Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam wszystkich icon_smile.gif

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana???? Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

WITAM WSZYSTKICH icon_smile.gif

Rozwiń  

No, witaj icon_rolleyes.gif
Przede wszystkim nie krzycz
Pewnie ktoś potrafi Ci pomóc, ale ciiiiii... nie krzycz icon_confused.gif
Napisano
Masz wątpliwości - idź do projektanta, który formalnie odpowiada za dobór zbrojenia. Nikt odpowiedzialny na forum nie będzie dokonywał modyfikacji, nie mając pełnej dokumentacji projektowej.
Napisano (edytowany)
  Cytat

Witam wszystkich

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana????

[attachment=18569:st2_001.jpg]
[attachment=18570:s6_001.jpg]
[attachment=18571:s4_001.jpg]
[attachment=18572:s3_001.jpg]

Rozwiń  

Rozumiem że Ty będziesz robił zbrojnie tego stropu (zbroił) i nie do końca rozumiesz jak projektant w tym projekcie je zaprojektował. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Rozumiem że Ty będziesz robił zbrojnie tego stropu (zbroił) i nie do końca rozumiesz jak projektant w tym projekcie je zaprojektował.

Rozwiń  



Tak dokladnie.
Nie wiem, czy bede je robil sam, czy fachowiec.
poprostu chce wiedziec jak zaprojektowal go projektant
Napisano
Nie znam sie na tym, chce tylko zeby mi ktos wyjasnil jak ma byc zazbrojony ten strop. gdzie odgiac , gdzie zagiac gdzie dozbroic.
potrafi ktos pomoc, czy potraficie tylko glupie docinki wstawiac???
Napisano
  Cytat

potrafi ktos pomoc, czy potraficie tylko glupie docinki wstawiac???

Rozwiń  


Nikt nie chce Ci ubliżyć czy w inny sposób szydzić z tego co piszesz. Wydaje mi się, że nikt na forum (co było już wcześniej wspomniane) nie może wręcz Ci doradzić dokładnie co masz zrobić ze względu na to, że podałeś fragment dokumentacji. Obliczenia konstrukcji dokonuje osoba projektująca budynek i skoro masz takie średnice zbrojenia oraz taką gęstość siatki to znaczy, że tak powinno być.
Nie wiemy również gdzie stawiasz budynek, czy były robione istotne zmiany adaptacyjne projektu do jakiś ciężkich warunków stawiania domu (np. na ostrym zboczu). Za dużo niewiadomych oraz nie każdy z obecnych tutaj może legitymować się tytułem "inżyniera z uprawnieniami konstruktora".
Napisano (edytowany)
Dzieki Theme:)

moze to ja faktycznie zle skonstruowalem zapytanie. chodzilo mi o to jak odczytac to zbrojenie. poz p2 to wiadomo jest rozrysowana. poz p1 tez wiadomo , a te przerywane linie nad sciana nosna to zbrojenie gorne???? i w tym miejscu co drugi pret ze zbrojenia dolnego bedzie odginany czy bedzie dawany dodatkowy gora?????
chodzi mi rowniez o styk poz p1 z poz p2 tam tez sa takie linie jak tam to bedzie wygladalo

tu jest wszystko rozrysowane i nie ma problemu icon_smile.gif Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Napisano
Demoralites - ja również nie zaliczam się do grupy ludzi posiadającej stosowne uprawnienia abym mógł cokolwiek zaopiniować. Nie chcę po prostu Ci źle doradzić, co groziłoby katastrofą na budowie.
Nie chcę Cię też pozostawić z "pustymi rękoma" lub raczej z brakiem informacji. Przede wszystkim w razie wątpliwości zgłaszasz się do kierownika budowy, który MUSI trzymać piecze nad bezpieczeństwem podczas budowy oraz nad tym aby wszystko było wykonane zgodnie z założeniami. Pewne rzeczy na budowie możesz robić samodzielnie, bez fachowców i podwykonawców ale kierownik budowy tak czy siak musi być, a skoro mu płacisz to wypadałoby żeby dał z siebie coś więcej jak tylko pieczątkę w dzienniczku.
Wyższą instancją będzie zgłoszenie się do projektanta - on odpowiada nieomal głową w razie problemów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...