Skocz do zawartości

Kiedy opłaca się inwestować w okna pasywne?


Recommended Posts

W kalkulacjach energochłonności podaje się porównanie do grzejników elektrycznych.
A jak się przedstawia porównanie z podłogówką zasilaną kotłem elektrycznym?
Bo u mnie wyszło najtaniej w budowie i eksploatacji - dom 120m2.
Link do komentarza
Moim zdaniem zawsze opłaca się zastosować energooszczędne rozwiązania. Jak by każdy liczył ile wyłożył pieniędzy na energooszczędne systemy w domu to nikt by tego nie robił. Moim zdaniem jeżeli ktoś bierze kredyt na dom to nie pozwoli sobie na takie systemy. Ale jeżeli ktoś ma dość pokaźną sumkę w gotówce to prościej mu zainwestować więcej na początku a później poczuje różnice co roku w kosztach ogrzewania. Edytowano przez Marchos87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Gość Krzysztof
Problem jest też taki, że okno oknu nie równe. Co więcej, ciepło ucieka także wokolo okna. Dlatego instalacja profili, czy listw podokiennych, jest niezbędna. Inaczej straty będą dużo większe niezależnie od tego jak teoretycznie okno może być oszczędne.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się, budownictwo pasywne bujnie kwitnie w Niemczech czy w Skandynawii i nas czeka ta sama droga. Na razie rynek okien pasywnych w Polsce nie jest zbyt bogaty, i warto zauważyć – niektóre firmy wciąż jeszcze nie potrafią przeprowadzać tzw. ciepłego montażu. Bez fachowego producenta i wykonawcy na pewno więc nie warto inwestować w pasywne okna. Pozytywny sygnał – jakiś czas temu powstała grupa producentów spełniających rygorystyczne, niemieckie standardy produkcji i montażu okien, gdyby ktoś się chciał decydować na wysoko energooszczędne lub pasywne okna.

Link do komentarza

Rynek okien pasywnych rozwija się bardzo dynamicznie także w Polsce i obserwujemy wzrost liczby producentów, którzy oferują tego typu rozwiązania. 

Jako polski producent rozumiemy oczekiwania klientów oraz aktualne potrzeby rynku, który wymaga szerokiej oferty okien dla domów pasywnych. Z tej potrzeby zrodził się jeden z naszych najbardziej uznanych produktów w tej kategorii - okna Winergetic Premium Passive. Posiadają one między innymi certyfikat instytutu badawczego IFG w Rosenheim.

Unia Europejska wymaga od producentów spełniania coraz bardziej wyśrubowanych norm przenikalności cieplnej dla swoich okien. Technologia izolacji termicznej ma jednak swoje ograniczenia, dlatego Oknoplast rozwija także pozostałe właściwości okien - np. oferując większą powierzchnię szklenia, co powoli przeradza się w nowy trend.

Montaż ciepły znajduje się w stałej ofercie naszych partnerów handlowych - wszelkie informacje kontaktowe znajdują się w tym miejscu: https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

wyliczenia zawierają jeden logiczny błąd -nie uwzględniają odsetka traconej energii przez oszklenie. Jeżeli mamy ekstra ciepłe fundamenty, ściany, dach to oszklenie musi być pasywne - w przeciwnym wypadku pozbywamy się zaoszczędzonego ciepła !!! W tenczas okna takie zwrócą się niemal po kilku latach (dom pasywny nie wymaga ŻADNEGO ogrzewania)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzięki za wskazówki, zacznę od pleców i dam znać jak poszło. 
    • Cześć,  chyba znajduję się w sytuacji beznadziejnej. Od paru lat staram się uzyskać od naszej gminy informacje o możliwości jakie mam na działce rolnej rodziców, którzy chcą część tej działki wydzielić i przepisać mi, abym mógł się na niej wybudować. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.   Rodzice posiadają działkę rolną o powierzchni 0,8ha (tylko tato jest rolnikiem), działkę rolną dostała mama w spadku po babci. Rodzice tę działkę dzierżawią komuś innemu, sami jej nie uprawiają. Na tej powierzchni działki są trzy klasy ziemi, klasa RII, klasa RIIIa i RIIIb. Chcieliby wydzielić z tego około 16 arów i przepisać je na mnie (nie jestem rolnikiem) abym wraz z rodziną mógł się tam wybudować. Niestety akurat na granicy naszej działki kończy się przeznaczenie terenów pod zabudowy na planie zagospodarowania przestrzennego gminy (co ciekawe działka pod naszą ma klasę II i jest w pełni przewidziana pod zabudowę...).  Staraliśmy się już w gminie o to aby uwzględnić naszą działkę podczas aktualnego planowania jako działkę przeznaczoną pod zabudowę. Niestety, spotkaliśmy się z odmową, która była argumentowana tym, że gmina już prawie osiągnęła 100% limitu jaki mogła wykorzystać na przeznaczenie terenów pod zabudowy (nie wiem czy nas zbyli, czy rzeczywiście jest coś takiego, ale nadal zbierają wnioski od ludzi).   Próbowaliśmy dowiedzieć się co w takim wypadku mamy zrobić aby móc się tam wybudować. W gminie dostaliśmy informację o wystąpieniu o WZ, ale powiedziano nam też, że wysoka klasa ziemi to pewna odmowa. Czytałem też o nowelizacji ustawy z 2023 roku, która praktycznie to uniemożliwia. Ręce opadły. Niestety na innych działkach rolnych rodziców nie ma jak się budować bo są w szczerym polu, bez dostępu do wody, dojazdu i prądu. Jedynie ta działka jest położona przy zabudowaniach, drodze i dostępnie do sieci wody.   Czy mamy w ogóle jeszcze jakieś opcje, aby załatwić tę sprawę? Wiemy, że jest jeszcze coś takiego jak budowa zagrodowa, ale tutaj informacji o wymaganiach jest tyle, że sam już nie wiem które są prawdziwe, a które nie. Jeśli, zostaje nam tylko taka opcja, prosiłbym również o podpowiedź jak załatwić to w ten sposób i jakie wymagania musimy spełnić.   Jeżeli potrzeba, podeślę jaka to gmina i działka, proszę dać znać.   Wiem, że możemy kupić działkę budowlaną, ale niestety w naszych okolicach to koszty grubo powyżej 100 tyś zł i zanim to zrobimy, wolę się upewnić że wyczerpałem już wszystkie możliwości.   Przepraszam za troszkę narzekania, ale strasznie to irytujące, że człowiek nie może wybudować się na własnym kawałku ziemi, a przez urzędy traktowany jest jak jakiś trędowaty.   Pozdrawiam.
    • Z meblami jest tak, ze nie mogą być skoszone. I od tego trzeba regulację zaczynać. A jeśli podłoga krzywa, to trzeba najpierw pod nóżki coś podłożyć i komodę wypoziomować, a dopiero potem brać się za regulację zawiasów. I nie ma bata, musi się dać, jeśli mebel złożony prawidłowo.
    • Sprawdź najpierw przekątne, czy prawidłowo przybiłeś plecy mebelka. Kup poziomicę i wypoziomuj, wypionuj ją, wsadź coś pod nóżki, na których się opiera ta komoda.   Dopiero wtedy. Wtedy da się.
    • Szwagier kupił stan surowy w 70-tych. I co roku, na początku zimy, można wszystkie pustaki policzyć na bocznej ścianie. Masz całe okoliczności.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...