Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Katerina

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Katerina

 • Ranga
  Początkujący
 1. Cały czas usiłuję Wam powiedzieć, że zmiany dot. podpiwniczenia są naniesione na projekt czerwonym długopisem, na projekcie jest pieczątka starostwa powiatowego i pieczątka i podpis projektanta - jak rozumiem autora projektu który wprowadził zmiany. Czy uważacie że czegoś jeszcze w tym zabrakło? Jakiejś pieczątki, czyjegoś podpisu? Uwaga: nie pytam złośliwie i nie dyskredytuje waszych uwag. Jestem początkująca a więc moje pozornie błahe czy głupie pytania mogą zostać przez Was mylnie odebrane jako złośliwości czy tez obrażanie się. Nic mylnego. Pytam jak najbardziej poważnie i szczerze. Swoją drogą szczerze mówiąc ciężko byłoby mi uwierzyć, że ktoś byłby na tyle głupi żeby samowolnie bez pozwolenia podpiwniczyć sobie dom. Tym bardziej, że właścicielami domu jest małżeństwo które budowało dom dla siebie ale postanowiło zostać na stałe w Anglii i to jest powodem sprzedaży domu. Mieszkam w małym mieście i znam tych ludzi z widzenia. No ale są różni ludzie, a przezorny zawsze ubezpieczony - dlatego właśnie tu jestem i proszę o rady. Właśnie zerknęłam - jest pieczątka starostwa, pieczątka i podpis projektanta i pieczątka i podpis jakiegoś jeszcze innego mgr inżyniera. Czy to wystarczające dowody na to, że podpiwniczenie jest zgodne z prawem czy mam jeszcze na coś zwrócić uwagę?
 2. Sugeruję aby trochę spuścić z tonu, bo ja nie zarejestrowałam się na tym forum aby wymieniać złośliwości - i tu kolejna złośliwość: "To jak masz tak rzetelnego doradce jak szwagier to po jaki czort zabierasz Nam cenny czas?". I sugeruję też aby tak się nie denerwować, szkoda zdrowia ja naprawdę nie chcę się kłócić i nie mówię niczego złośliwie. Przytaczając uwagę mojego szwagra chcę po prostu wprowadzić jakąś nową informację czy uwagę do dyskusji prowadzącą do wspólnego zastanowienia się nad tym konkretnym problemem. Nie wspomniałam o tym po to, aby dyskredytować czyjąkolwiek informację czy uwagę, tylko po to aby podyskutować głębiej nad tym. Dlatego że forum to ogólnie rzecz biorąc DYSKUSJA. Nikt tu nie jest wszechwiedzący i może się mylić, dlatego właśnie trzeba dyskutować i wprowadzać swoje uwagi (pod warunkiem że dotyczą podjętego tematu i nie są złośliwe). A jeśli ktoś się czuje urażony tym że podejmuję polemikę i przytaczam własne uwagi, to przepraszam ale chyba mamy inny pogląd na sens istnienia forum. Także jeśli ktoś jest chętny do takiej dyskusji o jaką proszę, zapraszam. Jeśli ktokolwiek czuje się urażony, że zgłaszam własne uwagi w tej dyskusji - niech nie marnuje swojego cennego czasu i nie odpisuje. Mój czas jest tak samo cenny jak wasz (ni mniej ni więcej) - dlatego byłabym wdzięczna za uwagi dotyczące tylko tematu "Zmiany w projekcie". Lub ewentualnie jakiekolwiek sugestie dotyczące wykończenia domu w stanie surowym. Szczególnie będę wdzięczna za informacje oparte na doświadczeniu własnym Ok. Jak więc mam rozpoznać, ze zmiany dotyczące podpiwniczenia naniesione zostały na etapie adaptacji projektu? Czy w pozwoleniu na budowę jest jakaś wzmianka o tym że jest to budynek podpiwniczony?
 3. Poklasku nie szukam - tym bardziej od obcych anonimowych ludzi, moje ego ma się w porządku A złośliwe uwagi typu "zmień szwagra" nawet nie są w pobliżu słowa "rzetelny". Bardzo was przepraszam, ale raczej szukam konkretnych i rzetelnych informacji odpowiadających na moje pytania, przede wszystkim na: ile zmiana w projekcie może mniej więcej wynieść, czy jest możliwość aby kierbud zapisał coś w dzienniku z datą wsteczną. Nie do końca interesuje mnie to czy ktoś z was by kupił ten dom czy nie - tym bardziej że nie wiecie co, za ile i od kogo. Bardziej liczyłam na jakieś konkretne uwagi i informacje. I jeśli kontynuuję kwestię podpiwniczenia to nie dlatego żeby się z wami kłócić tylko dlatego że nie zdobywam informacji tylko i wyłącznie na tym forum ale szukam również w wielu innych źródłach aby zdobyć w miarę wiarygodne informacje. Jeśli szwagier mówi mi że on w swoim projekcie ma pozwolenie projektanta na podpiwniczenie całkowite lub częściowe i że takie zmiany po prostu trzeba nanieść czerwonym długopisem na projekt, to nie widzę powodu żeby mu nie wierzyć. Tym bardziej że specjalnie sprawdzałam różne informacje na temat różnych projektów domów niepodpiwniczonych, ze zgodą projektanta na podpiwniczenie. Podejrzewam, że to zależy od projektu - nie każdy projekt może taką zgodę posiadać. Jeśli ktoś chce wnieść do tej dyskusji coś przydatnego - zapraszam. Jeśli przychodzą wam do głowy tylko złośliwe uwagi - proszę, darujcie sobie. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, a te forum z założenia jest po to aby w jakiś sposób pomóc a nie po to by sobie wzajemnie dogryzać.
 4. dzięki ale chyba raczej zmienię forum
 5. Jak mówiłam, podpiwniczenie zostało naniesione już na projekt - czerwonym długopisem. Szwagier mi mówił, że w jego projekcie domu jest wyraźnie napisane, że podpiwniczenie całkowite lub częściowe zaliczane jest do zmian nieistotnych i że wymaga się tylko naniesienia zmian na projekt czerwonym długopisem przez osobę do tego uprawnioną. Czytałam też na innych stronach że zmiana okien na drzwi tarasowe lub odwrotnie też zaliczają się do zmian nieistotnych - nie zmieniają przecież kubatury czy konstrukcji domu.
 6. Witam. Jestem w trakcie negocjacji dotyczących kupna domu w stanie surowym. Zauważyłam już pewne "niedociągnięcia". Po pierwsze zmiany w projekcie - podpiwniczenie budynku, wstawienie drzwi zewnętrznych do piwnicy i zamiana drzwi tarasowych na okno (drzwi tarasowe zostały automatycznie "zamienione" na okno w momencie gdy postanowiono dorobić drzwi prowadzące od zewnątrz do piwnicy - drzwi te ulokowane są dokładnie pod tymże oknem). O ile zmiany dotyczące podpiwniczenia zostały już naniesione w projekcie, o tyle zmiany dotyczące drzwi nie zostały jeszcze naniesione. W związku z tym moje pytanie: do kogo konkretnie miałabym się zgłosić, aby te zmiany nanieść i jaki jest koszt naniesienia takich zmian? Druga sprawa to wpisy w dzienniku budowy. Nie ma wpisu dotyczącego przykrycia dachu dachówką ceramiczną. Ostatni wpis dotyczący konstrukcji dotyczy pokrycia dachu papą. Czy to nie będzie problem aby wpisu dotyczącego pokrycia dachówką dokonać "po czasie"? Bardzo proszę o odpowiedź i ewentualne uwagi...
×
×
 • Utwórz nowe...