Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Olleo

Jak wykonać ogrodzenie?

Cześć,

Chcę wykonać ogrodzenie, jak na załączonym obrazku.

Efekt końcowy ma wyglądać mniej więcej tak:

więc sztachety muszą być kręcone do stalowych profili (rygli). Potrzebuję rozwiązać parę kwestii technologicznych:
- sposób montażu rygli do stalowych słupków
- wybrać słupki - jaka grubość ścianki i jaki przekrój? Cynkowane? Malowane?
- jaki przekrój, grubość itd. słupków pod furtki (standardowa + do śmietnika)?
- lać fundament pod bramę przesuwną od razu, czy zostawić to na później ekipie?

DSC01446.jpg

0

Cytat

sztachety muszą być kręcone do stalowych profili (rygli). Potrzebuję rozwiązać parę kwestii technologicznych:
- sposób montażu rygli do stalowych słupków
- wybrać słupki - jaka grubość ścianki i jaki przekrój? Cynkowane? Malowane?
- jaki przekrój, grubość itd. słupków pod furtki (standardowa + do śmietnika)?
- lać fundament pod bramę przesuwną od razu, czy zostawić to na później ekipie?

Jakbym mój płot widział.
1. Ja spawałem wąsy (płaskownik) do słupków i potem profil przykręcałem do wąsa pojedynczymi śrubami M8.
Miało to tę zaletę, że jak mi ciężarówka wjechała centralnie w przęsło, to zerwały się śruby od wąsów, profil wygiął się regularnie i przęsło odpadło w komplecie. Tylko dwie sztachety były uszkodzone, a słupki niemal nie drgnęły. I fundament też ocalał. I wszystko dało się wyprostować, teraz nie ma śladu po kolizji.
2. Jakie to ma znaczenie? Przecież nie będziesz robił zapory przeciwczołgowej! Wystarczy więc takie, żeby Ci pijany sasiad nie zawalił płotu.
3. Pod furtkę takie jak wszystkie. Może dałbym nieco dłuższe na wszelki wypadek, czyli więcej zagłębione. Czyli u mnie zwykła czarna rura dwucalowa.
4. Zostawiłbym ekipie. Nigdy nie wiadomo co trzeba będzie pod bramą poprowadzić, jakieś kable, dreny, jaka głębokość, zbrojenie itd, itp. Nie twórz okazji do narzekania na poprzedników. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
0

Cytat

Jakbym mój płot widział.
1. Ja spawałem wąsy (płaskownik) do słupków i potem profil przykręcałem do wąsa pojedynczymi śrubami M8.

masz ocynkowane slupki? nie wiem, jak wyglada kwestia spawania ocynkowanej blachy
Cytat

2. Jakie to ma znaczenie? Przecież nie będziesz robił zapory przeciwczołgowej! Wystarczy więc takie, żeby Ci pijany sasiad nie zawalił płotu.

nie mam doswiadczenia i nie wiem, jaka grubosc scianki potrzebna, zeby 2m przeslo ze sztachetami jej nie wygielo, albo wiatr napierajacy na taki "zagiel" nie polozyl.
0

Cytat

masz ocynkowane slupki? nie wiem, jak wyglada kwestia spawania ocynkowanej blachy

nie mam doswiadczenia i nie wiem, jaka grubosc scianki potrzebna, zeby 2m przeslo ze sztachetami jej nie wygielo, albo wiatr napierajacy na taki "zagiel" nie polozyl.

Należy usunąć warstwę ocynku w miejscu planowanego szwu ,z marginesem ok 10mm.
Zapobiegnie to zanieczyszczeniu samej spoiny,oraz ułatwi-umożliwi samo spawanie.
0

Takie przęsło trochę będzie ważyć.
Ja zamiast słupków dałbym jakiś solidniejszy (od słupka) dwuteownik stalowy np. 50x100
Dopiero do niego spawać wąsy.
0

Cytat

Należy usunąć warstwę ocynku w miejscu planowanego szwu ,z marginesem ok 10mm.
Zapobiegnie to zanieczyszczeniu samej spoiny,oraz ułatwi-umożliwi samo spawanie.

Czy ktos widzial gdzies systemowe obejmy roznych rozmiarow? Cos takiego, jak to:

Tutaj system tylko pod jeden wymiar - 35x35mm. Koszt kompletu 30 zl (4 obejmy) + slupek 51x51x2400mm 140zl. "ocynk ogniowy, czyszczenie fosforowe, powłokę epoksydową oraz lakier proszkowy.", 20 lat gwarancji przed korozja.

Znalazlem 1 (slownie: jedna) taka oferte w znanych mi internetach. Niestety rygli poziomych pod sztachety nie sprzedaja.

Interesuja mnie tez slupki z nawierconymi juz przed cynkowaniem i lakierowaniem otworami montazowymi pod uchwyty dowolne, np. zwykle stalowe katowniki.
0

Odświeżę bo potrzebuję porady/pomocy.

