Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Marchos87

Uczestnik
 • Posty

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralny

O Marchos87

 • Ranga
  Początkujący
 1. Marchos87

  Zmiany w projekcie

  Witam, Odebrałem dzisiaj projekt domu Jednak muszę szybko ogarnąć dość dużo szczegółów i nie wiem czy to wszystko co chcielibyśmy zmienić, musi być zaznaczone na projekcie zanim trafi on do urzędu... W projekcie mam Ytong 24cm + 20cm styro, ścianki działowe z Ytonga, ogrzewanie tradycyjne z kotła na paliwo stałe, wentylacje grawitacyjną, a chcemy mieć tak: Porotherm zamiast ytonga ścianki działowe z Silki stolarka może zostać taka sama ogrzewanie podłogowe, kocioł kondensacyjny gazowy wentylacja mechaniczna z reku (modyfikacja kominów wentylacyjnych) grubszy styropian na podłodze Chyba tyle, czy te zmiany musza zostać zaadaptowane przez architekta czy mozna to zmienic juz na budowie?
 2. Marchos87

  Jaka kabina prysznicowa?

  Mi to się podoba coś takiego:
 3. Marchos87

  Jakie sterowanie do podłogówki - Junkers

  Poczytaj tutaj: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/...rzywe-grzewcze/
 4. Marchos87

  Linux na laptopie

  Jak dla mnie Linux spoko. Skończyłem studia, posiedziałem na chwilę na Linuxie ale teraz używam Win 7 bo żona krzyczy jak włączony linux i nic nie potrafi na szybko zrobić
 5. Marchos87

  Który domek będzie tańszy?

  Najtańszy będzie moim zdaniem Roztropny - dach 2 spadowy. Murator podaje przybliżone ceny: ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO) 1. Stan zero 23 000 zł 2. Stan surowy otwarty 49 000 zł 3. Stan surowy zamknięty 19 000 zł 4. Instalacje elektryczne 4 000 zł 5. Instalacje sanitarne 19 000 zł 6. Wykończenie zewnętrzne 16 000 zł Razem (1-6): 130 000 zł A dom stawiała by firma czy wszystko co się da zrobić samemu to gospodarczo?
 6. Podłączę się do tematu. Jak technicznie wygląda montaż reku na poddaszu nieużytkowym? Dom z projektu: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m20420a67ddf0a i tam w stropie jest 30cm styro lub wełny - dach nieocieplony (tylko część stropodachu nad salonem 30cm) Teraz moje pytanie - Czy jak zamontujemy reku na poddaszu i poprowadzimy wszystkie kanały nad sufitem to nie będzie problemu z przebijaniem stropu i wyprowadzaniem otworów wentylacyjnych? Czy wtedy strop nie straci na właściwościach cieplnych?
 7. Marchos87

  Koszenie działki

  Ja po zakupie działki miałem 2 metrowe chwasty i trawsko. Pojechałem z teściem i szwagrem i za 4h było wszystko skoszone. Kosy spalinowe z trójzębami pożyczone od znajomych i tylko paliwo było potrzebne i jakiś czteropak za pożyczenie ;)
 8. Marchos87

  Szara łazienka

  Prysznic super, też bym chciał taki bez brodzika Mi tam się całkiem podoba
 9. Marchos87

  Umiejscowienie domu na działce

  A takiego prawa : My w WZ mamy miejsce postojowe na 2 samochody. PIerwsze miejsce to będzie garaż jednostanowiskowy a drugie musimy zrobić na zewnątrz garażu (zwykły podjazd, żeby tylko auto postawić) - ale to miejsce musi być minimum 3m od granicy działki i 7 metrów od okna z kuchni, pokojów lub salonu. Chciałem zrobić miejsce na samochód wzdłuż płotu obok garażu ale architekt powiedział że muszę zastosować odległości wyżej podane i nie mogę tam umieścić miejsca na samochód.
 10. Marchos87

