Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
maximer06

Zielone ściany?

szukam fajnego sposobu na aranżacje ścian i znalazłem coś w stylu zielonych ścian GardenSpot (niżej zdjęcie)

mozecie powiedziec czy widzieliscie cos takiego na zywo i czy faktycznie robi to takie wrazenie?
jesli ktos rowniez wie ile kosztuje zrobienie czegos takiego i dodatkowo utrzymanie bede wdzieczny
pozdrawiam icon_smile.gif

Robi wrażenie, ogromne, proporcjonalnie do wielkości ściany.
Na żywo, w plenerze podobną ścianę widziałem w Paryżu - kilkaset metrów kwadratowych zieleni. Było to o ile dobrze pamiętam wzdłuż ogrodzenia ogrodu botanicznego.
Wewnątrz pomieszczeń, to podobna ściana do tej ze zdjęcia jest w hotelu Narvil.
Ceny? Spróbuj zadzwonić na tel. z tej, albo z podobnej strony.

oj na zdjęciu robi wrażenie! Pierwszy raz coś takiego widzę. We wnętrzu też na pewno wygląda imponująco, jednak nie jestem do końca przekonana zrobiłabym sobie coś takiego w domu. Wszystko zależy od stylu i wielkości wnętrza. Jeżeli ktoś ma do zagospodarowania wielką ścianę to taka zieleń może wyglądać rewelacyjnie icon_biggrin.gif
  • Lubię to 1

Istnieją gotowe moduły do realizacji projektów ogrodów wertykalnych. Cena zależy oczywiście od wielkości ściany na jakiej ma się znaleźć aranżacja. Pojedyncze moduły składa się ze sobą tworząc całe powierzchnie. Koszt jednego modułu to 23zł. Do tego należy doliczyć koszt instalacji nawadniającej i roślin. Montaż takiej ścianki jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Efekt końcowy rzeczywiście jest Wyjątkowy.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

DSC01446.jpg

Mi to się kojarzy od razu z jedną ze ścian w Afrykarium w ZOO we Wrocławiu. Ładnie to wygląda, przyjemnie dla oka, ale ja od razu widzę tę wilgoć na ścianie za roślinami...

Faktycznie trzeba by było to zrobić na specjalnych modułach i mieć dobrą wentylację w pomieszczeniu.
  • Lubię to 1

Wygląda imponująco aczkolwiek wydaje mi się że taka ściana wpasowałaby się do dużych wnętrz o bardzo dobrej wentylacji. Pozatym myślę że utrzymanie takiej zielonej ściany byłoby na dłuższą metę trochę uciążliwe.. W zwykłym m4 lepiej udekowrować sobie przestrzeń kilkoma roślinami. Pozdrawiam,
Marcin

Wpiszcie sobie zielona ściana lub plant wall do google. Setki przykładów.

Problem w tym, że to drogie rozwiązanie.
Nawadnianiem steruje minikomputer w układzie zamkniętym - dolewa się tylko wodę z pożywką.
Przy oddaleniu od okna obligatoryjnie konieczne jest doświetlanie silnymi reflektorami. Większość zdjęć kadruje się, by tych lamp nie było widać.

Oczywiście cała konstrukcja jest izolowana od strony ściany. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

no robi ogromne wrażenie, trzeba przyznacć. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego - ogród na ścianie ;)

Cytat

no faktycznie niezłe, ale nie jestem pewnien czy chchciałbym cos takiego u siebie.

Może dziwne pytanie, ale musze je zadać- te rosliny są żywe? Mega podoba mi się to rozwiązanie, ale boję się, że z moim talentem do roslin, mogą długo nie wytrzymać icon_smile.gif

Bardzo ładnie to wygląda, ale podobny efekt można uzyskać montując na ścianie fototapetę np 3D. Sama zastosowałam takie rozwiązanie w domu i moim zdaniem jest ono o wiele praktyczniejsze, tańsze i mniej pracochłonne, a przede wszystkim łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.11759601_664192263717944_378581542_n-150x150.jpg.c6fb4dec852c8e673061d39f3686fe49.jpg

• Smutny 1

1 godzinę temu, roksana napisał:

Bardzo ładnie to wygląda, ale podobny efekt można uzyskać montując na ścianie fototapetę np 3D. Sama zastosowałam takie rozwiązanie w domu i moim zdaniem jest ono o wiele praktyczniejsze, tańsze i mniej pracochłonne, a przede wszystkim łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.11759601_664192263717944_378581542_n-150x150.jpg.c6fb4dec852c8e673061d39f3686fe49.jpg

Ty tak na poważnie, czy jaja sobie robisz?

Porównujesz nieporównywalne.  "Podobny efekt" uzyskasz ustawiając sobie tapetę z błękitnym morzem i palmami na pulpicie, zamiast wyjazdu na urlop w takie miejsce. Praktyczniej, taniej i mniej pracochłonnie. 

• Lubię to 1

Efekt ścian z zielonych kwiatów jest niesamowity. Nigdy nie widziałam czegoś takie na żywo, a szkoda:( Fototapeta na pewno nie uzyska takiego samego efektu jak prawdziwa roślinność.

Tzw. pionowe ogrody są ostatnio modne. Rośliny powieszone w kieszonkach na metalowej ramie można zamontować wewnątrz i na zewnątrz domu. Odpowiednio dobrane gatunki będą rosły w cieniu oraz w miejscu silnie nasłonecznionym. Woda i minerały dostarczane są automatycznie za pomocą specjalnego sprzętu.
Zaletą takiego „ogródka” jest to, że zajmuje mało miejsca i wygląda oryginalnie. Trzeba jednak uważać, żeby nie doszło do zawilgocenia ściany.
Możemy w ten sposób stworzyć np. ogródek ziołowy – sadząc niskie zioła, jak oregano czy tymianek.
Na zewnątrz dobrze sprawdzą się niewysokie byliny i mchy.

Na zewnątrz w naszym klimacie to się słabo sprawdza z powodu suszy fizjologicznej zimą. 

Praktycznie do wyboru są jedynie sukulenty , jak rozchodniki i rojniki. 

Wewnątrz zasadniczo stosuje się gatunki cienioznośne (skrzydłokwiat, monstera, bluszcze, scindapsus, maranty) ze względu na niekorzystny rozkład światła dla roślin na takiej ścianie (stąd właśnie konieczność doświetlania). A i tak co jakiś czas zdarza się, że rośliny trzeba wymieniać na nowe, bo zamierają. Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest dla nich wymarzone siedlisko. 

Ostatnio widziałam takie ściany zrobione z roślin sztucznych.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

52 minuty temu, Elfir napisał:

Ostatnio widziałam takie ściany zrobione z roślin sztucznych.

To chyba niewiele różniło od fototapety - no, tapeta nie ma trzeciego wymiaru :bezradny:

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się