Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Mam problem z doborem drzwi i ościeżnicy

Recommended Posts

Skrzydła drzwiowe mają znormalizowane wymiary, ale ościeżnice różnią się nieco szerokością i wysokością osadzenia. Każdy producent stolarki podaje wymagane wymiary otworu który w razie potrzeby można nieco zmniejszyć lub poszerzyć. Podane ościeże jest za niskie i za wąskie dla typowych drzwi "80".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile to drzwi wewnętrzne, skrócenie skrzydła wielu modeli nawet i o 10 cm jest możliwe.
Z kolei na osadzenie typowych drzwi 80 cm, szerokość otworu jest o około 5 cm zbyt mała. Jeżeli nadproże jest szerokie, po konsultacji z konstruktorem, można ten otwór poszerzyć. W przeciwnym razie pozostaje wykonać drzwi na wymiar. Ewentualne zwężenie otworu do wymiaru typowych drzwi 70 cm (o 5 cm) dopuszczalne jest tylko w niektórych pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Cytat

O ile to drzwi wewnętrzne, skrócenie skrzydła wielu modeli nawet i o 10 cm jest możliwe.Z tym trzeba uważać, bo niektórzy producenci nie udzielają gwarancji po jakiejkolwiek ingerencji w wymiary drzwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Mam problem z doborem drzwi i ościeżnicy. Otwór w świetle wynosi 200 cm wysokości, 86 cm szerokości, a grubość muru to 17 cm. Jakie powinny być drzwi, a jaka ościeżnica?Z tą "stolarką typową" są często kłopoty. Nie lepiej dokonać zakupu po obmiarze ekipy wykonawczej?? W zasadzie wtedy większość "kłopotów" leży po stronie montera. Dziwne, że projektant nie uwzglednił "stolarki typowej" projektując otwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Cytat

Dziwne, że projektant nie uwzglednił "stolarki typowej" projektując otwory.A gdzie tu mowa o projektancie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
Mógł pozostać po usunięciu starych, nietypowych drzwi, nieprawdaż?

Nie wiemy, czy problem istnieje w domku, nowym domku, remontowanym domku, mieszkaniu nowym, remontowanym starym - zgłaszający problem napisał tyle, że ma problem i, jak to często bywa - niestety - trzeba zgłaszającego za język ciągnąć, żeby wydobyć jakieś szczegóły umożliwiające udzielenie pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mógł pozostać po usunięciu starych, nietypowych drzwi, nieprawdaż?

Nie wiemy, czy problem istnieje w domku, nowym domku, remontowanym domku, mieszkaniu nowym, remontowanym starym - zgłaszający problem napisał tyle, że ma problem i, jak to często bywa - niestety - trzeba zgłaszającego za język ciągnąć, żeby wydobyć jakieś szczegóły umożliwiające udzielenie pomocy...Mogło tak być, ale jak sam stwierdziłeś słusznie, nie wiadomo do końca jak to było. Dlatego zapytałem o projektanta. Skoro jest album stolarki to projektanci raczej się do tego stosują. Inna sprawa, że ekipa murarska może się o kilka cm pomylić i potem wychodzą takie "kwiatki". Zawsze pozostaje zakład stolarski jako ostatnia deska ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No to pójdą na bezroboce i dostaną zasiłek - przez ten miesiąc , dwa. I z oszczędności trochę pożyją. Jest wojna - tak? No to powiedz szczerze: Platforma by lepiej poradziła sobie z pandemią? zaopatrzyła by wszystkich w pensje, zlikwidowala obciążenia podatkowe, zapewniła wszystkim testy i miejsca w szpitalu dla wszystkich podejrzanych? Ustawiła by gospodarkę tak, że przeszłaby suchą nogą przez pandemię i nikt by nie zwalniał pracowników ani nie likwidował działalności gospodarczej?      Jeszcze raz podaję linka do obrazowych aktualnych aktywnych tabel i wykresów:   https://forsal.pl/artykuly/1461198,koronawirus-w-polsce-przyrost-zakazen-koronawirusem-w-polsce-aktualny-wykres.html#przrostzakazen   Można wskaźnikiem myszy najechać na wykres i wyskakują dokładne dane.
  • Wochy nadal  kostucha szaleje +889 zgonów! Zmarły już 10,023 osoby. W 5 tygodni.
  • Znaczy jakiej, żeby Budka nie rządził z Tuskiem z tylnej ławy No nie - jak was czytam - to oczom nie wierzę.  Może wy już chorujecie na tego koronawirusa - chociaż on atakuje płuca, nie mózg.   To znaczy że PiS ma się teraz poddać, oddać władzę i komu - Budce?, Pretendentce nie umiejącej się wysłowić? może Kopacz? - no komu jeszcze??? Może teraz przeprowadzić wybory do Sejmu??? Czy wam naprawdę odpaliło ze strachu, czy - nie wiem z czego???? No ale do czego sie maja przyznać??? Ale za co? Za co??? Bo od czytania głupot niestety się głupieje  No to pokaż tych głodujących i umierajacych w domach.  
  • A co to da, skoro test wychodzi dopiero po paru dniah zakażenia i  w tym czasie delikwent i tak zaraża. A tak idzie na kwarantanne i będzie, co ma być po tygodniu najdalej. Ciekawe, co by zrobił Arłukowicz, albo Dr Kopacz  jako Premier Rzeczywiście przyssali się do tych wyborów bez sensu - i pewnie je i tak przełożą. No ale jak wyborów nie bęzie, to i tak na gospodarkę nie ma wpływu. Piszesz o Anglii, ile dadzą ludziom. Ale Anglia jest bogata, a my stosunkowo biedni. To skąd wziąć tą forsę. Pożyczyć u bogatych, czy sprzedac to co jeszcze poprzednie rządy nie sprzedały? Oczywiście za 10% wartości.   Moim zdaniem mniej więcej rząd robi to co trzeba, pandemia skończy się u nas najdalej do czerwca - a wtedy gospodarka ruszy z kopyta. Już cytowałem, jak to welki biznes się burzy, że Polska dała na tarczę tylko 40 razy mniej niż USA. No i że będąstratni - a nie powinni. No to ile ma dać rząd - bo chyba nie jesteśmy tylko 40 razy mniej bogaci, niż USA. 
  • No i co się stało? Że 60-latek będzie mogł kogoś upoważnić do głosowania i że ci na kwarantannie będą mogli głosować przez internet?  To co - uważacie, że mają iść do głosowania z kwarantanny, czy odebrać im prawo głosowania? Bez sensu - a opozycja zamiast wziąść sie do roboty, to pierdoły opowiadają, jak by to pomogli, tylko zapomnieli, że przecież "piniendzy nie było" dla ludzi, jak rządzili. raczej nie - wyłapią tych przybyłych chorych i co się da, wyleczą. Nie dopuszczą ich do reszty. Tak zresztą - jak i u nas. Glownie zagrożeniem sa przybywający do nas - to od nich są zarażnia.   znaczy dzisiaj 4000. Po co te fałszerstwa - co ci to daje? Ale co ty opowiadasz? Przecież w ustawie chodzi o ludzi, którzy mają prawo wyborcze. Ustawa im wykonanie tego prawa tylko umożliwia.   Nikt tutaj tych ludzi nie dodał, nie nadał im praw wyborczych. Czy was kompletne zaślepiło? No to ilu takich umarło na kwarantannie?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...