  Umiejscowienie domu na działce

  Jesteśmy na podobnym etapie, czyli decydujemy się na projekt i położenie domu na działce. Mamy działkę 9a ale z bardzo kiepskim dojazdem i z jednej strony biegnie linia średniego napięcia ze strefą ochronną 8m od ośi. W WZ mamy dodatkowe miejsce na 2 samochody na działce (wg. prawa 3m od granicy i 7m od okien pomieszczeń mieszkalnych) i teraz mamy problem z rozmieszczeniem tego wszystkiego na działce - najprościej było by zrobić dom z garażem 2 stanowiskowym ale cena takiego domu rośnie bardzo znacząco ...
 11. Moim zdaniem zawsze opłaca się zastosować energooszczędne rozwiązania. Jak by każdy liczył ile wyłożył pieniędzy na energooszczędne systemy w domu to nikt by tego nie robił. Moim zdaniem jeżeli ktoś bierze kredyt na dom to nie pozwoli sobie na takie systemy. Ale jeżeli ktoś ma dość pokaźną sumkę w gotówce to prościej mu zainwestować więcej na początku a później poczuje różnice co roku w kosztach ogrzewania.
 12. Marchos87

  Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?

  Dziękuję za dokładniejszą odpowiedź. Z tym ogrzewaniem elektrycznym to mnie zaciekawiłeś, gdyż mieliśmy klienta któremu nie została uznana gwarancja i powodem było zainstalowanie podłogi na ogrzewanie elektryczne. Dodam że to decyzja przyszła z biura od specjalisty od spraw reklamacji, nie od Nas - pracowników oddziału sklepu. Uzasadnieniem było zbyt szybkie nagrzewanie się podłogi powodujące rozszczelnianie i odginanie się paneli. Może to wygląda inaczej z nowoczesnym ogrzewaniem elektrycznym które jest bardziej zautomatyzowane.
 13. Marchos87

  Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?

  Pracowałem jakieś 4 lata w sklepie z podłogami i drzwiami. Generalnie to wielu klientów kupowało panele na ogrzewanie podłogowe. Czy jest to dobry wybór? Jak kto lubi.Jest kilka sprzecznych rzeczy w temacie. Generalnie drewno samo w sobie jest izolatorem cieplnym. Układając panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe odcinamy "pewną" ilość ciepła która miała docierać przez podłogę do naszego domu, dlatego najlepszym wyborem są płytki i nie martwimy się wtedy o straty ciepła spowodowane oporami, a jeżeli są osoby uparte to i tak się da położyć. Co do podkładu i folii izolacyjnej pod panele to jest śmieszna sprawa: Generalnie każdy producent daje gwarancję na panele przy założeniu że spełnione są określone warunki: 1- Wylewka nie może być wilgotna - dla podłoża cementowego 3%, dla gipsowego lub anhydrytowego 1,5% (mierzonego metodą elektryczną) 2- Pod panele MUSI być zastosowany podkład przeznaczony do ogrzewania podłogowego (trzeba poprosić sprzedawcę o wydruk atestu - W dużych sieciach nie ma z tym problemu gdyż jest to rzecz normalna, natomiast czy w małym sklepiku na osiedlu właściciel da Wam atest na podkład od ręki? Nie wiem) 3- Pod panelami i podkładem MUSI być położona folia paroizolacyjna - jeden z najważniejszych warunków gwarancji, nikt nie będzie słuchał tłumaczeń typu ja mam folię paroizolacyjną w wylewce itp. (aczkolwiek mało kto daje folię na ogrzewanie podłogowe, tracąc gwarancję na własne życzenie) A podkłady które osobiście polecałem pod panele to: Izo floor Thermo 1,6mm - IZO FLOOR THERMO - KLIK! Pianomat 3mm - PIANOMAT 3mm - KLIK! I jeszcze jedna sprawa, może najważniejsza. Panele podłogowe czy deska trójwarstwowa nadaje się tylko na WODNE ogrzewanie podłogowe, nie elektryczne ;) Pozdrawiam Aha jeszcze dodam, że jak ktoś się uprze na panele to, dla mnie lepszym wyborem od paneli na podłogówkę jest przyklejona do podłogi deska trójwarstwowa.
 14. Marchos87

  Za mały garaż w bryle domu?

  Dokładnie i najlepiej segmentową
 15. Marchos87

  Za mały garaż w bryle domu?

  W poście #3 napisałeś że masz 3,2 x 5 Jak masz 3,2 x 6m to da się przeżyć
×