Planowałem ogrodzenie z siatki a od frontu z paneli. Ale zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem. Czy wkopanie profili na około metr, rozciągnięcie pomiędzy nimi płaskowników i do tego dokręcenie sztachet wytrzymałoby taki ciężar? Czy musiałbym to bardziej wzmacniać?
0

Cytat

Odświeżę bo potrzebuję porady/pomocy.

Planowałem ogrodzenie z siatki a od frontu z paneli. Ale zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem. Czy wkopanie profili na około metr, rozciągnięcie pomiędzy nimi płaskowników i do tego dokręcenie sztachet wytrzymałoby taki ciężar? Czy musiałbym to bardziej wzmacniać?

1. Na metr? Chce Ci sie tyle kopać? Ja mam słupki najwyżej 50 cm w ziemi, oczywiście oblane betonem. Czarne słupki, malowane.
2. Płaskownik jest nie najlepszy. Albo profil kwadratowy, albo ceownik. Może być gięty.
3. Wzmacniać? Jak rząd przyjmie uchodźców to może...

Sztachety tylko z olchy, nie daj se wcisnąć innego materiału.
0

Cytat

1. Na metr? Chce Ci sie tyle kopać? Ja mam słupki najwyżej 50 cm w ziemi, oczywiście oblane betonem. Czarne słupki, malowane.
2. Płaskownik jest nie najlepszy. Albo profil kwadratowy, albo ceownik. Może być gięty.
3. Wzmacniać? Jak rząd przyjmie uchodźców to może...

Sztachety tylko z olchy, nie daj se wcisnąć innego materiału.

1. Świdrem glebowym załatwię sprawę - przynajmniej taką nadzieję mam....
2. Nie nie płaskownik - mam możliwość kupienia (nie wiem jak fachowo się to nazywa) "kwadratowych" rur 4cm x 4cm - nada się toto? I właśnie chciałem się upewnić czy przykręcone poprzeczki z takiego samego profilu do słupków nadadzą się do utrzymania sztachet?
3. icon_smile.gif

Z olchy powiadasz. Zapisałem/zapamiętałem.
0

A jakie ogrodzenie oraz bramę polecilibyście do ogrodzenia posiadłości po której biegają dwa psy?

0

dobre panelowe na podmurówce najlepiej h=30cm co by psy nie ryły pod spodem

dobre znaczy się nie z castoramy itp.  bo to jest papier nie płot.

Panel drut fi 5mm oczko 50x200 , słupki ze scianką 2mm,  brama pod system panelowy taka jak ogrodzenie, przesuwna czy rozwierna to bez znaczenia.

Napisz skąd jesteś, pomogę namierzyć jakiegoś dobrego dostawcę w okolicy

0

Myślałem jeszcze nad takim rozwiązaniem:

Konkretnie coś takiego: Prz%C4%99s%C5%82oP-1-1024x488.jpg

Czyli bez typowej podmurówki, ale z takimi płytami zamontowanymi do podłoża.

0

Owszem to też jest dobre rozwiązanie

Napewno jest sztywniejsze i bardziej wytrzymałe niż panele, przy psach będzie na duży +

Będzie też nieco droższe ale raczej bez tragedii, ważne aby nie kierować się tylko ceną .... niech to będzie droższe ale ocynkowane, pozwoli Ci zapomnieć o potrzebie przemalowywania korodujących zakamarków i zacieków z niedomalowanych miejsc.

Wystrzegaj się takich "papierowych" płotów z Casto-marketów bo osiwiejesz z nerwów malując to co sezon :)

Płyta podmurówkowa na ceownikach ( tzw. jednoelementowa) może być stosowana wszędzie, panel palisada , siatka, ... nie ma znaczenia, byle byłoby do czego ceownik przykręcić,

U Ciebie jak znalazł, śmiało zakładać

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• FAQ, czyli jak poruszać się po Forum

