Skocz do zawartości

Budowa ogrodu zimowego - krok po kroku


Recommended Posts

Gość Sebastian Łokociejewski
Napisano
Cennik usług jest dosyć przesadzony , bo zależny jest od wielu rzeczy (materiału , części , dodatkowych uzdobnień)
  • 2 miesiące temu...
Gość PiotrKubiak
Napisano
Mój znajomy ma taki ogród. Coś wspaniałego, szczególnie zimą.
Napisano (edytowany)
Mój znajomy też ma, jeszcze ma. Ale widziałem i radzę nie wchodzić w konstrukcję drewnianą bo po 10 latach wszystko zaczyna się sypać. Choć pewnie drewno egzotyczne zniesie większy upływ czasu.
Sam ogród zgadzam się że jest cacy. icon_smile.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
  • 2 lata temu...
Napisano
treść artykułu sensowna i napisana trafnie najważniejszym parametrem jest tu doświadczenie firmy której powierzymy wykonanie i montaż ogrodu zimowego i tym samym nasze pieniądze i marzenia. Proponuje sprawdzić to przed podjęciem decyzji. Ważne jest aby nie podpisywać umowy z kimś komu się tylko wydaje że umie wyprodukować ogród zimowy. Tu jest potrzebne wieloletnie doświadczenie i wsparcie systemodawców w postaci programów projektowych na bazie których można poprawnie wyliczyć statykę dachu oraz wykonać inne obliczenia dotyczące wykonania konstrukcji oraz bezpiecznego użytkowania ogrodu zimowego
Napisano

Marzy mi się taki ogród zimowy, ale w małej miejscowości gdzie mieszkam, znalezienie prawdziwych fachowców, a nie "Pana Zdziska od wszystkiego" jest naprawdę trudne. A nie chcę właśnie korzystać z pomocy "złotej rączki", bo niestety kończy się to przeważnie jak na usterce - krzywo, brzydko, byle jak.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

bardzo dobry artykuł, dużo informacji i konkretów :)

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Pytanie tylko jedno pozostaje? Czy firmy z drugiego końca Polski mają zaplecze odpowiednie do prowadzenia robót dalej niż w promieniu 50 km od siedziby?

Dnia 24.07.2015 o 15:44, demo napisał:

Mój znajomy też ma, jeszcze ma. Ale widziałem i radzę nie wchodzić w konstrukcję drewnianą bo po 10 latach wszystko zaczyna się sypać. Choć pewnie drewno egzotyczne zniesie większy upływ czasu.
Sam ogród zgadzam się że jest cacy. :icon_smile:

A nasza sosna nie da rady? Chałupy z drewna stoją latami, okna drewniane wytrzymują dłużej niż 10 lat to może taka oranżeria też wytrzyma upływ czasu i po 10 latach się nie rozpadnie?

Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Czy firmy z drugiego końca Polski mają zaplecze odpowiednie do prowadzenia robót dalej niż w promieniu 50 km od siedziby?

Tu raczej nie o zaplecze chodzi, a o dopłatę, którą klient poniesie w związku z dojazdem, zakwaterowaniem i delegacyjnym.

 

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Chałupy z drewna stoją latami

A no stoją. Ale mało już takiego drzewa w lasach. A gdy się już trafi to cena adekwatna do jakości. Tarcica kupowana w granicach 700-1000 zł netto za m3 nie przeżyje trzech pokoleń. Nie oszukujmy się.

Napisano

No to albo o techniczne chodzi, albo o kadrowe...

37 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Wiadomo, że zapłaci inwestor - wszystko zależy od umowy.

Cena podana, zaakceptowana, umowa na zakres oraz gwarancję spisana i można jechać choćby i 500km :)

  • 7 miesiące temu...
Napisano
Dzień dobry, Na końcu artykułu: https://budujemydom.pl/ogrod/19345-budowa-ogrodu-zimowego-krok-po-kroku jest cennik, z jakiej firmy Państwo go wzięli, będę wdzięczny za informację, bo chcę zbudować ogród zimowy i wszyscy wykonawcy oferują ceny średnio trzy razy wyższe :( Ukłony, Piotr
Napisano
52 minuty temu, Gość Piotr napisał:

Dzień dobry, Na końcu artykułu: https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/a/19345-budowa-ogrodu-zimowego-krok-po-kroku jest cennik, z jakiej firmy Państwo go wzięli, będę wdzięczny za informację, bo chcę zbudować ogród zimowy i wszyscy wykonawcy oferują ceny średnio trzy razy wyższe :( Ukłony, Piotr

Ceny proszę potraktować jako orientacyjne z rynku a nie ofertę konkretnej firmy. Oczywiście sprawdzimy ceny i zaktualizujemy, jeśli będą znaczne rozbieżności.

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anna  Gość
Napisano
Brakuje informacji o sprawach formalnych-urzędowych wykonania obiektu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...