bo to tekst do kabaretu dobry  ale oddaje twój zacofany sposób myślenia   no wypisz wymaluj egzekutywa partyjna z lat 60 - tych się kłania i radzenie przy baniaku wódki czerwonych półanalfabetów o braniu za mordę bękartów kapitalizmu...   wiem że wspomnienia z młodości sa fajne, człowiek był rześki i skory do działania no ale takimi reminiscencjami bym się nie dzielił  w końcu dobrze że minęło to, co powinno minąć    tu nie szkoła ani hufiec tu są dorośli ludzie, wkolo jaka taka demokracja - komuna się skończyła 30 lat temu obudź się Stachu - jest wolność słowa i myslenia, nie ma politruków do lamania kręgosłupów, przynajmnie na takich forach     otóż to ale najpierw przeczytaj te swoje marzenia z czasów tow. Wiesława a może ty to z jakiejs broszury zacytowałeś? jak znam życie, to pewnie z pamięci bo to były takie teksty, jak mantry powtarzane i celebrowane, dopóki Gierek nie nastał    No nie myslałem, że z takim tekstem wyskoczysz zamordystycznym ale jaja           
    • Witam, może mi ktoś podpowiedzieć, czy taki rodzaj zamocowania komina jak na załączonym zdjęciu jest w porządku? Chodzi mi o odległość - na dole przy podstawie odległość od ściany do końca komina to 107 cm. Komin założony prawie 2 tygodnie temu i nie wiem, czy to jest dobrze zrobione, czy jakiś mocniejszy wiatr nie wyrwie? Oglądałem na YT filmy (niestety już po zamontowaniu u mnie) i firma Poujoulat zaleca (chociaż to nie wymóg) na styropianie podkładkę z blachy, której też jak widać nie mam.
    • Dokręć śruby które wystają ze ściany. Spróbuj o jeden obrót, jak będzie mało, to powtórz. I porządnie dokręć z góry.
    • Polynora sporo ostatnio używałem, rozpręża się tak na moje oko dwukrotnie, czyli tak jak producent określa. Ale jakbym miał to wsadzać do ziemi, to raczej słabo. Od 6tej minuty jest test na chłonność. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...