• Najnowsze posty

• Się zaczęło. Brygada kolegi Parkiet buduję drewnianą ścianę

• Witam   No to i ja napiszę kilka zdań na temat drzwi. Prowadzę działalność polegającą na remontach budowlanych i miałem styczność z wieloma producentami drzwi. Niestety dochodzę do wniosku, że w Polsce NIKT nie produkuje dobrych drzwi !  Działalność prowadzę w Niemczech i jako lokalny patriota postanowiłem dać zarobić polskim firmom... i to był błąd kosztujący mnie wiele czasu i nerwów. Nie wiem czy firma Windoor wie, że za moją sprawą ich drzwi zaistniały na rynku niemieckim - i na tym powody do dumy się kończą, bo jak zaistniały tak wylądowały w koszu na śmieci... wiadomo klient niemiecki jest bardziej wymagający i bogatszy  Moja klientka stwierdziła, że odżałuje te pieniądze wydane na drzwi z Polski, bo drzwi mają być w jej domu kilkanaście lat i stwierdziła, że taniej będzie zakupić proste drzwi w niemieckim markecie budowlanym, niż za chwilę te z Windoora wymieniać. O co chodziło ? ano o to, że skrzydła drzwi były zwichrowane (tzw. łódki) i nie dolegały do ościeżnicy, porysowane, ościeżnice po złożeniu na składaniach pionowych belek z górną belką miały szczeliny i nic nie pomagało poza silikonem (a chyba nie o to chodzi ?). Były to ościeżnice regulowane (bo głównie tylko takie się instaluje w DE) czyli nie tak tanie... zdziwiło mnie, że ościeżnica szer 48cm - o czym nikt nie informuje na stronie producenta - posiada pionowe belki składające się z 6 elementów i wewnątrz ościeżnicy wyraźnie widoczne jest składanie... oczywiście niezbyt estetycznie dopasowane. Rok wcześniej także w DE instalowałem ościeżnice i drzwi (Classic) w/w firmy i nauczony doświadczeniem poprosiłem o dokładne sprawdzenie jakości wysyłanych drzwi i ościeżnic... efekty "sprawdzenia" opisałem wyżej. Po tej przygodzie stwierdziłem, że Windoor u mnie już nie istnieje, bo szkoda mi zdrowia i czasu.   Następnym "na tapecie" producentem był znacznie droższy od Windoora producent "drzwi dobrych wnętrz" czyli DRE. Dwa lata temu zainstalowałem drzwi (Finea - 600zł skrzydło) tego producenta wraz z ościeżnicami regulowanymi oczywiście oraz dwoma skrzydłami szklanymi (Galla 02 prawie 700zł za samo skrzydło) i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku (spasowanie, jakość) poza drobnym zgrzytem w postaci nieusuwalnych plam na matowych dekorach skrzydeł szklanych. Producent odesłał mnie po pomoc do firmy dostarczającej te szyby i tam zostałem poinformowany o błędnym pakowaniu świeżych tafli szklanych w papier powodujący te plamy w połączeniu z wilgocią i  zasugerowano mi czyszczenie octem, co oczywiście nie pomogło... na szczęście klientka nie zwróciła na to uwagi. W ub roku na kolejnej budowie klientka wybrała sobie drzwi DRE Classic białe (Niemcy lubią biel i klasyczne formy) oraz szklane (także Galla 02), ja drzwi zamówiłem i dostarczyłem. Po zainstalowaniu okazało się, że drzwi Classic niewiele różnią się jakością od Windoora, poza ponad 3 krotnie wyższą ceną ! Ramki nie przylegające do dekorów (szpary kilka milimetrów), podziurawione tackerem (co na białym jest mocno widoczne) i zwichrowane (kolejne łódki) - więc oczywiście silikon i pędzel z farbą w ruch - tylko czy o to chodzi w mojej pracy ? ja w imieniu klienta płacę nie mało, a w zamian muszę poprawiać producenta ! Drzwi szklane pakowane nadal w poprzedni sposób i oczywiście z plamami nie do usunięcia. Zresztą sposób pakowania w DRE to porażka: miękki styropian rozlatujący się w rękach i cieniutka folia...    Po tych doświadczeniach doradzam klientom zakup drzwi w markecie np. Hornbach sprzedaje drzwi Pertura w cenie 82€ ale one przynajmniej nie są zwichrowane, porysowane i z... gwarancją   Po pierwszym montażu tych drzwi Pertura postanowiłem jak zawsze zdjąć skrzydło i dolną część zabezpieczyć farbą (aby ne podsiąkały wodą podczas wycierania podłogi) i zdziwiłem się, że te są już pomalowane... a nasze są zawsze surowe   O Classenie nawet się nie wypowiadam... może jeszcze dam szansę firmie Porta - kto wie, pomyślę i wezmę pod uwagę także ewentualne reklamacje, bo jak wspomniał ktoś wyżej w DE wygląda to diametralnie inaczej niż w PL - tam nikt nie próbuje nic nikomu udowadniać i bez zbędnych przepychanek wymienia lub zwraca kasę i przeprasza za kłopot. pozdrawiam i życzę szczęścia w zakupach stolarki.
    • Myślę, że Toyoty mają dobre osiągi, są przy tym w niezłych cenach. Ewentualnie jak Toyota jest za droga to może Linde. Generalnie ja jednak poszedłbym w wynajem wózków zamiast kupować od razu na własność, chyba że rzeczywiście będziesz dużo i długo korzystać. Z drugiej strony serwis też swoje kosztuje. Polecam sprawdzić na http://cwwblum.com/ , tam w zasadzie jest wszystko, co trzeba wiedzieć. No i oczywiście zwróć uwagę na wszystko o czym pisze xavier86, widać że chlop zna się na rzeczy.
    • Skoro była Trzebinia i Warszawa, to czas na Poznań.  Jeśli ktoś szuka firmy w Wielkopolsce, to polecam http://kominki-ratajczak.pl/ . I tanio i dobrze, są i kominki i wkłady kominowe, do tego można znaleźć tam trochę nowoczesnych realizacji. 
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi