Skocz do zawartości

rekuperator do domu 165m^2 kubatura 600m^3


allshaq

Recommended Posts

witam, jak w tamcie jaka centralke wybrac do domku i powierzchni 165m i kubaturze 600m - projekt to Melite II.
sprzedawcy proponuja mi dosc drogie rozwiazania za 7000zl z centralkami o wysokiej wydajnosci 600m^3/h - czy to ma sens ? czy moze jednak cos tanszego ? oczywiscie bede mial GWC.

dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Link do komentarza
opory oporami a moja instalacja to taka troche samorobka robiona z projektu zakupionego na allegro i troszke przerobionego przeze mnie. podejrzewam, ze zadne wydajnosci i opory nie byly tu liczone, tylko po jedym nawiewie/wywiewie z kazdego pokoju (zaleznie od rodzaju pomieszczenia), wiec nie jest to takie istotne. pytanie brzmi tylko czy jest mi potrzebny az tak mocny rekuperator czy wystarczy slabszy ?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Bez obrazy, ale to wybieranie sprzętu kompletnie od niewłaściwej strony. Z wentylatorami i centralami wentylacyjnymi jest tak jak z pompami do wody, tzn. przepływ (wydajność) zależy od oporów przepływu. 350 m3 "przerzuci" nawet wentylatorek w obudowie komputera, tyle że przy praktycznie zerowych oporach. Z centralką wentylacyjną masz tak samo. Te 350 m3 może być i owszem osiągane, ale przy znacznie mniejszych oporach spowodowanych przez kanały. A u Ciebie zostanie np. połowa z tej wydajności.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
A myśleliście o wentylacji mieszkania z użyciem pompy ciepła?


Mamy takie rozwiązania: Moduł wentylacji mieszkania Vitovent 300-F to idealne uzupełnienie pompy ciepła. Moc grzewcza połączonych urządzeń wynosi od 3 do 10,6 kW i zajmują one niewiele miejsca. Ten zestaw urządzeń jest polecane szczególnie do utrzymywania odpowiedniej temperatury powietrza.

Moduł wentylacyjny jest podłączony bezpośrednio do pompy ciepła. W tym celu potrzebne są tylko dwa przepusty ścienne na potrzeby prowadzenia powietrza. Wszystkie ustawienia są wprowadzane przez regulator pompy ciepła, wspólny moduł zdalnego sterowania lub aplikację Vitotrol zainstalowaną w smartfonie. Eksploatacja pompy ciepła i wentylacji są do siebie automatycznie dostrajane. Opcjonalnie można zastosować dogrzewanie powietrza.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...